Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy átlag Magyar ember, nem...

Egy átlag Magyar ember, nem veszi észre saját magán, hogy azért utálják külföldön, mert helytelenül viselkedik?

Figyelt kérdés
Most ne értsetek félre, én is Magyar vagyok, itt születtem, itt lakom, de sokat járok a környező országokba( Ausztria, Szlovákia, Csehország, stb) és sokszor látom azt, hogy görbe szemmel néznek ránk , mert sok honfitársunk( 80-90%) nem tud helyesen viselkedni. Mondok példákat; Bevág autóval a másik autós elé, hangoskodik nyilvános helyen, és nagyon sokszor önzően, arrogánsan , sértően viselkedik. ( Sokszor halottam például turistákat a nyílt utcán Szlovákiában ahogyan egymást között sértegették a Szlovákokat). Oké, a Trianon, a történelem, stb., de ettől még nem fog megváltozni a térkép.....a ,,ki ha én nem mentalitás" meg végképp bicskanyitogató! Ezek az emberek mit látnak, amikor egy tükörbe néznek?

2022. okt. 8. 08:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Műveletlenek. Tahók. Meg sem fordul a fejükben:

helytelen amit csinálnak.

Más nemzeteknél is előfordul.

Menj el a bulinegyedbe...Akár napközben.

De legalább ők költekeznek, a forint helyzete miatt

itt dőzsölni tudnak.

2022. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Az átlag magyar (de amerikairól is el lehetne mondani) magasról szarik rá, hogy mások mit gondolnak róla. A kultúrált viselkedés, illem, tapintat kifejezéseket hírből sem ismeri. Teli szájjal pofázik, az utcán kiabál, és dobja el a cigicsikket a múzeumban. Ezek az emberek nem gonoszak, hanem TÉNYLEG nem érdekli őket. Kb mint amikor egy tehén a mezőn kitakarja neked a romantikus naplementét. Fogalma sincs, és nem is érdekli.
2022. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Lucifer-666 ***** válasza:
56%
Kíváncsi vagyok mikor lesz népszavazás arról, hogy kell-e oktatás, mert minek?
2022. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
#3-as, szerintem ez egy kicsit túlzás - vagy mégsem ? Elég durva az irány, amely felé haladunk.
2022. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

N3mvutalják qz átlagcmagyartckülföldön!!


Csqk qzt aki nem qkar dolgozni de nagy a pofája és köv3telőzik.

2022. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
#5-ös. Az, hogy egy mondatot nem tudsz normálisan leírni az egy dolog. A kérdés turistákról szól de ezt értelmezni úgy látszik elég komoly feladat.
2022. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Az átlag magyar elég zárkózott és konfliktuskerülő, ebből adódóan ritkán viselkedik baromállatként. A közlekedési kultúra valahol kellett és nyugat között. Barátnőm külföldi, és neki sincs negatív tapasztalata a magyarokkal. Volt, hogy besegített airbnb-ben, és ott a különféle nációk általában problémásabbak - németek, amerikaiak is.


Hogy ember embernek farkasa, és milyen az átlag mentalitás, az más kérdés.

2022. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hó biztosan így van, általában a közelebbi országokban több az alja turista a mieinkből is, nyilván Hawaion kevesebb....🤣de arról van szó, hogy pl. Sok Magyar turista, gyarmatként tekint az elcsatolt területekre, s ezért sértően viselkedik, ez leginkább a Szlovákokat meg a Románokat érinti, sok mindenkinek fájdalmas Trianon, de ettől nem kapjuk vissza, hogy sértegetjük őket....de van egy átlag mentalitásunk, ami néha kissé ci*ány! Már bocsánat a kifejezésért, de nem tudok más jellemvonást találni rá. És ezt csak az veszi észre, aki éveket külföldön van, vagy nem itt született, mint mi......
2022. okt. 8. 20:27
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Civilizációs hátrányban vagyunk a nyugati országokhoz képest még ma is. Civil=polgár

Nem tudott kifejlődni az a polgári réteg az országban, amely kritikusan tud gondolkodni és önálló döntéseket képes hozni a saját maga,országa,vagy akár az egész föld jobbá tételének érdekében.

2022. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintem kell még egy 100 év , hogy egy ilyen réteg kialakuljon..... vagy valami változás, valami amiről még nem tudunk de ad egy löketet a népnek.....
2022. okt. 9. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!