Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért panaszkod...

A mai fiatalok miért panaszkodnak állandóan a pénz miatt?

Figyelt kérdés
Én már a 40-es éveimben járok, nincs gyerekem. Amikor kezdtem 80! Ezer forint volt a fizetésem diplomásként és mégis itt vagyok, meglett mindenem. A mostani generáció 300-400-at kap kézhez alsó hangon fiatal dolgozóként és megy a rinya, hogy semmire nem elég. Tudom, hogy drágultak a dolgok, na de ez mégis csak majdnem a 4x annak amit én kerestem anno. Bekerültem egy felnőttképzési programba onnan tapasztaltam ezt, nem tudom felfogni nekem 300 ezer elég pénz mindenre és még kocsim is van.
2023. márc. 29. 13:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
18%
8as vagyok, kihullottam a technikumból szülők felváltva lettek melónelkül, elmentem egy gagsi szakmával trogerolni . Akkor se most sem piáztam vertem el a lét . Összeraktam 2szer jobb használt kocsira amiket javittatni kellett karbantartani . Vagy hajtottam és kipihentem magam vagy volt kapcsolat amiben a vitákat éltem a rossz helyzet miatt nincs idő pénz nyaralni sem nyugi . Ezt befejeztem , nyitott kapcsolatokat folytattam a rinya nem kellett sem siró család . Estin elvégeztem levelezőn tanfolyamokat de nem volt kaplcsolatrendszer ,sem pénz tudás vállalkozásokra . Éltem külföldön dolgoztam is voltak élettársaim . Ez van , valahol tudom mit élhetnek át akik csorik tesznek a boldogulásért és jogos a panaszuk . Na de a rhingyo meg sittes géci tolvaj vállalkozó havonta ájfont évente autócserél de rí hogy utálja az országot mert neki élhetetlen .
2023. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Jak, neked nagyon nincs realitás érzeked. Hiába keresek 300 ezret(egyébként nem keresek annyit), ha annak a háromnegyede arra megy, hogy fenntartsam magam. És ha megnézed az ingatlanárakat akkor nem nagyon van esély arra hogy még csak hitellel is házat vegyél vagy max ha még az unokáid is azt fizetik...

Viszonyítva régebben nem volt ennyivel drágább az ingatlan mint amennyit kerestek az emberek.


De mondok egy példát.


Anyámék 25 évvel ezelőtt 2 millióért vették a családi házunkat. Fiatal, kb 20 éves emberek voltak. Elmondásuk szerint apám 60 ezret keresett anyám meg kapott valami 30 ezer GYESt. A nagyszüleimnél éltek, ha ezt így kiszámolod akkor az a havi fizetésüknek körülbelül a 22x -e.


Na mármost alaphangon egy szarabb ingatlan is 30 millió forint, de olyan állapotban van hogy fent se lehet tartani, úgyhogy alaphangon 5-10 millát megint csak rá kell költened a felújítására.


És ez az alja, tehát nem luxus palotáról van szó hanem egy teljesen lelakott ingatlanról... Tegyük fel ketten keresnek ötszázezret a fiatalok. Ha ezt felszorzod is min. A havi fizu 70x-e jön ki, de akkor még nem beszéltünk arról hogy 30 évesen az emberek albérletben laknak meg mert más nem engedhetnek meg maguknak. Szóval havi szinten nem fog 500 maradni csak kb ilyen 250-300 ezer...

2023. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 25 evesen csak 2 millio forintom van, nemreg kezdtem foallasban dolgozni, elotte tanultam, reszmunkaidoallasom volt nevetseges fizuert.

Szoval ha most vennek hitelre lakas, akkor valami jo romlott hazat fogok kapni cserebe, es nem lesz sporolt penzem.


Inflacio utan csak 10% beremelest kaptunk, maradek 15%-ot meg ellopja a kormany.

2023. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
11%

Több oka is van szerintem.


