Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire állsz ki magadért?

Mennyire állsz ki magadért?

Figyelt kérdés

Például ha hallod, hogy valaki megjegyzést tesz rád a hátad mögött, vagy akár beszól szemtől szemben mit teszel?


Ha egy szolgáltatás amit nyújtottak neked nem tetszik, nem vagy vele elégedett szóvá teszed?


Mit gondoltok, miért kell kiállni magunkért?


2023. márc. 29. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha számít az adott közösség véleménye, akkor kiállok magamért, ha nem akkor meg csak letojom, hogy ki mit mond rám.
2023. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz a szolgáltatás, akkor helyzetfüggő.

Ha nem a személyzet hibája, akkor velük udvarias vagyok. Ha a személyzet hibája, de láthatóan még betanuló, akkor türelmes vagyok, akár még biztatom is.

Persze a taplókkal én is tapló vagyok.

Amennyiben szükséges, akkor beírok a panaszkönyvbe, és jelzem, hogy hajlandó vagyok tovább is menni értéktől függetlenül, mert ez elvi kérdés minden vevő felé. Volt olyan, hogy négyoldalas vásárlók könyvi beírást tettem magyar és EU-s jogszabályokra hivatkozva, és ügyvéd válaszolt. Végül persze csupa hülyeséget írt, de nem foglalkoztam vele, mert végül megtették azt, amit követeltem, és a tapló munkatársuk égett, mint a benzin.


Ha hátam mögött mondanak rólam valamit, arról nem nagyon veszek tudomást, nem reagálok rá, csak megjegyzem, hogy milyen ember, és ha akar tőlem valamit, akkor úgy reagálok, vagyis lehetőség szerint leszarom.


Ha szemtől szembe van, akkor felnőtt módjára próbálom megbeszélni vele, nyilván attól függően, hogy jött a konfliktus.



akkor panaszkönyvezek, stb. A személyzettel viszont udvarias vagyok, ha nem ők tehetnek róla. Ha ők a hibásak, de nem szándékosan, csak mondjuk

2023. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én próbálom vissza fogni magam, mert hirtelen felindulásból sok mindenre képes lennék.
2023. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a hátam mögött csinálja…és olyant mond ami tényleg meg bánt akkor élőben meg keresem és pofán b.om minimum. Ha a szemembe mondja akkor nincs gond sőt max iszunk rá vagy valami és elvan rendezve (de volt olyan akit úgyis meg csaptam hogy a szemembe mondta) :d.


De egyébként úgy az esetek 70 százaléka egyáltalán nem is érdekel…nem szoktam ezen idegeskedni, ezek speciális esetek amiket írtam.

2023. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem állunk ki magunkért, akkor kihasználnak ezerrel. Sokáig én is hagytam magamat, de fel kell szólalni, erre rájöttem.

Miéért, mi a legrosszabb, ami történhet eegy ilyen esetben?

2023. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Például ha hallod, hogy valaki megjegyzést tesz rád a hátad mögött, vagy akár beszól szemtől szemben mit teszel?"


Tegyen, meg szóljon be. Nem igazán érdekel már az ilyesmi. Megbántani úgysem tudnak..


"Ha egy szolgáltatás amit nyújtottak neked nem tetszik, nem vagy vele elégedett szóvá teszed?"


Ha kritikán aluli, akkor igen.

2023. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Volt már olyan, hogy étteremben valamivel töltött rántott gombát kértem, de mást kaptam, és szóltam, erre mindkettőt megkaptam úgy, hogy csak azért kellett fizetnem, amit kértem, vagy volt hogy valami forrócsokit kaptam tejszínhabbal, de mire kihozták kilöttyent, és mondtam, hogy hagyja csak inkább kárba, mint pocsékba, és akkor nevettünk egyet és kaptam még egyet.

Persze Magyarországon többségében inkább az a jellemző, hogy ha szar a szolgáltatás, akkor a vevő nyeljen, nem a szolgáltató tesz gesztust, ahogy külföldön illik.


Ja, olyan is volt, hogy a vásárlók könyvébe dicséretet írtunk, sőt, időmértékes versben "dicsőítettük" a cukrászdát. :D Persze lehet, hogy a több borravalót jobban értékelték volna. :D

2023. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha egy szolgáltatással nem vagyok elégedett akkor nem csinálok semmit. Számomra nem fontos annyira hogy szóvá tegyem, és talán tudat alatt félek az adott helyen dolgozó emberek reakciójától. Úgy vagyok vele hogy ők is emberek, és egy alapvetően stresszesebb munkahelyen dolgoznak egyébként is. Volt már párszor étteremben hogy kimaradt a rendelésből egy kis összegű tétel, nem szóltam miatta.

Vitáknák, pletykálásnál pedig attól függ hogy mennyire tartom azt jogosnak. Ha például tudom valamiről hogy van valóságalapja akkor elfogadom, és nem fogok vitába szállni, mert jogosnak tartom. Viszont ha valamiről pontosan tudom hogy semmi valóságalapja, vagy igazságtalan akkor kiállok magamért, minden esetben.

2023. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!