Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki szoktatok beszélni másokat?...

Ki szoktatok beszélni másokat? Hogy lehetne erről leszokni?

Figyelt kérdés

Sajnos rájöttem egy olyan rossz tulajdonságomra, hogy előszeretettel dumálok ki másokat, akár barátaimat is, ráadásul legtöbbször egyiket a másiknak. Anyukámnak is kibeszélek mindenkit, aztán néha őt is. Már volt olyan ismerősöm, aki megemlítette, hogy vajon róla is így beszélek majd másoknak, ahogy xy-ról neki? Igazából ekkor jöttem rá, milyen gáz vagyok.

Ezen hogy lehetne változtatni? Szerintem a barátaim már megszokták, hogy szeretek másokon élcelődni, már ők is elvárják szinte, ezek után egyszerűen ne beszéljek másról, illetve ha szóba kerül, tereljem el a témát? Egyáltalán milyen szintű kibeszélés számít gáznak? (Amikor jelzik, hogy titokról van szó, azt természetesen nem mondom el másnak, de minden mást simán, akár kellemetlen élményeiket, akár bármit. )



2023. márc. 11. 21:54
A kérdező szavazást indított:
Sose beszélek ki másokat
Néha előfordul, hogy engedek a kísértésnek
Én is ilyen vagyok sajnos
18 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Ilyen vagyok, de nem sajnos. Nekem ez tetszik. Szeretek fikázni másokat, és nincs is jobb, mint társaságot találni hozzá, és együtt fikázni az embereket.
2023. márc. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem szoktam, és másokra is rá szoktam szólni ha a közelemben kibeszélnek másokat.
2023. márc. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. mondjuk én is inkább azt a részét szégyellem, hogy barátokat is simán kibeszélek. Az ellenségeknek meg úgy kell :D
2023. márc. 12. 06:44
 4/4 anonim ***** válasza:

én olyan vonalon szoktam, h azt a kibeszélt szemébe is telibe elmondom.

Egyébként nem szokásom másról beszélni, mert túlságosan hidegen hagy ki mit hogyan csinál az életében, amíg nem érint és nem árt másoknak vele.

2023. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!