Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés úgy felnőni,...

Milyen érzés úgy felnőni, hogy a lájkok és a követők száma a meghatározó?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Az én korosztályom (26) már kb így nőtt fel. Nem akkora tragédia ám, mint amilyennek be van állítva. Aki nem birka, az nem foglalkozott vele. Régen sem akart mindenki rocksztár lenni vagy nemtom mi ennek a megfelelője.
2023. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Én tini voltam amikor elkezdődött ez a lájk gyűjtögetéses időszak és mi például nem haltunk bele ha 1 lájkkal kevesebbet kaptunk mint a másik. De a húgom aki már gyerekként ezt a dolgot látta az Ő korosztályában már ez szinte alapvető hogy lájkokat kell gyűjteni, szinte enélkül nem létezik senki.
2023. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekem pl nagyon jó érzés volt, mikor az első YouTube videómon volt szinte 100 megtekintés s vagy 3 like. Voltam ilyen 6.-os. Most is jól esik, mikor DeviantArt-ra feltöltök valamit, s egy órán belül már 10 ember berakta a kedvencei közé.

Most 22 vagyok.


Amúgy szerintem nem a like-okkal van alapvetően a baj, hanem pont a hiányukkal. A pozitív megerősítés kell egy emberenek, s főleg egy gyereknek.

2023. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Elég sz/r lehet
2023. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

#3:

Ha egy netes szívecske jel neked ekkora pozitív megerősítést jelent...ezzel az erővel fizethetnél is, vannak olyan "emberek", akik el tudják neked intézni, hogy kis kápéért kapjál 1000 szívecskét valamidre.

2023. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

#5


A netes szivecske jel csak az eszköz. A tudat, hogy valakinek tetszik amit csinálok a lényeg.

2023. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Én azt látom, hogy ezzel tulajdonképpen csak azok foglalkoznak, akik nem kapnak lájkot, akikkel senki nem foglalkozik. Ez valahol mindig is így volt, a nem népszerű emberek mindig próbáltak valami elméletet gyártani arra, hogy miért a világ rossz.
2023. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én 28 éves vagyok most. Emlékszem akkor lett népszerű a facebook, mikor gimibe mentem.

De akkor még nem volt ilyen őrület ezzel kapcsolatban. Meg előtte iwiw-en, myvip-en főleg nem. Legalábbis én így látom.


Ma fogalmazódott meg bennem ez, mikor a tiktok egy 14 éves lány live-ját dobta fel. Arról beszélt mennyi követője van, miért lenne jó sokkal több, nyomják neki a like-okat, kövessék egymást, hány embernek tetszenek a videói.

Más élő bejelentkezésben is azt làtom, hogy kérdezgetik hány like van a legutóbbi videókon, mert ha szerintük kevés, akkor leszedik, hiszen elmondásuk szerint ez szégyen.

Fura, hogy ebben mérik a sikert.


Minden válaszra zöldet nyomtam. Nagyon jó véleményeket írtatok!!

2023. ápr. 8. 18:54
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rá büszke, de volt egy olyan időszakom, talán gimi közepén, amikor elkapott a láz, hogy minél több követőm, ismerősöm legyen. Felnőtt fejjel már nagyon gáznak érzem, akkoriban azonban ez tényleg így volt.


Az említett időszakig csakis olyan emberek jelölését fogadtam el, akiket ténylegesen, név és arc szerint ismertem, és nem is jelöltem. Így pedig volt ~3-400 ismerősöm, pedig nem voltam nagy társaságkedvelő. Aztán sportolni kezdtem, emberek közé járni, hasonlók, és egyre nőtt az a szám. Eléggé extrovertált gimis osztályom volt, és (annyira égő, hogy ezt is tudtam, hogy még mindig emlékszem rá) a legtöbbjüknek 600+ ismerőse volt, páruknak bőven több ezer. Aztán engem is elkapott a hév; többen jelöltek, ha volt úgy 10+ közös ismerős, elfogadtam. Majd én is jelölgettem, bár azért nem ész nélkül, tehát normális kereteken belül.

Aztán elértem a 700 körüli számot, egy ideig komolyan büszke voltam rá (mára már a fejem fogom rajta), de hamar szembesültem vele, hogy az csak egy totál üres szám. Csupán nagyon töredékük köszöntött fel szülinapon, városban többen (vissza)köszönés nélkül mentek el mellettem, és hasonló nyalánkságok voltak, amik csak még inkább megerősítették bennem az előző kijelentést. Azóta engem is töröltek páran, én is másokat, így az a szám már jelentősen kisebb, és komolyan így érzem magam már komfortosabban.


Régebben (2-3 éve), a sport miatt voltak körülöttem (kis)gimisek, és ők nagyon ráfüggtek erre a témára, még jobban is, mint én anno. Olyanokat írogattak, hogy "ha ez flop lesz, törlöm!", és ez annyit jelentett, ha nem kap x hozzászólást és y like-ot/szívet, tényleg leveszi a képet. És akkor fogalmazódott meg bennem úgy igazán, hogy jó, hogy nem most vagyok tini. Egyikük mesélte, hogy azért piszkálták, mert kevesen nézték az "élőzését" (ott nem kicsit éreztem magam öregnek), szóval sajnos ilyen szinten fontosak nekik a számok. (nem ítélem el őket, mert én is voltam így, sajnos, csak sajnálom őket, mert ez mostanra tovább durvult)

21/L

2023. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os ha tudnád kik like-olnak lehet nem örülnél annyira. Lehet hogy fél putrifalva téged követ, vagy sok ilyen mérges nyugdíjas valami rosszabb nyugdíjasklubból. Ez a gond a like-okkal, hogy némelyik embertől inkább sértés ha ő like-ol, mint bók, de te csak a számot látod, pl a youtube videóknál, de a facebookon se fogod őket végignézni.
máj. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!