Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lassan felemészt egy munkahely...

Lassan felemészt egy munkahelyi hiba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiderült tavaly évvégén, hogy hibáztam még két éve, amiről nem szóltunk egy ügyfélnek. Mikor rájöttünk, én még aznap jelezni akartam neki, de a főnök azt mondta nem kell, majd szólunk neki később.

Azóta se történt meg. Rettegek, hogy mi van ha megbüntetik miattunk és nekem kell kifizetnem milliókat.

Már aludni sem tudok emiatt. Fogytam is.

Mit tegyek?



2023. ápr. 11. 11:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Konkrétan?? Így mit válaszoljunk úgy mégis?
2023. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Csak hogy rossz lelkiismeret ellen mit lehet tenni, hogy ne menjek tönkre teljesen.

Most már borzasztóan szorongok november óta, ami kezd beteges lenni.

2023. ápr. 11. 12:02
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Akkor menj szakemberhez és mondd el neki a teljes történetet.

Így nem tudunk neked tanácsot adni ha azt se tudjuk miről van szó. Vagy javítsd ki a hibát, vagy élj együtt a tudattal, hogy elbsztál valamit.

2023. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezz meg egy ugyvedet h terhel e ilyenkor vmi kotelezettseg.


Ha olyan sulyu a hiba h emeber elet mulhat rajta akkor mindenkepp szolj.


Ha penzugyi es az ugyved szerint megbuntethetnek akkor gondold at mi a fontosabb az allasod vagy az h kifizesd a buntit.


Nyilvan ha szolsz akkor benne van h kirug a fonok de cserebe a felelosseg mar nem terhel.

2023. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ügyfél se vette észre, akkor nem is volt hiba. Amúgy a céget terheli a felelősség, te mint alkalmazott nem is vagy számonkérhető.. főleg nem 2 év távlatából. Majd a 2 cég jogászai lerendezik egymás között.
2023. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hiba? Könyvelés? Adózás?

Vagy mi kerülhet utólag milliókba, ami utólag derül csak ki és eddig senkinek sem tűnt fel?

Szerintem is kérdezz meg egy szakembert, hogy pontosan milyen következmények lehetnek. Egyáltalán rád nézve lehet-e bármi. Szerintem nem. Te jelezted a vezetődnek, nem titkoltál el, nem hamisítottál meg semmit.

2023. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem kár ezen görcsölni mert ha akkora nagy baj lenne már rég tudnál róla és rég megbüntettek volna érte, meg már túl lennél valószínűleg pár bírósági ügyön emiatt.


Én szerintem a főnököd már rég rendezte a dolgokat csak nem akart ezzel terhelni és azért intézte el annyival hogy "majd késöbb szólnak az ügyfélnek" mert nyilván már réges régen rendezve lett a dolog.

2023. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem szeretném leírni a konkrét ügyet ne haragudjatok. Annyi, hogy egy szolgáltató felé nem jeleztem 2020-ban valamit, így félig meddig engedély nélkül használ egy "szolgáltatást".

És félek, hogy a szolgáltató részéről előbb utóbb kibukik a dolog. Pótolni, javítani nem lehetséges jelenleg.


Én is gondoltam arra, hogy jelzem az ügyfélnek, de akkor meg itt a cégnél lesz gond belőle.

Nem titkoltam el semmit jól írjátok.


Van ismerős ügyvédem. Ez szuper ötlet, hogy kérdezzek rá. Meg is fogom tenni.

Nagyon lelkis vagyok alapból, és az ilyen sumákolás felemészt teljesen sajnos.

2023. ápr. 11. 12:35
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
Észrevettük
2023. ápr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9: Ha sértegetni vagy itt, akkor nem kell írnod szerintem. Ha nem tetszik a kérdés, nem kötelező megnyitni, sem írni.

Semmi rosszat nem írtam szerintem és kaptam normális válaszokat.

Gondolom a rengeteg troll kérdés mellett megfér az enyém is...

2023. ápr. 11. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!