Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Napi szintű alkoholfogyasztás...

Napi szintű alkoholfogyasztás egyetemistaként csak lelki problémák miatt lehet, vagy csak “rossz szokás” és semmi mögöttes mentális ok nincs?

Figyelt kérdés

Egy intelligens, művelt joghallgató ismerősömről van szó, aki multkor említette, hogy napi szinten iszik alkoholt, és nem csak buliban, hanem esténként egyedül is.

Valószínűleg rosszul van lelkileg?

Vagy lehet, hogy csak egy “ártatlan” sört megiszik a sorozatnézéshez és ez nem jelenti azt, hogy bármi mentális gondja lenne/magányos lenne stb?


Ha lelki ok, akkor mik állhatnak fent, ha elvileg boldog párkapcsolatban él, nem stresszel a tanuláson stb?



2023. márc. 10. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Az alkoholizmus így kezdődik!!!!
2023. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de arra szeretnék választ kapni, hogy lelkileg rosszul lehet-e az illető, vagy esélyes az is, hogy csak sörözget, mert szereti.
2023. márc. 10. 20:01
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem valahol itt kezdődik az alkoholizmus, amikor már magadban is képes vagy inni.
2023. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nehéz ezt megválaszolni. Sokszor az alkoholfogyasztás azért válik rendszeressé, mert okoz egyfajta eufórikus állapotot. Az, hogy erre miért van szüksége valakinek, elsősorban ő tudná megválaszolni. Van, aki szórakozás helyett teszi. De a többség azért, mert sok érzést és gondolatot eltompít.
2023. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő lehetséges. Ahogy a négyes írta, a többség nem akar folyton kattogni egy helyzeten, ezért teszi. Szerintem sokkal kevesebb ember használja lazulásképp.
2023. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Én boldog vagyok. Nem tompítok el semmit. Nem vagyok alkoholista, de leírom, nekem mit okoz, amikor iszogatok.


Pár hónapig itthon voltam, március végén kezdem a melót. Néha esténként megittam egy üveg(0,75 l) vörösbort..


A fejembe szállt, közben főztem, majd karaokiztam🤣😁

Egyfajta kellemes eufóriát ad.

Rá lehet kapni. A baj ott kezdődik, amikor annyira hozzászokik a szervezet, hogy nélküle nem képes megfelelően működni, elvonási tünetek lépnek fel. Ehhez sok-sok évnyi rendszeres ivás kell!

2023. márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
73%

Mondjuk nem mindegy, hogy mennyit, de ha csak 1-1 italról van szó, akkor nem biztos, hogy különösebb baja van. Valamennyi lelki baja mindenkinek van (a mi kultúránkban legalábbis), aztán vannak, akiknek jólesik rá "egy ártatlan sör".


"Ha lelki ok, akkor mik állhatnak fent, ha elvileg boldog párkapcsolatban él, nem stresszel a tanuláson stb?" – sok minden. Annyira lelki analfabéta kultúrában élünk, hogy aki külön nem tanulja, az általában nem is érti az ember pszichés igényeit, és hogy mi baja lehet annak, akinek "mindene megvan". Ha mindenkinek kizárólag annyija lenne, amire azt szoktuk mondani, hogy "mindene megvan", akkor mindenki depressziós lenne :)


tegnap 23:45

Nem ott kezdődik a baj, amikor a szervezet hozzászokik (ott már inkább végződni szokott), hanem a pszichés függőségnél, ami akár olyan kényszeressé teszi az ivást, hogy azt végül semmilyen döntés, akarat nem tudja (önmagában) legyűrni. 10-ből kb. 8 alkoholista anélkül teszi tönkre a magát (lelkileg, majd részben testileg is) hogy valaha is fizikai függővé válna. Ha az alkoholisták az elvonási tünetek miatt innának, akkor 1-2 hét alatt, futószalagon lehetne gyógyítani őket az elvonókon.

2023. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
#7 Aki már otthon unalmában is iszik, az túl van a pszichés függőségen.
2023. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
Most whiskyzek a párommal😁😉
2023. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Emberfüggő.

Nálam rossz szokás volt, nem csak az egyetemi éveim alatt (akkor amúgy se egyedül ittam, hanem a koliban a többiekkel), hanem pl. a mostani munkahelyemen olyan munkarendben dolgozok, hogy van, hogy fényees nappal kell lefeküdni, vagy akár 14-20 órásra nyúlt műszakokat lehúzni, ami érzelmileg megterhelő. Úgy voltam vele, főleg covid alatt, úgysem mehetek semmi szórakoztató programra, tehét miért ne qrjak be otthon egyedül, meg nem tudok lefeküdni aludni délután négykor, hogy éjfélre kifihenten beérjek dolgozni, csak ha iszok. Aztán ebből lett az, hogy már minden unalmasabb házimunkához, a főzéshez meg a porszívózáshoz is ittam.

Masszívan ittam kb. 3 évet, minden este. Egyik napról a másikra abbahagytam, figyeltem, hogy reszket-e a kezem, nem lép-e fel nálam a delírium, de nem... Semmi. Január másodika után tartottam egy hónap szünetet, azóta kb. heti kétszer iszok.

A pszichés függés szerintem érintett, és gyanítom, hogy sokkal erősebb lehet, mint a fizikai. A fizikai tünetek maximum 4 nap alatt elmúlnak, a pszichés függés olyan szinten megmarad, hogy most már nem iszok sokat, de még mindig eszembe jut, mikor utálatos feladatokat kell végeznem (pl. fel kell porszívózni), hogy ha most részeg lennék, sokkal mókásabb lenne. Szeritnem a legtöbb ember itt bukik el, ennek nehéz ellenállni.

2023. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!