Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hagyjam abba az okoskodát?

Hogyan hagyjam abba az okoskodát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez úgy kezdődött, hogy általánosba játszottunk Honfoglalót és akkor is rájöttem mennyi alap dolgot nem tudok, és a nálam kisebb korosztályú haverom meg mondta, hogy semmi gond. Hát nem szánalmas? Plusz a kommunikációm se olyan jó, nem tudok megfogalmazni a gondolataimat. Csak a gond van velem. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan szokjak le az okoskodásról? Mert majdnem mindenről van véleményem, de inkább nem mondanám ki, illetve meg akarom tanulni magamba tartani mert egyszerűen nem érzem magam elég okosnak. Én nekem mindjárt itt az érettségi, (amúgy srác vagyok, valaki a nemem miatt érdeklődne) és osztályomból is úgy érzem, hogy többet tudnának, mint én. Bár biztos többet járnak társaságba, mivel kicsit introvertáltabb vagyok és nincs sok barátom (ezt nem kifogásként akartam felhozni, csak azt akartam mondani, hogy nem vagyok rá kényszerítve, hogy most ismerkedjek, ami nehezemre esik amúgy is).


Úgy tudom, hogy az embernek van egy bizonyos mértékű önbizalma, és ha ez lemegy akkor öntudatlanul bánt valakit vagy az én esetembe okoskodik, hogy tudja tártani a megfelelő szintet.


Szeretném inkább minél kevesebbszer a véleményemet hangoztatni, ami talán nem rossz, mert többet tudok meg a másikról, meg alapból a másik ember megismerése a cél. A másik az, hogy nem mindenkit érdekel a másik véleménye ha jól tudom, (lehet megint hülyeséget beszélek) hanem inkább az, hogy meghallgasd.


Sokszor éreztem azt, hogy a tudásom kevés, illetve hülye vagyok a többiekhez képest, szóval talán így lenne a legjobb. Szóval nagyon szépen kérlek segítsetek!



2023. ápr. 8. 10:29
1 2
 11/11 Senior Séf ***** válasza:
100%

" rájöttem mennyi alap dolgot nem tudok"

'98-ban, a Felső-Tiszai árvíznél önkénteskedtem pár napig. Egy esti beszélgetésnél Nyéki Tibi, Tarpa akkori polgármestere így fogalmazta ezt meg: A tudást és az ismeretlent úgy kell elképzelni, mint egy léggömböt az őt körülvevő levegővel. Minél több tudást gyömöszölünk a lufiba, az annál nagyobb lesz, tehát annál nagyobb felületen érintkezik az ismeretlennel.


Egyébként az okos ember mindig kételkedik saját tudásában, míg a hülye mindent tud.

2023. aug. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!