Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alacsony Eq mit lehet tenni?

Alacsony Eq mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos alacsony az empátia szintem. Nagyon sokmindent nem tudok megérteni az érzelmekről, és inkább magamat helyezem előtérbe nagyon sokszor. Más azt mondaná erre önző vagyok. Holott nem szándékosan teszem, egyszerűen nem ismerem fel minden esetben mások szükségleteit, tudom furán hangzik, de tényleg így van.

Szeretnék fejlődni ebben, és tanácsot kérni, hogyan is lehetne ebben fejlődni, akár könyv akár máshogyan.


Eljártam mar kineziológushoz, az okokat feltártuk miért is van ez, de megoldást nem találtam arra, higyan is tudnék empatikusabb lenni.


Sok helyen írtak olyat, olvassak regényeket, hogy beleéljem magam a szereplők helyzetébe, ez meg is van, mármint beleélem magam a regénybe, de legtöbbször érzelmileg hidegen hagy, mint ahogy nagyon sokminden.

Szóval van empátiám csak tényleg kicsi, hogyan tudnám fejleszteni?



27/N



2023. márc. 26. 04:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9 ahhoz képest elég terjengősen írsz... Én is grafomán vagyok, de legalább próbálkozom.


A kérdező olvasott eleget, túl lett tárgyalva. Egyszerűen máshogy van behuzalozva az agya (bár arról semmi infót nem kaptunk, hogy pontosan mi a baja).

2023. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jók erre az önismereti tréningek, az állatmenhelyeken való önkénteskedés pl.
2023. márc. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11, mindenképp belém kellett kötni:)
2023. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A bajom az, lényegében, hogy nem érzek együtt az emberekkel, de nem csak egy emberrel az utcán random, hanem amúgy is pl rokonnal vagy akár a párommal sem. Nem érzem át avfájdalmát nem tudom úgy támogatni.


Bár az igaz, tudok támogató és gondoskodó lenni, de ezt úgy, higy nem élem bele magam

2023. márc. 26. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!