Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Napi szintű alkoholfogyasztás...

Napi szintű alkoholfogyasztás egyetemistaként csak lelki problémák miatt lehet, vagy csak “rossz szokás” és semmi mögöttes mentális ok nincs?

Figyelt kérdés

Egy intelligens, művelt joghallgató ismerősömről van szó, aki multkor említette, hogy napi szinten iszik alkoholt, és nem csak buliban, hanem esténként egyedül is.

Valószínűleg rosszul van lelkileg?

Vagy lehet, hogy csak egy “ártatlan” sört megiszik a sorozatnézéshez és ez nem jelenti azt, hogy bármi mentális gondja lenne/magányos lenne stb?


Ha lelki ok, akkor mik állhatnak fent, ha elvileg boldog párkapcsolatban él, nem stresszel a tanuláson stb?



2023. márc. 10. 19:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
49%

Az okok általában mindenkinél mások. Szerintem sportból kevesen isznak, vagy azért mert viccesebb legyen porszívózni, vagy port törölgetni.


Engem az alkoholban leginkább a "lexarom" állapot elérése érdekel, és olyankor nem kell kattogni a dolgokon.. persze ideglenes megoldás, meg tüneti kezelése, de ez van. Nem tartom függőnek magam, de azért heti 2-3 alkalommal lightosan elérem ezt az állapotot, és leginkább magamban és egyedül. Mert már az emberek társasága is kb. ennyire érdekel.


Elvagyok a világomban, iszom, eszem, kapcsolgatom a tv, végig gondolom az életem minden egyes elcseszett részét, ilyenkor magam elé húzom azt a dobozt amiben az van milyen elcseszett lúzer vagyok, előjönnek a mondatok, és szavak amikkel mások, szerintem ok nélkül illettek, és hagyom őket átjárni, mert ilyenkor nem érdekelnek ezek.

2023. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!