Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért panaszkod...

A mai fiatalok miért panaszkodnak állandóan a pénz miatt?

Figyelt kérdés
Én már a 40-es éveimben járok, nincs gyerekem. Amikor kezdtem 80! Ezer forint volt a fizetésem diplomásként és mégis itt vagyok, meglett mindenem. A mostani generáció 300-400-at kap kézhez alsó hangon fiatal dolgozóként és megy a rinya, hogy semmire nem elég. Tudom, hogy drágultak a dolgok, na de ez mégis csak majdnem a 4x annak amit én kerestem anno. Bekerültem egy felnőttképzési programba onnan tapasztaltam ezt, nem tudom felfogni nekem 300 ezer elég pénz mindenre és még kocsim is van.
2023. márc. 29. 13:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
84%

Amikor 30 ezer volt a fizetésed, akkor mennyibe került egy kiló kenyér, egy tojás, egy liter benzin, egy albérlet, egy autó és egy lakás?


Hogyan viszonyultak ezek akkori árai az akkori 80 ezres fizetéshez és hogyan viszonyulnak a mai áraik a mai 300-as fizetéshez?


Te úgy érzed, hogy ma mindenből ugyanannyi kijön, mint akkor?

2023. márc. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
85%

14, akkor én meg sem szólhatok meg nem hőböröghetek azon hogy konkrétan nincs jövőképem, hogy életem végéig albérletben fogok lakni, Hogy eszembe se juthat családot tervezni, mert egysze nincs rá pénz?

És ezek miatt egy rossz szót nem szólhatok, egy panaszt nem tehetek mert a te generációd tudja hogy mi az igazi szegénység ...

Egyébként a szoci időszakban rengeteg öngyilkos és alkoholista volt, nem véletlenül. Jussunk megint oda?


Meg szépen leírtad hogy Van mire költeni, de nekem csak azért van netflixen mert anyámék fizetik... Amúgy nincsen se Xboxom, se autóm, konkrétan tévénk sincs 😅 szinte minden az albérletre megy meg havi egy szórakozás. A többi penzt elrakom.

2023. márc. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi is panaszkodtunk, csak sokan már elfelejtették.

N

2023. ápr. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hol keresnek 3-400 ezret az átlag fialatok, esetleg Pesten meg az ország nyugati részében. Amúgy vidéki megyeszékhelyeken Pesttől kezdve Debrecenen át egészen Pécsig igen kis réteg kap havonta ennyit, inkább a 200-250 ezer jellemző, irodai diplomás munkakörökben is.
2023. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
84%

24.

Ezt én sem értem. Debreceni vagyok, szégyen milyen fizuk vannak.

2023. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!