Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, hogy magázok egy velem...

Gáz, hogy magázok egy velem egykorú harmincas nőt?

Figyelt kérdés
2023. márc. 16. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Miért magázod?
2023. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem.

Attól függ, hogy milyen szituációról van szó. Hivatalos környezetben szerintem a magázódás tisztelet teljesebb. Persze ha az adott fél felajánlja a tegeződés lehetőségét az megint más.

2023. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
"Hivatalos környezetben" Igen, nagyon fontos a szerep, a manír, a póz. Az felsőbbrendűnek mutat. Ja, nem.
2023. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
#3 nem a felsőbbrendűség, egyszerűen csak megadod a másik embernek a tiszteletet. Szerintem mindennek megvan a helye. Ha valami olyan helyen dolgozik az ember vagy hivatalban kell ügyet intézni, nem rontok ajtóstól a házba és állok neki random tegeződni.
2023. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
Tisztelet annak jar, aki kiérdemli. Nem kor- és pozíciófüggő. Ez csak a szokásos társadalmi, berögződött elvárások egyik narrativája. Amik miatt itt tart a gyönyörű magyar nemzet Csakis emberfüggő.
2023. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető emberi tiszteletet mindenkinek megadok függetlenül kortól és pozíciótól. Főleg ha nem ismerem az illetőt.

Persze ez visszafelé is működik, ugyan azt a tiszteletet amit (vagyis kéne működnie) másnak mint ember megadok el is várhatom. Aztán ha az adott személytől nem kapom vissza a minimumot sem az már megint más lapra tartozik.

2023. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Megteheted persze. Nincs ezzel baj. Nekem viszont lényegesebb könnyebb úgy élnem, hogy nem várok el semmit. Ahol nincs elvárás, ott csalódás sincs. Nekem nem alapvető a tisztelet. Olyan agresszívnek tartom a kötelező tiszteletet. "Tisztelj, mert az anyád vagyok, mert a tanárod vagyok, stb ..." Jogom van az érzéseimhez. Inkább a bizalom az első amit megadok. Mert anélkül viszont nem igazán lehet élni. Ha nem bízunk soha senkiben. Csak magamnak szeretnék megfelelni, meg szimpi lenni.

Elkanyarodtam nagyon. De igen, én gáznak tartom a korombelit magázni. Manírnak tartom. De elfogadom, hogy más meg mást gondol.

2023. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze ez teljesen érthető. Nekem ténylegesen egyszerűbb előbb megadnom a tiszteletet majd utána a bizalmat. Szerintem az fájdalmasabb ha az ember a bizalmát veszti el a másik emberben mintsem a tiszteletét.

Ettől függetlenül örültem az érdekes eszmecserének.


A kérdésre visszatérve nem gáz de mindenképp helyzet és szituáció függő.

2023. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, megteheted. Nekem sem jön nagyon be a tegeződéses téma.
2023. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%

Milyen viszonyban vagy vele? Mert ha pl ügyfeled, üzleti partnered, orvosod, vagy mondjuk te vagy az ügyfél, akkor teljesen normális magázódni.

Más esetekben nekem fura lenne egy velem egyidossel magázódni, meg alapvetően is inkább tegezodni szeretek, de vannak helyzetek, ahol egyszerűen nem illik.

2023. márc. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!