Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék felnőni/érettebb...

Hogy tudnék felnőni/érettebb lenni?

Figyelt kérdés
Kis élettörténet: a barátaim elhagytak, majd az új barátaim, (akik csak addig voltak a barátaim, amíg egy iskolába jártunk,) azt gondolták, hogy én olyan okos vagyok, és mindent jól kezelek, ugyanez történt, amikor a tinderen beszéltem emberrekkel, így mindig okosnak éreztem magam és azt gondoltam hogy nagyon jó az életfelfogásom,de mivel csak ilyen emberekkel beszéltem, úgy érzem, hogy nem tudtam fejlődni, egészen mostanáig ebben a gondolkodásmódban maradtam, de tavaly találkoztam a barátommal, és rájöttem, hogy teljesen úgy viselkedek mint a 17 éves önmagam, először meg akart tanítani élni,elviselte és működött is, de vannak dolgok, amin bármennyire is próbálkozom, nem tudok túllépni, de bárcsak megtehetném. Úgy érzem, elveszítem őt, mert nem tudok úgy viselkedni, mint egy felnőtt, és 20 éves leszek méghozzá azt tervezem hogy elköltözöm. Tudok vigyázni magamra,mosok főzök stb de sírok, ha kiabálnak rám, sírok, amikor hazajövök vagy ő hazamegy (távkapcsolatban vagyunk), nem tudok magamnak ételt rendelni, mert félénk vagyok, nem tudok rendesen inni, mert félek a rosszulléttől, lúgy érzem, mintha félnék mindentől. Van, hogy annyira szorongok, vagy annyira elszomorítom magam, hogy a testem is reagál: fáj a hasam, fáj a fejem stb. Annyira elegem van magamból, sokszor volt hogy megkért, hogy csináljak valamit máshogy,változtassak valamin és úgy érzem, hogy nem teszem meg. Úgy érzem szörnyű barátnő vagyok, nem azért, mert Ő ezt mondaná, vagy mert túl sokat akar, hanem azért, mert nem tudok annyit adni neki, mint ő nekem. Gyerekként viselkedek. Valaki mondjon tippeket, hogyan nőjek fel/legyek érett.

2022. jan. 10. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Növessz két nagy golyót és felejtsd el a sok szorongás hülyeséget, keress normális kapcsolatot.
2022. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Jajj, de "bírom" az ilyeneket, mint az első válaszadó. Mintha az ilyen könnyű lenne....
2022. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván ha ilyen egyszerű lenne akkor nem kérnék segítséget hanem megtenném amit ír ettől függetlenül igaz hogy erőt kell belefektetni.
2022. jan. 10. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A tegnapesti "2-es" válaszadó vagyok. Most jobban van időm kifejteni. A lényeg, hogy a hülyéjeel sem olvasta a kérdésed kifejtését, miszerint lány vagy :D


Szóval én a Te helyzetedet nem tartom kritikusnak és annyira megoldhatatlannak. Van Benned egy későnérő hajlam, adottság, de ezt ne gyűlöld, mert majd amikor a korosztályod tagjai 30-40 év múlva megcsökött, besavanyodott, megkeseredett balfékek lesznek, Te még üdén fogsz virulni és jól leszel. Ezeket a szorongásokat, amiket írsz, szerintem hamar levetkőzheted magadról, csak szerezz minél több sikerélményt. Tedd fel magadnak a kérdést mindig, hogy mi okod van félni az adott szituációban? Ja és engedd el a görcsös megfelelni akarást. A pasid el kellene, hogy fogadjon olyannak, amilyen vagy. (Nem vagyok a korosztályod sajnos, jóval idősebb pasi vagyok, aki pl mit meg nem adna egy "lökött" örökifjú hölggyel való kapcsolatért - ezt ne vedd ismerkedésnek, nem annak szánom, tiszteletben tartom a gyk idevágó passzusait, meg eleve nem lenne korrekt a pillanatnyi helyzetedben) Ha nem felelsz meg neki azzal, hogy önmagadat adod, elképzelhető, hogy nem a megfelelő ember van melletted. Lazíts, add Önmagadat, a sarkallatos dolgokban meg van a szükséges érettséged, a többivel meg ne törődj.

2022. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jól esett!:)
2022. jan. 11. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy mitől felnőtt valaki és mitől nem. Egy rakás felnőtt szereti a rajzfilmeket és egy rakás felnőtt képtelen felelősségteljesen viselkedni - anyagi és üzleti döntésekről nem is beszélve. Ettől még ők is ugyanúgy felnőttek, ahogy te is az vagy.

Felnőtt két dologtól lesz az ember. Az egyik az életkor, amire nincs hatásod. Ha átalszol, vagy buta filmeket nézel 50 éven keresztül, akkor is öreg és felnőtt leszel, miközben előfordulhat, hogy semmilyen hasznos hatás nem ér közben.

A másik pedig a tapasztalat, ami ideális esetben együtt jár az életkorral, mert a legtöbb esetben, ha valaki leél 50 évet a világban, akkor többnyire érni szokta nagyjából 50 évnyi tapasztalat is a világ történéseivel találkozva - főleg akkor, ha nem a világ dolgaitól elzártan, egy burokban éli le az életét, miközben mindent mások csinálnak helyette.


