Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érvelnek egyesek azzal,...

Miért érvelnek egyesek azzal, hogy fiatalság-bolondság, amikor nyilvánvaló, hogy az ember alapvetően nem változik, és többségükre az a sors vár, amit fiatalon is csinálnak?

Figyelt kérdés

Ezek a meseszerű történetek, hogy Lacika, aki már 16 évesen ivott, drogozott, és az iskola mellé járt, majd egy komoly tudós, vagy államférfi lesz, 1 000 000-ból egy 1-szer történik meg.

Az ilyenek többsége, ha a szüleik meghalnak, felnőttként lecsúszott emberek lesznek.


Azokból viszont, akik már kamaszként is jól teljesítettek a suliban, sportversenyekre jártak, lehet egy komoly sportember. És kevés a valószínűsége, hogy hajléktalanszállón végzik.


2023. márc. 10. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Akiket megkérdeztél erről a személyes környezetedben, ahol ezt látod, mit válaszoltak?
2023. márc. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem meg senkit.
2023. márc. 10. 07:26
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
A fiatalság-bolondságot NEM masszív ivászatra meg drogozásra szokták mondani, hanem olyan viselkedésre, ami az adott ember tapasztalatlanságából, fiatal korából fakad.
2023. márc. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként meg a racionális döntésekért felelős agyi terület 24 éves korra fejlődik ki teljesen, úgyhogy tudományosan is indokolható, miért csinálnak a fiatalok felnőtt fejjel nézve akkora hülyeségeket.
2023. márc. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4


Nem hiszem.

Szerintem általában az helyzet, hogy aki 24 éves kora után egy senkiházi lett, az előtte is az volt.

Aki viszont 24 éves kora előtt is kiváló ember volt, az utána is az lett, legalábbis az esetek többségében.


Nem hiszem, hogy ez másképp lenne. Véleményem szerint az ember sorsa általában bele van kódolva a gyerekkorába/kamaszkorába.

Ha ez nem így lenne, akkor azt kellene látni, hogy folyamatosan változik az emberek élete.


De nem így van.

Éppen EZ a bizonyíték arra, hogy nagyon kevés embernek sikerül kitörni a saját pokolából.

2023. márc. 10. 08:07
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

De most mi a bajod? Bántott valaki? Vagy reméled, hogy valaki, akit nem bírsz, hajléktalanszállón végzi?

Nagyon sok tényezője van annak, hogy ki tud a fiatalkori hülyeségeiből kitörni, és ki nem.

A férjem elég zűrös fiatal volt, teljesen rákapott két barátjával a fűre gimiben, nem igazán volt tiszta pillanatuk. Hármuk közül ketten abbahagyták, normálisan élnek, egy úgy maradt, szétesett. Ez elég jó arány.

2023. márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

#5


"Véleményem szerint az ember sorsa általában bele van kódolva a gyerekkorába/kamaszkorába."


Ezzel egyetértek, de ez a szólás nem erre vonatkozik, hanem inkább arra, hogy az ember, főleg fiatalon, csinál _néha_ hülyeségeket. Nem arról van szó, hogy masszív alkoholista valaki, hanem mondjuk arról, hogy középiskolásan csinál egy-két hülyeséget.

2023. márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

"Ha ez nem így lenne, akkor azt kellene látni, hogy folyamatosan változik az emberek élete."

Azt is lehet látni. Főleg ha egy idősebb embert hasonlítasz ahhoz, milyen volt gyerekként.

2023. márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

Attól, hogy valaki csinál bolond dolgokat (is) pl berúg, lóg a suliból stb. még lehet sikeres bármiben.

Egyetemista vagyok, rengeteg matematikust, fizikust, orvost, kutatót stb ismerek. Néhányat ismertem tini koromban is, illetve én is valamelyik vagyok. Rengeteget buliztunk, vannak eszméletlen sztorijaink, csináltunk "bolond" dolgokat. Persze az eszük mindigis megvolt, szóval nem volt kihívás a gimi (néhány esetben az egyetem sem). Néha lógtak/lógtunk, voltak kis balhék. Szóval a fiatalság-bolondság megvolt. Viszont az igaz, hogy fiatalabbként is sikeresek voltunk mindig, az adott korosztályhoz meg a pár évvel felettünk lévő korosztályhoz képest.


Ne tegyünk úgy, mintha minden tudós, sikeres ember karótnyelt stréber lenne egész életében. Sőt, ilyet alig ismerek. Sokkal jellemzőbb a valóban okos emberek közt az, aki a "nem tanulok, kitűnő vagyok", a "leszarom a sulit, rúgjunk be, de megnyerem az országos versenyeket" vagy a "nem tanulok, mert ezer különórám van és szórakozok, de azért minden megy csípőből, a nyelvvizsgák meg a matek is" csoportba tartoznak. Jegyeken lehet, hogy nem mindig látszik.

2023. márc. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#7


Oké. Így már értem.

2023. márc. 10. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!