Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alacsony Eq mit lehet tenni?

Alacsony Eq mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos alacsony az empátia szintem. Nagyon sokmindent nem tudok megérteni az érzelmekről, és inkább magamat helyezem előtérbe nagyon sokszor. Más azt mondaná erre önző vagyok. Holott nem szándékosan teszem, egyszerűen nem ismerem fel minden esetben mások szükségleteit, tudom furán hangzik, de tényleg így van.

Szeretnék fejlődni ebben, és tanácsot kérni, hogyan is lehetne ebben fejlődni, akár könyv akár máshogyan.


Eljártam mar kineziológushoz, az okokat feltártuk miért is van ez, de megoldást nem találtam arra, higyan is tudnék empatikusabb lenni.


Sok helyen írtak olyat, olvassak regényeket, hogy beleéljem magam a szereplők helyzetébe, ez meg is van, mármint beleélem magam a regénybe, de legtöbbször érzelmileg hidegen hagy, mint ahogy nagyon sokminden.

Szóval van empátiám csak tényleg kicsi, hogyan tudnám fejleszteni?



27/N



2023. márc. 26. 04:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Nem lehet mindenki teli empátiával, ilyennek is kell lennie valakinek.

Tudatosan hozhatsz döntéseket / kijelentések / tetteket amik arra utalnak, hogy több empátia van benned, függetlenül attól, hogy nincs mögötte érzelem / háttér.

Amíg nem ártasz vele másoknak sokat / nagyon szerintem nem kell foglalkoznod vele.

Engem pl totál nem zavar, hogy Te ilyen vagy.

2023. márc. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Vannak erzelmi intelligencia fejleszto tananyagok
2023. márc. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]

Érdekes cikk


"Eljártam mar kineziológushoz, az okokat feltártuk miért is van ez, de megoldást nem találtam arra, higyan is tudnék empatikusabb lenni."

No offense, de a természetgyógyászat a lehúzásról szól.


Csak érdeklődésből, hány pontot érsz el csalás nélkül?

[link]

[link]


Nem implikálja a link, hogy bármi köze lenne az állapotodhoz az autizmusnak, csak ez is egy plusz infó számodra, hogy egyáltalán fel tudsz-e hatékonyan arcokat ismerni.

2023. márc. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Aki nem tud táncolni ahhoz is van egy rakat oktato tananyag.

Google "érzelmi intelligencia fejkesztés!"

Könyvtárban is van millio meg egy szakirodalom gyakorlatokkal!


Nem nyavajogni kell meg nem kifogásokat keresninmeg okokat hanem leülni es csinálni tanulni.

2023. márc. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mennyi könyvet olvastál el életedben?
2023. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Érzelmi intelligenciát leginkább zenével. Ne popzenével, underground zenével. Vagy szerezz be egy zeneszerkesztő programot, pl. FL Studio, és írj benne hangokat, zenét.
2023. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
5: a könyv olvasás baromság, én művészember vagyok hatalmas eq-val, mégis csak 2 könyvet olvastam, elég is volt. Könyvet nem olvasni kell, hanem könyvet kell írni és kiadni.
2023. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem nyavajgok, tanácsot kérek.



Attól hogy valaki ír egy könyvet, azt valakinek olvasni is kell, nem? Különben minek adja ki?


Számot nem tudok pontosan mondani mennyit, de 1000-nél biztosan többet.

Köszönöm a tanácsokat.

2023. márc. 26. 09:42
 9/14 anonim ***** válasza:

7, hát ma már bárki lehet művész ember... Egy író anélkül hogy olvasott volna, nem lehet író. Vagy maximum akkor hogy ha sok pénze van és igazából kliséket gyárt, mert fogalma sincs róla, hogy előtte már megírták a nagy művét.


A könyvek szinte legnagyobb mértékben fejlesztik az érzelmi intelligenciát, és nem kell úgy olvasnod hogy akkor te most bele éled a főszereplő helyében magad ez egy természetes tudatalatti folyamat, amikor olvasol. Szakirodalmak szólnak erről hogy miért is fejleszti az olvasás az agyadnak ezt a részét, amit olyan emberek írtak akik ezt kutatták. De egyébként én meg magamon is érzem egészen kicsi korom óta olvasok és egyszerűen tudom hogy sokkal empatikusabb vagyok mint a legtöbb ember. Sőt érzem hogy melyik az az ember aki olvas is melyik nem :)

Csak nézd meg a hetes hozzászólót aki egyből leszólta egy másik ember tanácsát, azzal hogy az baromság. Egy olvasó ember máshogy is ki tudja fejezni magát.

2023. márc. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Igen, kell olvasni is.:) Csak eq szempontjából írtam az írást, más réteg az olvasó réteg, mint az író.
2023. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!