Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is utálja az ilyen embereket?

Más is utálja az ilyen embereket?

Figyelt kérdés
Az egyik kolléganőm folyton fura szavakat használ pl.asszertív, szituatív, komplikált, komplex, kompatibilis stb. Mármint, hogy felvág azzal, hogy nagy a szókincse vagy nem is tudom mit szeretne ezzel elérni, de engem egyre inkább zavar és kezdem emiatt megutálni, sokszor már inkább nincs is kedvem vele beszélgetni, mert úgy is benyög egy olyan szót, ami után szótároznom kell, hogy mégis mi az istent akart ezzel mondani. Ti is ismertek ilyen embereket? Mi a jó módszer "ellenük"?
2023. márc. 30. 17:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
26%
Egyébként egyszerű a megoldás; keress rá nagyjából 10 hasonló kifejezésre, aztán fullba told vissza neki egy csoportos beszélgetes alatt...😂
2023. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Meg a mai gyöngyszem:

"Átszállnak" vagy "kiszállnak" a karbantartók, van egy cég, akik ezt fogják intézni helyettünk.

(Senki nem értette miről beszél a vezető!)én megkérdeztem már magyarul, hogy másik cég alkalmazásába kerülnek, vagy mi van?

(Ugyanis az hívjuk kiszállásnak ha épp kint vannak valamelyik telephelyen javítani vmit.)

2023. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
De te amúgy teljesen másról beszélsz kedves #12, mint én
2023. márc. 30. 17:42
 14/24 anonim ***** válasza:
Az 5-et folytattam csak hogy en is utálom amikor más nyelven beszélnek mint kéne. Érthetetlenek. Idegesítő.
2023. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%

Keress vmi olyan szót amit tuti nem ismer.

Vagy ha nem csak téged, hanem a többieket is idegesíti ez akkor beszélj össze a kollégákkal és találjatok ki valami szót pl: konzektatetális és használjátok előtte sűrűbben. Majd les, hogy ez mi. Aztán senki ne mondja el neki csak játszátok, hogy hh nem ismeri ha ilyen okostojás..

2023. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ohhh...most jut eszembe. Ez a Te jolly-jokered:


[link]


Használd egészséggel, én a főnököm leveleihez szoktam biggyszteni.

2023. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Kicsit fura az ilyen nekem is, de nem nézem emiatt ki őket. Részben lehet tanulni is tőlük.
2023. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%

"asszertív, szituatív, komplikált, komplex, kompatibilis"


Azért ezzel eléggé alap szavak, némelyiket naponta-hetente használom én is, és nem azért, hogy felvágjak, hanem mert egyszerűen így a legkönnyebb kifejezni, amit közölni szeretnék.

Szerintem te azért utálod a kollégádat, mert butának magad mellette.

2023. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Emlékszem, irodalom és nyelvtan órán volt mindig, ha feljöttek ilyesmi szavak, a tanár megkérdezte, ki tudja, mit jelentenek. Soha nem jelentkeztem, csak ekkor, mert tudtam a választ. És mikor megkérdezték a többiek, honnan ismerek ennyi szót, mondtam, hogy angolból.
2023. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ez a honnan ismerem dologrol nekem beugrott egy állásinterjúm, mikor benyögtem nekik vmit a cégműködésükről hogy melyik ágba tartoznak.

Teljesen elcsodálkoztak hogy honnan tudom, látom készült a cégről az interjúra.(miközben fősulin tanítják, vagy került említésre. És onnan tudom. De nem mondtam màr nekik ezt hogy bocs nem készültem a cégből az interjúra semmit, "csak" diplomám van. Elég hülyén jött volna ki:D)

2023. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!