Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem fogadja el a barátnő...

Miért nem fogadja el a barátnőm, hogy sokat kell tanulnom?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok, és jelenleg 3. féléves Mérnökinfó MSc-n. Mellette még gyakornokként is dolgozom egy multinál, és kutatok is az egyetemen. A barátnőm 20 éves, és a 2. félévét kezdte az egyetemen, nemzetközi kapcsolatok szakon.


És ott kezdődnek a gondok, hogy amióta összejöttünk, drasztikusan leesett a szabad, tanulásra, önmagam fejlesztésére fordítandó idők száma. Az alapképzés alatt is brutál sokat kellett tanulnom, és most is, és ezekmellé jött be a munka, meg a kutatás. Így jelenleg heti kb. 4 napot vagyunk együtt a barátnőmmel. Viszont állandóan azt mondja, hogy ez neki kevés, és hogy én csak nem akarok vele találkozni. Próbáltuk azt is, hogy együtt tanulunk, hogy többet legyünk együtt, de sose működött, 5 percenként hozzám szólt, elvonja a figyelmem, így az nem igazán opció. Illetve ő mindig azt mondja, hogy neki is sokat kell tanulnia, de ő mégis megtudja oldani. És minden bántás nélkül, elfelejti azt, hogy más területen tanulunk, és hogy én még dolgozok/kutatok is, és a költségeink 90%-át én fizetem, amire ő úgy hivatkozik, hogy fizetjük.


Sokszor beszéltünk már erről, de én úgy érzem, hogy nemtudja elképzelni, hogy nekem tényleg ennyi időre van szükségem a tanuláshoz, meg hogy ez nekem fontos. Főleg ebben a szakmában. Ő meg kb. Alig tanul heti pár órát. És egyre többször szólalkozunk össze emiatt. Pedig nagyon szeretem őt....



2023. márc. 21. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Mert egy beképzelt önző csitri.
2023. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát érdemes lenne elgondolkodni, hogy neked belefér-e egy kapcsolat ilyen életvitel mellett. Láthatóan nem egyeznek az igényeitek, ami az együtt töltött időt illeti. Ez tényleg meg tudja ölni a kapcsolatot. Nehéz igazságot tenni, de azon tényleg agyalni kéne, hogy ez így működhet-e köztetek
2023. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Először az jut eszembe, hogy elképzelhető, hogy önbizalomhiányos (ez persze pár mondat alapján egy kérdéses hipotézis...:D) Mindenesetre bárhogy is legyen, ha szereted, akkor bizony meg kell beszélni ezt vele. Megkérdezni, hogy miért nem hisz neked, elmondani, hogy te bízol benne, és szeretnéd, ha ő is bízna benned, mert szereted, csak tényleg sok dolgod van. Mindenesetre próbálj meg megértő maradni vele, hiszen neki csupán az az igénye, hogy többet lehessen veled. :) Ez kedves gondolat. Szeretitek egymást. Meg tudjátok beszélni.
2023. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
14%
A helyesírásodat elnézve nem ártana még ennél is többet tanulnod. :)
2023. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Azért nem fogadja el, mert láthatóan könnyebb az élete, mint neked és meg sem próbálja beleképzelni magát a helyzetedbe. A 0 támogatás, amit a barátnőd is tanúsít elég nagy red flag.
2023. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha igazán felfogná a dolgokat akkor hagyna tanulni és dolgozni.Beki se esne jól,ha te ott ugrálnál körülötte miközben próbál koncentrálni a tanulásra.Mondd meg neki,hogy vagy hagy tanulni,vagy menjen addig él és kösse le magát.
2023. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
A barátnőd viselkedésétől függetlenűl, szerintem neked nincs időd barátnőre, és úgytűnik az életed az fontosabb mint a barátnőd. Szóval megkéne szakítani ezt a kapcsolatot, mert nem várható el, hogy évekig azt figyelje, mikor van 5 perced egy hónapban, hogy évekig rád várjon, amig te a karriered építed.
2023. márc. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es

Mi kivetni valót látsz a helyesírásában?


Kérdező,hanyagold ezt a kapcsolatot,mert különben csak a tanulás rovására fog menni,meg fogod bánni.

2023. márc. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, ha a kérdező nem dolgozna ennyit+tanulna akkor nem lenne pénz, nem tudná eltartani magát, akkor meg azért nem kellene a nőknek.
2023. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Mert éretlen. Legalábbis ennek alapján.

Igazából nem nagyon értem, mit szeretne, heti 4 napot együtt vagytok, és ez kevés? Nincs saját élete, saját elfoglaltságai? Nem biztos, hogy egészséges dolog ez.

2023. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!