Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet felnőni harmincas...

Hogy lehet felnőni harmincas korban, hogy érett, leleményes legyek, hogy jó legyen az önbizalmam, önértékelésem és ne féljek előre a haláltól, az ismeretlenektől és ne függjek másoktól?

Figyelt kérdés

Hogy lehet felnőni harmincas korban, ha az önértékelésemen, önbizalmamon kellene javítani, olyan tanítás kellene ahol lehet meríteni bölcs emberektől lehessen átvenni tapasztalatot, életvitel, gondolkozás és akár táplálkozás stb. téren? Mit lehet tenni, ha nagyon félek a haláltól és úgy az életben egyedül érzem magam, félek az ismeretlenektől...

Jellemfejlődés és hitemet szeretném erősíteni: az érettség, proaktív és a leleményesség útjára lépni? Hogy ne tudjon más véleményétől függjek, ne más harátozzon meg, ne más életét éljem?


2022. jan. 26. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj dolgokat. Kb ennyi.


Netes tippek (vagy ne adj' isten önfejlesztő könyvek) olvasgatásával nem fogsz menni semmire; ezt az időt azzal is tölthetnéd, hogy csinálj valamit, legyél emberek között.

2022. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent hozz rendbe a környezetedben. Én külön költöztem a szüleimtől, rengeteget dolgoztam és jól dolgoztam. Egy év alatt 2x kaptam bónuszt és év végén fizetés emelést. Ez feldobta az önbizalmamat is, mert szeretem azt amit csinálok - asztalosként dolgozok -.
2022. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A haláltól mindenki fél, és a legtöbb ember nem annyira magabiztos mint tini korában, mert kapott már pár pofont az élettől. Az ismeretlentől is sokan félnek...egyszóval olyan dolgokat írtál amik elég általánosak egy ember életében.


Ilyen agymosó terápiák nem hiszem hogy ezen tudnának segíteni, én néha eljárok szórakozni, beszélgetek emberekkel stb addig is elterelem a figyelmem, csajozgatok néha (bár nem sűrűn) ezzel növelem az önbizalmam.

Ha meg minden kötél szakad akkor tekerek egy jointot...

Szerintem nincs veled semmi baj...szimplán ember vagy.

29f

2022. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit érdekesen hangzik a kérdés, akinek a felsorolt dolgokkal ilyen mértékű problémái vannak, az általában nem tudja ilyen pontosan megfogalmazni őket.


De remélem tévedek, akkor pedig a 3-as kommentelő jó példája az általános magyar lelki nyomorra, hogy a kérdező dolgait átlagosnak ítéli, a terápiát meg agymosásnak - esélyesen látatlanban.


Bizony ha túl sok, és tényleg a mindennapos életben, létezésben vannak gondjaid harmincas korodra, akkor a pszichoterápia ad egy segítséget, kapaszkodót, amivel szakember segítéségvel tudsz célokat kitűzni és eredményeket elérni ahelyett, hogy reménykednél, hogy vak tyúk is talál szemet alapon magadtól is sikerül.

2022. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Harmincas korban hol kellene tartanom ezekben, ha méfg nincs saját egzisztenciám, tehát saját lakásom, csak ezért kérdeztem.
2022. jan. 26. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre nem lehet egy anonim fórumon válaszolni. Vagy a téged közelről ismerők, vagy egy szakember tudja felmérni, hogy a leírt dolgok nálad még a "normális" határain belül vannak, vagy esetleg érdemes lenne segítséget kérni egy pszichológustól. Ha alapvető gondjaid vannak az emberekkel való szocializálódással, ismerkedéssel, stb., ha sokan "furának tartanak" és netán te magad is így gondolod, akkor az egy jel az utóbbira, amit érdemes lenne kivizsgáltatni egy hozzáértővel.
2022. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"méfg nincs saját egzisztenciám, tehát saját lakásom"

A saját lakás nem feltétele a felnőtt életnek. Munkád van? Dolgozol? Az adhat önbecsülést, sikerélményt, önbizalmat, a tapasztalat leleményességet, stb. Ha nincs munkád, legyen!

2022. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Menni kell, próbálkozni és kísérletezni. Minél több dolgot csinálni.

Van egy barátom, aki megszállotja az önbizalom növelő tréningeknek és képzéseknek, anyagoknak, könyveknek és nem bírja felfogni, hogy ez pénzégetés, amíg nem tesz valódi lépéseket. A kudarctól való félelem sok embert visszatart, ebben segíthet egy terapeuta, mentor, coach - de nehéz jó szakembert találni.


Néhány szerepmodellem, illetve akiktől sokat tanultam

Lakatos Péter - életmód, sportolás, egészséges táplálkozás - fb kortalanul csoport, youtube podcastek

Szendi Gábor - az értelmes szenvedés, a boldogság c könyvét ajánlom, ez sokat segített nekem abban, hogy végiggondoljam, mit szeretnék az élettől

Csernok Miklós - kiszámoló blog, és youtube a pénzügyi tudatosság terén tanultam sokat tőle

Az ő felületeiken sok értelmes embert találsz és rengeteg olvasni, hallgatni-valót

Szeretem még az olyan tartalmakat, interjúkat, amikben belelátok mások életébe, motivációjába, látom milyen nehezen érték el a sikereiket és mennyi munka, nehézség van mögötte. Pl D Tóth Kriszta wmn podcastjai, interjúi.

Önkényes mérvadót is hallgatok, megkérdőjelez sok társadalmi tabut és képmutatást.

2022. febr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!