Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lépjek túl rajta, ha...

Hogyan lépjek túl rajta, ha valakivel szemben erős ellenérzéseim vannak?

Figyelt kérdés

Egy kolléganőmről van szó. Borzasztóan zavar, hogy iszonyú naiv, tájékozatlan, semmivel nincs tisztában, legyen szó a világban zajló eseményekről, vagy akár mindennapi dolgokról. (Pl. Megkérdezte, hogy az miért baj, ha az oroszok népszámlálást kezdeményeznek a megszállt területeken, hiszen az pont, hogy jó dolog, hogy érdekli őket az ukránok véleménye. Vagy ha egy felsőbb vezetőnek kell e-mailt írni, konkrétan hazatelefonál az anyukájának, hogy hogyan fogalmazza meg.) És egy 25 éves lányról van szó. Mégis minden összejön neki. Alapból az az otthonülős típus, de van egy barátnője, akivel szervez néha programokat és lett barátja is.


Ami engem idegesít, az az, hogy borzasztóan naiv és tájékozatlan, de ő ezt nem tudja magáról. Képes úgy előadni magát, mintha mindenki más hülye lenne, ő pedig művelt értelmiségi.

Nem szeretnék konfrontálódni vele, egyrészt, mert egy helyen dolgozunk, másrészt, nincs konkrét indokom rá, hogy miért nem kedvelem, egyszerűen csak irritál, de ez az én problémám, nem akarok ebből konfliktust csinálni.

Hogy vezethetném le azt a stresszt és frusztrációt, ami ezekből az ellenérzésekből fakad? Hogy hagyhatnám figyelmen kívül? Nektek van olyan ember/embertípus, akit egyszerűen nem bírtok elviselni?


Köszi előre is!



2023. ápr. 9. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Azt hiszed, hogy te tisztában vagy vele, csak mert nézed a fidezs híradót?
2023. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Milyen a termeszete? A fenti leirasbol ugy sejtheto, hogy eleg arrogans es lekezelo, de tudnad egy kicsit meg korvonalazni? Van benne humorerzek, segitokeszseg, vagy egyeb rokonszenves tulajdonsag, vagy az attitudjevel is baj van, nemcsak a tajekozottsagaval?
2023. ápr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Te milyen nemű vagy?
2023. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Leülsz vele, beszélsz vele, vázolod a gondolataidat, ütközteted vele.
2023. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Fülhallgató nem megoldás? Próbáld meg egyszerűen kizárni amit mond. Nehéz, de meg lehet tanulni.

Szerintem mindenkinek van olyan embertípus, akit nem bír elviselni, te rosszul jártál nagyon, hogy pont egy helyen dolgoztok.

2023. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az alaptermészete fura egy picit. Segítőkész egyébként, néha egészen jól el lehet beszélgetni vele, de néha szokott kiselőadást rittyenteni ebédszünetben olyan dolgokról, amikhez nem ért, hogy mások előtt demonstrálja, hogy mennyire olvasott és tájékozott. Én a tipikus pszeudo-értelmiséginek mondanám. Én nagyon nem szeretem ezt a természetet, amikor úgy teszek, mintha önálló, független, felnőtt ember lennék, aki jobb másoknál, de a munkahelyről anyukám segít e-mailt írni. Egyszerűen irritál, és azt vettem észre, hogy egyre inkább gyűlik bennem a feszültség, amit már nem tudok hová tenni.


Én is lány vagyok, ugyanúgy 25, mint ő. Együtt kezdtünk gyakornokként a cégnél az egyetem végén, de azóta mindkettőnket felvettek főállásba.

2023. ápr. 9. 22:25
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Én megértem, hogy irritál, vannak emberek akiket nehezen viselünk el. De neki ilyen a természete. Tudom, hogy sablonos hülye vigasz, ha azt mondom, hogy "jaj, mert lehetne rosszabb is"

De tényleg lehetne+ Ez még nem olyan durva szerintem. Addig, amíg nem aláz meg mások előtt téged, nem vág alád, nem akar kirúgatni, addig hidd el, nincs nagy gond.


De amit tehetsz, hogy próbáld a stresszt csökkenteni a hétköznapjaidban. Én azt tenném, hogy elkezdenék sportolni, amivel kiadod magadban a frusztrációd, mondjuk boxzsákolás, vagy jóga. Ami neked tetszik, mert nyilván nem kell hagynod, hogy rád telepedjen ez az egész, de szerintem hagyd figyelmen kívül ilyenkor a csajt. Azért nem tanácsolom, hogy állj le vele vitatkozni, vagy állj belé, mert nem tudhatod: lehet nyalis, aztán téged rúgat ki. Annyit nem ér az egész. HA meg is akarod vele beszélni, nem fog adni a szavadra, mert az ilyen meg van arról győződve, hogy igaza van, nem fog változtatni a kedvedért.

2023. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy gondolom, hogy amig nem akar artani neked, addig nem praktikus nyiltan konfrontalodni vele, mert meggyozni ugysem tudod, aktiv ellenseget csinalni belole pedig felesleges es karos. De a lelki egyensulyod erdekeben megteheted egyszer vagy ketszer (*ne* tobbszor), hogy "veletlenul" beegeted, vagyis finoman, latszolag nem szandekosan ravezeted arra, hogy szokas szerint nyilatkozzon valamirol, amihez te ertesz es o nem, es amikor mond valamit, ami ellenorizhetoen egy komoly targyi tevedes (vagyis nem velemeny kerdese), akkor azt valaszolod, hogy "ezt nem tudom biztosan, de nagyon kivancsi vagyok ra, nezzuk meg az interneten." Ott helyben eloszeded a telefonodat, rakeresel, megmutatod neki a valos tenyt, aztan mondasz valamit arrol, hogy milyen jo, ha az ember kapasbol utana tud nezni az interneten a dolgoknak. Magyaran, ne abba az iranyba vigyed a beszelgetest, hogy o alaptalanul buszke a tudasara, hanem arra, hogy hol lehet konnyen es gyorsan hiteles informaciot talalni. Ha sikerul egy kicsit raszoktatnod arra, hogy utananezzen a dolgoknak, mielott osztani kezdi roluk az eszt, maris elertel valamit, es mellesleg nyertel egy pontot vele szemben. Sokszor ne csinald meg, mert akkor nagyon ki fog logni a lolab, vagyis eszreveszi, hogy szandekosan csinalod.
2023. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz vele. Nem fog megváltozni, magadat meg feleslegesen stresszeled.
2023. ápr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Keress egy másik munkahelyet. Két dudás egy csárdában, tudod….. 😉
2023. ápr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!