Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik az a magyar szó ami...

Melyik az a magyar szó ami idegesít ha helytelenül van leírva?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 11. 21:27
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
86%
20-as, azért ne haragudj, a saját anyanyelvén tudjon már helyesen írni az ember.
2023. ápr. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
16%

Tudtam előre, hogy betalálnak és 0-ra pontoznak majd a nyelvtantanárok, mert valahogy mindig sérti az önérzetüket a dolog, de egyszerűen nem tudják elfogadni, hogy nem nyelvtanórán vannak, és internetes környezetben általában mások a fontossági sorrendek. De ez egy olyan dolog, hogy nem fogok több kommentet ide írni, annyi örömöt már nem adok meg nekik, hogy pontozzanak, nem mintha olyan sokat számítana egy vagy két 0-ra pontozott válasz.

Viszont az azért tényleg zavaró mikor egy adott kérdéskörben mennek a válaszok, és akkor habzó szájjal bevágja, hogy " héééééé, ott az nem ly hanem j, hát nem lehet elolvasni amit írsz, irgum burgum, az MTA professzorai "

De mindegy is, úgy sem szűnik meg ez a jelenség, a hibákat más is észreveszi akár, én is, sőt néha én is hibázok, csak épp meg tudom állni, hogy ne kezdjek el azon kötözködni.


[link]

2023. ápr. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
86%
21. válaszolónak igaza van. Az "önkéntes nyelvtantanároknál" sokkal zavaróbb az, amikor valaki a hibáktól szinte olvashatatlan szöveget hány oda a többi embernek, utána meg még neki áll feljebb, ha valaki szól is ezért.
2023. ápr. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
7%
szerintem meg a 22nek is igaza van, ti meg erre odavágtok még egy zavaró tényezőt, ja mellékesen hívnám fel a figyelmet az oldal remek funkciójára, lehet jelenteni egy kérdést azért is ha olvashatatlan, valószínű pont amiatt találták ki, hogy ha valóban nem elhet elolvasni, viszont ha mások válaszolnak egy kerdesre szval el tudjak olvasni, akkor valószínáű nem olvashatatlan, hatalmas logika, szóval +1, hogy zavaróbb az ha még valaki beleböfögi, hogy nem helyesen irta
2023. ápr. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
85%
Engem továbbra is a helyesírási hibák zavarnak jobban. Ha valaki felhívja erre a figyelmet, az jól teszi, ugyanis nem véletlenül vannak a nyelvnek szabályai. Az internet használatának pedig része a helyesírás szabályainak a betartása is.
2023. ápr. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
16%

mintha bárki kérné rá, hogy hívja fel a figyelmet, ja tudom interneten megteheti, max beszólnak neki, próbálná meg ezt a való életben, elképzeltem étteremben ül a másik asztalnál egy pár beszélget, valamit egyik rosszul mondd erre felpattan és nekiáll nekik dumálni, hogy mit művelt, hát rosszul mondta, a második alkalom után meg lehet azon gondolkodhatna hogy a pofon az csattant vagy csattttant. :D :D szóval ott teszi jól, ahol emgkérik rá, vagy ez a dolga, pl egy iskolában, máshol nem dolga


az internet használatának szabályait szintén ne akarja már senki önkényesen előírni, komolyan az ilyenekkel mi lenne ha pl bekerülnének egy online játékba? ahol még a thanks szót is általában ty-nak írják? szerintem fél perc után sírógörcsöt kapna a többiek meg ignorálnák. :D :D

2023. ápr. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
85%

Az interneten bárki megteheti, hogy igénytelenül kommunikál. A valóságban a normális emberek általában azonnal faképnél hagyják azt, aki a jól ismert "SziJa bástya!" stílusban adja elő magát, de sajnos az online felületeken már kevésbé válogathatjuk meg azt, hogy milyen tartalom kerüljön elénk.

Ha valaki használja a nyelvet, akkor be kell tartania annak a szabályait. Aki meg figyelmen kívül hagyja a más emberek által meghatározott előírásokat, az ne csodálkozzon, ha nem fognak rá jó szemmel nézni érte.

Ha meg ezen az oldalon is lehet a helyesírási hibákat jelenteni, akkor itt már benne van a szabályzatban az, hogy be kell tartani a nyelv szabályait. Ez pedig csak azokat zavarja, akik még egy ennyire egyszerű és alapvető szabályrendszert sem képesek használni, vagy pedig magasról tesznek arra, hogy milyen stílusban kommunikálnak. De végülis ők csak saját magukat égetik le ezzel. :)

2023. ápr. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%

én rövidre zárom neked: az oldalt arra használják hogy kérdezzenek és a kérdésekre adjanak válaszokat


de látom, az oldalon mindenki rossz szemmel néz azokra akik nem helyesen írnak, és meg is tagadják az olyan kérdésekre a válaszolás, vagy várjunk csak. :D

"valóságban a normális emberek általában azonnal faképnél hagyják azt, aki a jól ismert "SziJa bástya!" stílusban adja elő magát,"

amugy legalább megnevettetél, amit fentebb linekltek 5-ös pont, pont msot ovlasgattam el, de ez telitalálat, na mentem inkább játszani, majd ha chaten valaki helytelenül ír akkor nem szólok neki. :)

2023. ápr. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
85%

Jól van, akkor én is rövidre zárom: ha nem zavarná az embereket a rossz helyesírás, akkor bizony nem lennének "önkéntes nyelvtantanárok" sem.

De végülis mindegy, mert szerencsére a való életben könnyen el lehet kerülni azokat, akik megrekedtek azon a szinten, hogy nem tudnak a saját anyanyelvükön írni és még a hivatalban is úgy köszönnek, hogy "SziJa bástya!". Itt, az interneten meg mindig lesz, aki elküldi melegebb éghajlatra az ilyen embereket, ha nem csak egymás között kommunikálnak így. :D

2023. ápr. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

#28: Komoly, hogy egy ilyen kérdés alatt is leállsz vitatkozni.

Azt kérdeztem, van-e olyan szó ami zavar, ha helytelenül van leírva. Te azt válaszoltad nincs. Akkor menj innen kérlek. Ez a nyelvtantanározás és a többi baromság nem ide tartozik.

Nem tudom milyen internet szabályok vannak, de az biztos nem szabály, hogy ne írj helyesen. Ráadásul a munkahelyemen szoktunk olyan e-maileket kapni,ahol szintén az itt leírt hibák fordulnak elő. Ami szerintem kínos egy hivatalos levélben. Vagy őt is felmentik az internet szabályai? Aki nem tud írni egy fórumon, az nem fog tudni ìrni a való életben sem.


Ez a folyamatos kötekedés szinte az ÖSSZES kérdés alatt, borzasztó. Aki ezért van itt, az inkább válasszon más helyet dühöngésre.


Pedig az elején teljesen jó válaszok jöttek. Sajnálom, hogy mindig van aki szétbarmolja a kérdéseket. :(

2023. ápr. 12. 07:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!