Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lusta emberek általában...

A lusta emberek általában boldogabbak?

Figyelt kérdés

Azért gondolom ezt, mert aki kevésbé törekvő, az általában nem is stresszel olyan sokat azon, hogy most sikerül neki valami vagy nem. Akik nagyon hajtanak, azok úgy mindig izgulnak, hogy ilyen-olyan darabjai összeállnak-e a dolgoknak, amivel elérhetnék a sikert és fejben örökké két lépéssel tovább kell gondolkodjanak.

Nekem még a matektanárom mondta suliban, hogy egy boldog, lusta ember leszek és végülis valamilyen szinten igaza volt. Elvégeztem az egyetemet és mondhatni van is egy egész jól fizető állásom, de így nem törekszem arra, hogy kitűnjek a többi közül vagy hogy vezető legyek. Persze a munkában megcsinálom, amit kell, csak nem vagyok proaktív, ahogy most divatos szóval mondják a cégeknél. Nekem így a kényelmes, attól haladok a céljaimmal (saját lakás, autó, utazások, stb) csak lehet lassabban, mint amennyi potenciál lenne bennem.



2023. márc. 24. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ember függő ez is,nem minden lusta ember boldog.
2023. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2023. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én eléggé az a lusta típusú ember voltam. Vagyis halogatok mindig mindent. A stressz csak akkor jön igazán, amikor aztán megállíthatatlanul nyakadba hullik az amit el kell intézni. Hidd el. Hiába tologatod magad előtt a teendőket...
2023. márc. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Ez is kétirányú dolog. Mivel fel tetted a kérdést, így valószínűleg valamilyen szinten emészt téged, hogy lusta vagy, mert ha nem lennél az, akkor proaktívabb lehetnel és hamarabb elérnéd a sikereket. Szóval aki lusta, azon stresszel, hogy lusta, aki nem az, az meg azon, hogy miért hajt ennyire. A kérdés az, hogy hogyan tudjuk kizárni ezeket a gondolatokat, és nem a társadalmi elvárásoknak megfelelni állandóan. Ha jól érzed magad, akkor maradj ilyen mindig, nem számít mennyire gyorsan haladsz. :)
2023. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Néha van ilyen lusta periódusom és utána lekiismeret furdalásom van, hogy mennyi mindent elsumákoltam.
2023. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nem ezen múlik. valaki sokat szenved és stresszel a lustasága miatt.
2023. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs akkor felelősségük, így talán.
2023. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!