1, Többet költenek. Régen nem volt mobil, Netflix, Google drive, meki, xbox game pass...stb.

2. Régen nem tudtad. Nem volt internet, ahol több ezer ember előtt lehetett hőbörögni.

3. Nem tudnak mihez viszonyítani. Nem éltek 20-30 éve. Nem tudják mi az igazi szegénység. Nem látják, hogy javult az életminőség.

4. Balos média. A jelenlegi ellenzék nem úgy akar hatalomra kerülni, hogy egy jobb opciót kínál a jelenlegi helyett, hanem be akarja bizonyítani, hogy most milyen rossz. Bár nincs sajtószabadság már, mint régen a balos kormányok idején volt, amikor gyakorlatilag nem volt jobbos sajtó, de mégis demoralizálják őket folyamatosan, hogy megnyerjék a szavazatukat.

2023. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
70%

Na igen, tipikusan olyan ember a kérdező, aki diplomás ugyan, de borzasztóan szűk látókörű.


Egyrészt, amikor te fiatal voltál kérdező, sokkal könnyebb volt lakáshoz jutni, így nem kellett annyira azon aggódni, hogy miből lesz az embernek lakása. Manapság a saját lakás a többségnek a lehetetlen kategória.


Másrészt, akkoriban tényleg sokkal olcsóbb volt minden, nagyon sok termék ára 4-5x annyiba kerül. Emlékszem, amikor gyerek voltam, 40 forint volt egy gombóc fagyi, idén pedig 500 körül lesz.


Az első munkahelyemen 86 ezret kerestem, de ha elmentünk a boltba vásárolni, napi 1200-1500Ft-ból megvolt minden. Ha most megyünk, napi 3000 alatt akkor jössz ki, ha alig vásárolsz valamit. Ha csak néhány alapvető élelmiszert vásárolsz (tej, kenyér, stb.), meg valami ebédnek valót, simán otthagysz 5-6 ezret (2 felnőtt+2 gyerekre számolva).


A második munkahelyemen 125 ezret kerestem, egy év múlva emelték 150 ezerre. Kb. annyit ért, mint most 300 ezer.


Egy fiatalnak fel kell építenie az életét, lakás kell neki, autó kell neki, és gondolnia kell arra, hogy egyszer esetleg gyerek is lesz. Ez havi 250-300 ezerből igencsak nyögvenyelősen megy.

2023. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
56%

Egy bezzegember. Undorító az ilyen embertípus, mint te.

Mindened megvan, de azért ezeket elmondani nincs kinek. Mert mit szólnának hozzá

Inkább telehányod vele a netet.

Pszichés egészség is kellene a sokmindened mögé. Akkor nem foglalkoznál mással.

2023. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%
A mi társadalmunkban ez minden korosztály nagy problémája.
2023. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Apámnak pár évnyi egyből iskola utánni gyári munkából lett annyi pénze, hogy akkor tudott volna venni belőle egy autót. Nem volt semmi egyéb végzettsége, csak a textílipari szakiskola, amit 17 évesen elvégzett. Konkrétan azt nézte, hogy a kész nadrágokon van-e hiba valahol.

Most ezt ki mondhatja el magáról?

2023. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
64%
20 éve 150 forint volt egy kiló kenyér.
2023. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
86%

Hát ez csodás... Van ahol lassan már 150 alatt nincs albérlet.

35 millió alatt normálisabb lakás.

Vajon 20 éve mennyi volt?


20 éve nálunk egy ház 5 millió körül mozgott most azok 60-70 től indulnak.


De legalább a fizu 4x lett, k*rva jó!!!

És az élelmiszer? a benzin?


Csomó élelmiszer 1 szaros év alatt másfélszereződött illetve van ami duplázott.

Mit ér a 4x es fizu?


Néhány embernek a teljesen alap dolgokkal sincsen semmi fogalma, mint infláció meg értéknövekedés stb. De legalább a fizu nőtt.

2023. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!