Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek ezzel az érzéssel?

Mit kezdjek ezzel az érzéssel?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy egész életemben egy “árnyék” vagyok. Valakinek az árnyéka. Gyerekkoromban pl a húgomé, mert amint megszületett, ő volt az atyaúristen a szüleimnek..(hálistennek el is kerültem tőlük gyerekkoromban). Aztán most felnőttként is úgy érzem, ezt a helyzetet vonzottam be a párkapcsolatomban. A párom mindig “elhappolja” előlem a ragyogás lehetőségét. Pl most új életet kezdtünk külföldön, és ugyanahhoz a céghez mentünk, ahol egy hét múlva megdícsértek mindkettőnket, de neki már egyből egy magasabb pozíció esélyét lengették be. Ne értsetek félre, természetesen örülök, ha sikerülne neki, de ugyanakkor megint előjött belőlem ez az érzés, hogy kevesebb vagyok, és nekem mellette kb esélyem sincs, hogy valamiben jobb legyek, vagy ugyanannyira elismert, megbecsült…Hogyan engedjem el ezeket az érzéseket? Nem akarom, hogy folyton másokhoz hasonlítsam magam..de akárhogy küzdök ellene, elő-előjön pl ilyen helyzetekben. És egy senkinek érzem magam..aki soha nem lesz jó semmire..mindig csak egy árnyéka lehetek valakinek.

2023. márc. 18. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem árnyék vagy, hanem egy fontos ember. Nekem néha van olyan az érzésem, mintha a világegyetemben csak egy pici folt lennék. De rájöttem, hogy nem így van. Mindenki fontos, mindenki más, mindenki másban és másban jó. Ne érezd úgy, hogy árnyék vagy.
2023. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Néha én is így érzem magam .

Elég rossz az önértékelésem, de szerencsére nagyon apró kis siker élmények ki szoktak zökkenteni ebből a negatív gondolatokból.

2023. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy árnyék, és "egy senki" sem, ne mondj ilyent magadról. Biztos vagyok benne, hogy az az idő is el fog jönni hamarosan, amikor megkapod te is a neked járó megbecsülést, dicséretet és elismerést. Neked is megvannak a magad erősségei, ügyességei, próbáld a lehető legkevesebbet hasonlítgatni magad másokhoz. Könnyebb írni, mondani, mint a gyakorlatban, de sajnos ezt tényleg meg kell lépni. Mindannyian mások vagyunk, más tulajdonságokkal, személyiséggel, erőségekkel és gyengeségekkel; ezt sosem szabad elfelejteni.


Tavaly nyáron volt hasonló érzésem, erősebben is, mint szerettem volna bevallani. Nem kaptam meg egy remek lehetőséget, és nagyon csalódott voltam, de nem egészen 2 hónappal később személyesen engem kerestek fel egyedül egy másik dolog kapcsán. Ez szerencsére sikeredett, és utólag látom, hogy sokkal testhezállóbb és sokkal szuperebb ez a munkakör.

Ezt nem hencegésnek, vagy hasonlónak írtam le, hanem, hogy kicsit szemléltetni próbáljam, hogy okkal történnek az ilyenek, de igenis van happy end :) Remélem hamarosan neked is lesz bőven sikerélményed!

2023. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Árnyék"


Én mellékszereplő vagyok. De én akarom azt, hogy ez így legyen, egyelőre jó így nekem.

2023. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne méricskélj! A Sors bőkezűen ad, és el is vesz rendesen. Ad is, és el is vesz. Aki kevésbé értékeli azt amit kap, és túlzottan foglalkozik a veszteségekkel, az örök elégedetlen lesz.

Minden ember egyenlő. Van aki ehhez ért jobban, van aki ahhoz. Nincs semmi probléma azzal, hogy valamiben a kedvesed jobb. Van más, amiben meg te vagy a jobb, te vagy a különb.

A klinikán, ahol dolgozom, egyszer egy főorvos megkérdezte tőlem, hogy miért van az, hogy takarító nőkkel is annyit beszélgetek nap közben, mint a professzor úrral? Elmondtam neki, hogy a professzor úrtól a szakmát tanulom, a takarító nőktől meg főzni. Ők adják a legjobb tippeket arra, hogyha a feleségem otthon megkérdi mit főzzön hétvégére, akkor mit válaszoljak, és azt hogyan kell elkészíteni. Én tanítom a takarító nőket a kémiára (mert vegyész vagyok), ők meg tanítanak engem főzni. Azért kedvelnek, mert érzik, hogy egyenlőek vagyunk. Van amiben én vagyok a mesterük, és van olyan téma, amiben ők a mesterek, és ők taníthatnak engem.

2023. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszát, és a biztatást! :) Sokkal jobban érzem magam. Igazatok van.
2023. márc. 18. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!