Te ebből az 50 évből még csak 20-at éltél, valószínűleg nem is egy farmon küzdve az elemekkel, így bizonyos dolgokról kevesebb tapasztalatod van. De nincs ezzel semmi baj, a legtöbb 20 évesnek sem szokott őrült sokkal több tapasztalata lenni. Bizonyos dolgokkal többet találkoztak, mint te, ezért nekik azokban a dolgokban több tapasztalatuk van. Más dolgokban meg lehet, hogy neked van több tapasztalatod. Ne akard sürgetni az idő múlását! Vissza fogod egyszer még sírni ezt a fiatalságot. Próbáld most inkább kiélvezni, amit lehet és próbálj tanulni azokból, amiket nem tudsz élvezni.


A felnőttség, pontosabban a határozottság, önbizalom, talpraesettség attól jön, hogy egy csomó féle dolgot kipróbálsz, egy csomó féle helyzettel megküzdesz és egy rakás hiba meg szívás árán megtanulod megoldani őket. Minél több féle helyzetben volt az ember, minél többet szenvedett a megoldásukkal, minél több hibát követett el, annál több minden megy egy idő után könnyedén az embernek - azután, hogy már megtanulta megoldani. Erről szól az élet, hogy egy csomó féle helyzetben megtanulsz helytállni. Minden féle tanulás is ugyanerről szól. Az iskolák megpróbálnak bizonyos alapvető tudást átadni, aztán gyakoroltatni a különféle problémák megoldását. Mondjuk ez a szakmai iskolákra inkább igaz, mint az általános és középiskolákra, amik sokkal inkább az elméleti tudásra fektetik a hangsúlyt, mint a gyakorlati, praktikus dolgokra.


A kaja rendeléstől, főzéstől és hasonlóktól ne félj! Mi baj történhet? Mindenki hibázik, mindenki a hibáiból tanul. Senki sem tökéletes, senki sem tud elsőre mindent tökéletesen csinálni. Ha normális hangnemben közlik veled, hogy valamit nem jól csináltál, akkor fogadd el, hogy segíteni akarnak, hogy máskor jobban menjen. Ha nem normális hangnemben reagálnak a hibádra, akkor a hangnemet kérd ki magadnak, aztán mondd meg, hogy segíteni lehet, hogy jobban menjen, de beszólni nem lehet!

Ha elrontasz valamit, legrosszabb esetben nem lesz jó a kaja, máskor majd jobban sikerül. Nincs belőle katasztrófa. Gondold át az egyszerű lépéseket, amiket végre kell hajtani, tedd meg, amit lehet. Ha valami rosszul sikerült, akkor utólag elemezd ki, hogy mit nem sikerült jól kivitelezni és utána ne ostorozd magad miatta, hogy miért nem sikerült. Állapítsd meg, hogy mi volt a hiba és legközelebb figyelj oda, hogy azt is jobban csináld. Ismételd a folyamatot addig, amíg jól sikerül. Így fogod megtanulni. Ha többször is belefutsz ugyanabba a problémába és nem sikerül egyedül kijavítani, akkor kérj segítséget olyantól, akinek megy. Pl. háziasszonyok imádnak főzésben és egyéb házi praktikákban tanácsokat adni. Csak azt ne felejtsd el, hogy általában mindenre több féle helyes megoldás van és mindenki a sajátját tartja egyedüli jó megoldásnak. Úgyhogy azt a részt mindig tartsd fenntartásokkal, hogy valamit "csak így" lehet jól megcsinálni. Viszont, ha valami tényleg működik, azt érdemes lehet belőle megjegyezni, hogy így biztosan működik, mert tapasztaltad - viszont ettől még létezhetnek más megoldások is, némelyik akár jobb is lehet annak ellenére, hogy valaki szerint csak így vagy csak úgy lehet/szabad.


Dolgozz az önismereteden, önbecsüléseden, hogy ne kételkedj saját magadban, az adottságaidban és az értékeidben. Aztán dolgozz a tanulási módszereiden, hogy az átmeneti sikertelenségeket ne kudarcként éld meg, hanem csak kijavítandó hibaként, a tanulási folyamat szükséges velejárójaként. Tanuld meg azt a különbségtételt, hogy ha valami nem sikerül, akkor nem te vagy béna, hanem az, amit csinálsz most MÉG nem megy elég jól. Azért kell gyakorolnod, hogy a mostaninál jobban menjen. Sose hasonlítsd a saját kezdő lépéseidet mások sikereihez. Mások ugyanúgy ügyetlenkedve kezdték, csak mások kezdő lépéseit nem látod, mert mire valaki másnak a főzési, éneklési, zenélési, akármilyen tudásával találkozol, addigra ők már sikeresek abban, amit csinálnak. De nekik ugyanúgy sok évig tartó bénázással teltek az első próbálkozásaik, amikor még senki sem törődött vele, hogy ők kicsodák. Az, hogy nekik sikerült megtanulniuk valamit inspiráljon téged, hogy lehetséges megtanulni, te is eljuthatsz arra a szintre, mint ahol ők vannak, csak neked is bele kell fektetned azt az idő, energia és hibázás mennyiséget, mint amennyivel ők eljutottak oda.

2022. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a tökéletes választ eszerint fogok élni!:)
2022. jan. 15. 01:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Helyes! Inspirácionak ajánlom Ryan Holiday két könyvét Az akadály maga az út és Sztoikus nyugalmat a mindennapokban (ez nem csak a nyugalomról szól, hanem az év minden napra más témájú inspirációt idézeteket tartogat, azok történetével, magyarázatával).
2022. jan. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!