Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem fogadja el a barátnő...

Miért nem fogadja el a barátnőm, hogy sokat kell tanulnom?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok, és jelenleg 3. féléves Mérnökinfó MSc-n. Mellette még gyakornokként is dolgozom egy multinál, és kutatok is az egyetemen. A barátnőm 20 éves, és a 2. félévét kezdte az egyetemen, nemzetközi kapcsolatok szakon.


És ott kezdődnek a gondok, hogy amióta összejöttünk, drasztikusan leesett a szabad, tanulásra, önmagam fejlesztésére fordítandó idők száma. Az alapképzés alatt is brutál sokat kellett tanulnom, és most is, és ezekmellé jött be a munka, meg a kutatás. Így jelenleg heti kb. 4 napot vagyunk együtt a barátnőmmel. Viszont állandóan azt mondja, hogy ez neki kevés, és hogy én csak nem akarok vele találkozni. Próbáltuk azt is, hogy együtt tanulunk, hogy többet legyünk együtt, de sose működött, 5 percenként hozzám szólt, elvonja a figyelmem, így az nem igazán opció. Illetve ő mindig azt mondja, hogy neki is sokat kell tanulnia, de ő mégis megtudja oldani. És minden bántás nélkül, elfelejti azt, hogy más területen tanulunk, és hogy én még dolgozok/kutatok is, és a költségeink 90%-át én fizetem, amire ő úgy hivatkozik, hogy fizetjük.


Sokszor beszéltünk már erről, de én úgy érzem, hogy nemtudja elképzelni, hogy nekem tényleg ennyi időre van szükségem a tanuláshoz, meg hogy ez nekem fontos. Főleg ebben a szakmában. Ő meg kb. Alig tanul heti pár órát. És egyre többször szólalkozunk össze emiatt. Pedig nagyon szeretem őt....



2023. márc. 21. 17:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Lenyűgöző, hogy az átlag automatikus válasz egy párkapcsolati nehézségre, hogy "dobd el a párkapcsolatot"... Ennyire nincs senkiben empátia, nyitottság, kritikus gondolkodás, kitartás?
2023. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!