Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon igaza van, mentálisan...

Vajon igaza van, mentálisan beteg vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Munkám vásárlókkal való munka. Egy ideje teljesen kerülöm az embereket munkaidő után igyekszem haza és bezárom magam mögött az ajtót és ha nem muszály el se megyek otthonról inkább olvasom, filmezek a cicámmal játszom, vagy csak heverek az ágyba és élvezem a csendet nyugalmat, amúgy egyedül élek.


Anya azt mondja menjek el orvoshoz mert biztosan elkaptam valami mentális betegséget és a pszichológus majd felír valami gyógyszert ami majd rendbehoz. Mert szerinte ez nem élet amit csinálok.


2023. márc. 21. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Jól érzed magad?

Akkor minden jó.


Sok extrovertált van, akik megszokták hogy mindig csinálnak valamit, és nincs olyan belső világuk, amivel elvannak magukban. Ők akkor nem beszélnek mással, ha lelki bajuk van, és nem értenek a pszichológiához, és nem nyitottak a másik ember lelki világának a megértésére, ezért azt hiszik gond van veled.


Semennyire se vagy mentális beteg, és ne szedj be gyógyszereket amiket ezek az őrültek csinálnak, hogy letompítsák az agyadat.


Anyud szavaira nagyon óvatosan figyelj, ne befolyásoljon negatív irányba. Ő nem tudja mi neked az élet, nem ismer téged, nem tudja mitől érzed jól magad, nem ismeri az emberi lelket sem, hiszen gyógyszereztetni akarna (DROG!).

2023. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Igazából ez lehet pusztán annyi, hogy szociálisan elfáradsz, és magányra vágysz. Önmagában ez nem rossz dolog, de arra figyelj oda, hogy ne menjen a társasági életed rovására, mert az tényleg kóros fordulatot tud venn.


"elkaptam valami mentális betegséget"


Ezen mondjuk felnevettem: a mentális betegség nem fertőző.

2023. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincsen társasági életem, de igényem sincs rá.
2023. márc. 21. 15:29
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Semmi bajod.

Intro eltalt embertipus vagy. A magany a pihenteto!!


Anyad beteg. Pszichopata. Tartsd tavolt magad tole. Undorito,h gyogyszer (=mereg) rel akar tomni.


Szakitad meg vele a kapcsolatod,mert mergezi az eleted!!!!


Soha tobbet ne avasd be a maganugyeidbe.

2023. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

"Anyad beteg. Pszichopata. Tartsd tavolt magad tole."


Az ilyen elb.szott embereknek, mint te, mi a f.sz baja van? Az anyja aggódik érte, és azt mondta, hogy nem normális ennyire elszigetelődni, erre te három sorból felhatalmazva érzed magad arra, hogy azt tanácsold neki, hogy ne álljon szóba az anyjával.


Arról meg nem is beszélve, hogy lövésed sincs, mi az a pszichopata.

2023. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Anyád a topon van: elkaptál valami mentális betrgseget XD.


Ha korábban nem terheltek le az emberek,csak újabban akkor változás van: vagy te változtál vagy a közeg. Sztem inkább az utóbbi a domináns, mert azt mindenki érzékeli 3 éve. Csak tobb időre van feltöltődni egyedül emiatt. Persze a közeg azért változik, mert mindenki változik és ebbe a te sajat valtozasod is benne lehet.

2023. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

" elkaptam valami mentális betegséget "


Meleg tea és ACC, majd átmegy. Elvégre az ilyesmi olyan, mint egy nátha.


Viccet félretéve, ha lelkileg is magad alatt érzed magad?

2023. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Az emberekkel való folyamatos kontaktustól be lehet sokallani.Van,aki úgy töltekezik fel,hogy kiiktatja őket.Ettől még nem feltétlen vagy beteg.Létezik az emberkerülésnek az a szintje,ami mentális problémákat válthat ki,ill.már alapból mentális zavarra utal.De ezt így nem lehet megmondani,hogy nálad esetleg ez áll-e fent.Anyád feltehetőleg nem akar neked rosszat,csak lényeges kérdésekben tájékozatlan a pszichológiával kapcsolatban,ezért kezeld fenntartással a szavait.Ha esetleg hosszabb távon azt érzed,hogy a társas elkülönülés a terhedre van,megváltozik a viselkedésed negatív irányba,akkor fel lehet keresni pszichológust(nem pszichiátert)gyógyszert az utóbbi ír fel,de ahhoz már nagyon komoly betegségnek kell kialakulnia,pld.skizofrénia,pánikbetegség.És a gyógyszerszedés általában ezeknél az embereknél sem úgy működik,hogy elkezdik szedni,és majd rendbe teszi őket pár hónap alatt.
2023. márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem vagy mentális beteg.
2023. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elkaptál valami mentális betegséget... hogyan, rád tüsszentett egy depressziós a buszon? :D


Amúgy én megértelek, az emberek tragikusan tudnak viselkedni, pláne az elmúlt 2-3 évben. Már hál' istennek nem dolgozom minden nap emberekkel, ettől függetlenül ma elmentem bevásárolni, pár önkiszolgáló le volt lohadva, és a maradékból 10-ből nyolc ember félpercenként visongott, hogy vegye észre az az egy darab segítő, akinek le kell okéznia az alkoholokat például. Nem, senkinek nem jutott volna eszébe, hogy EGY ember van rájuk. Ők jöjjenek, az ő problémáik a legfontosabbak, az legyen megoldva most rögtön és azonnal, fél percet se várhat, ÉN ÉN ÉN!!!! Esküszöm hányingerem lett tőlük.

Ezt nem biztos, hogy megérti az, aki nem dolgozott emberekkel az elmúlt 2-3 évben. Én covid előtt imádtam emberekkel dolgozni (vendéglátóztam, turisztikát tanultam és dolgoztam is benne), most már úgy vagyok vele, hogy a buszon se szóljanak hozzám, egyszerűen okádnom kell attól amit kiváltott az emberekből ez az egész. Keress másik munkát, ha jót akarsz magadnak, meg persze, ha megteheteted.

2023. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!