Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha te szabnád meg a jogokat,...

Ha te szabnád meg a jogokat, akkor az ilyen bűnözőknek milyen büntetés járna?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy gonosz ember ember kifigyel egy gazdag családot, majd a bandájával betör oda, éjszaka. A gyerekeket ott helyben agyonlövik, a férjet pedig ketten lefogják, és arra kényszerítik, hogy végignézze a felesége megerőszakolását, majd ezután elvágják a nő torkát késsel. Végül megverik a férjet, majd fejbelövik őt is. Miután kiírtották a családot, összeszednek egy rakás pénzt, és és ékszert, majd távoznak onnan.


Azonban nincs szerencséjük, mert a biztonsági kamera mindent felvett, így pár napon belül elfogják a bűnözőket.


A vád: nyereségvágyból fakadó, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés.


Ha rajtad múlna, és bármilyen büntetést adhatnál, mit ítélnél?


2023. ápr. 9. 12:10
A kérdező szavazást indított:
Halálbüntetést nekik.
Életfogytiglant.
37 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Döbbenetes, hogy ilyen mészárlás után az emberek többsége halállal kegyelemezne az elkövetőknek, ahelyett, hogy a börtönben jól helyretegyék őket a társaik. Én biztos, hogy nem adnám meg nekik a kegyelemdöfést. Lehet lepontozgatni, de szerintem szenvedést érdemelnek, hosszú időre.
2023. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Egyiket se, helyette kényszermunkára fognám őket, például leküldeném őket egy bányába dolgozni minimális vízzel (ú, vagy inkább a saját vizeletüket kéne inniuk) és minimális élelemmel (az is valami moslék, maradék lenne). A halálbüntetés túl gyors, az életfogytiglan túl gyenge; szenvedjenek csak rendesen, de úgy, hogy teremtsenek valami hasznot is a társadalomnak.
2023. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Életfogytiglant: elsősorban azért, mert szerintem a lelki, mentális gyötrelmet kell maximalizálni. Ha az illető esetleg belátná, milyen bűnt követett el, és ezzel élné le az élete hátralevő részét, az egyszerre teljesítené be az öncélúságát, ugyanakkor lenne egy pozitív hozadéka is. Ha csak azzal szembesül, hogy a szabadságtól fosztotta meg magát egy életre, az is jelentős.


Ehhez képest a kivégzés egy pillanatig tart, utána nincs se szenvedés, se lelkiismeret furdalás, se a megbánás lehetősége. Ráadásul egyszer mindenki meghal.

2023. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Életfogytiglan. Hadd szenvedje végig azt a még hátralévő pár évtizedét abban a tudatban, hogy semmit nem tehet ellene.

Csak épp japán mintára kötelező kényszermunka, hogy mégse csak "ingyenéljen" odabenn.

2023. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

#1


Ahogy nézzük.. lehet, hogy a halálbüntetés kegyelemnek tűnik, de szerintem nem az. Az egyetlen dolgot veszik el tőlük amiből csak egy van. Szerintem az, hogy valaki nem élhet tovább nagyobb büntetés, mint az, hogy élhet a börtönben. Nyilván nem opció, hogy kínozzák és embertelen körülmények között legyen fogságban, mert akár hogy is nézzük a civilizált világban vannak normál szabályok amik az elítéltekre vonatkoznak.


Szóval én nem adnám meg nekik azt, hogy elhaverkodjanak meg ellébecoljanak a börtönben ahol teljes ellátást kapnak. Persze érdekes, hogy valaki tökre másképp gondolja.

2023. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Én halált, nem is kérdés!
2023. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2%
Kérdés, a család hogyan jutott ilyen temérdek pénhez. Ennek alapos kivizsgálása után döntenék a büntetésről. Amennyiben egy mások kárára gazdagodó oligarha vagy egyéb kétes módon, pl "modern rabszolgatartás révén" gazdagodó illetők voltak, úgy valamilyen szinten még hasznosnak is mondható hogy ily módon megszabadult tőlük a társadalom. Ettől függetlenül az ilyen tipusú agresszió veszélyes bárkire nézve, így nyilván érdemel bizonyos mértékű helyreigazítást, büntetést.
2023. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7


A családot becsületes gazdagoknak képezeltem el a példában.

2023. ápr. 9. 12:33
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Érthetően megmondanám nekik, hogy ejnye-bejnye fiúk ilyent nem szabad csinálni, a pénzt elvenném tőlük és odadnám a szegényeknek.
2023. ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
éljenek, de életfogytig egy szibériai börtönben
2023. ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!