Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is utálja az ilyen embereket?

Más is utálja az ilyen embereket?

Figyelt kérdés
Az egyik kolléganőm folyton fura szavakat használ pl.asszertív, szituatív, komplikált, komplex, kompatibilis stb. Mármint, hogy felvág azzal, hogy nagy a szókincse vagy nem is tudom mit szeretne ezzel elérni, de engem egyre inkább zavar és kezdem emiatt megutálni, sokszor már inkább nincs is kedvem vele beszélgetni, mert úgy is benyög egy olyan szót, ami után szótároznom kell, hogy mégis mi az istent akart ezzel mondani. Ti is ismertek ilyen embereket? Mi a jó módszer "ellenük"?
2023. márc. 30. 17:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg sokat olvas, vagy akár diplomásként került gyárba. Az azért elég szar lehet, ha műveltebb emberként bekerült a "prolik" közé...


Nem vagyok egy túliskolázott ember, viszont én is sokat olvasok. Ennek az az "átka", hogy nagymértékben gyarapszik a szókincsed, és sokszor azon kapod magad, hogy a kevesebbek által használt/ismert szavakat is elhelyezed a mondandódban, akaratlanul is. Nincs ebben megjátszás (legalábbis részemről), teljesen természetes egy idő után.

2023. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ellenük a jó módszer, hogy fejleszted a szókincsedet, akkor nem fog frusztálni az, hogy más simán csak normálisan beszél, és nem lesz kisebbségi konfliktusod, ha meghallasz egy műveltebb embert beszélni.
2023. márc. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Rendszeresen használok ilyen szavakat a mindennapokban, mert az aktív szókincsem részei, de sosem azért teszem, hogy felvágjak vele, vagy a másikat hozzam fura helyzetbe. Az viszont eddig fel sem merült bennem, hogy a másik félben akár ilyen érzéseket, gondolatokat kelthetek.

(imádok olvasni, főleg angolul, egyetemen is sokszor szembejönnek ilyen szavak)

2023. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Dobd vissza neki a szótárazás feladatát, - mondd meg neki, hogy közös anyanyelveteken előbb megérted, hogy mit szeretne tudatni veled!
2023. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!