Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik az a magyar szó ami...

Melyik az a magyar szó ami idegesít ha helytelenül van leírva?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 11. 21:27
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%
arra akkor miért nem írod, hogy mikor kérés nélkül valaki nekiáll javítgatni, ugyananynira szétbarmolja az adott kérdést, ez legalább a témához csatlakozott valamelyest, de mikor valaki pl megkérdi, hogy melyik tépot ajánlják a kutyájának és elír egy szót aztán valaki beleköt, na az jobban szétbarmolás.
2023. ápr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a főnököm az "egyelőre" helyett folyamatosan azt írja, hogy "egyenlőre", ez idegesít a legjobban :) De például (ez mondjuk nem szó) az is idegesítő, amikor valaki indokolatlan vesszőket használ, vagy éppen sose használ, esetleg szóközöket tesz oda, ahova nem kéne, ahova kéne, oda meg nem tesz :D
2023. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
82%

#31 Az elgépelés és a tudatlanság között van egy icipici különbség...

Ha valaki egy elírás miatt hisztizik, az tényleg idegesítő lehet, de ha valaki egyáltalán nem tud helyesen írni, azt jogosan javítgatják ki az emberek.

2023. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
74%
Most a 78 százalékos mindenkit lepontoz, aki a kérdésre válaszol? Elég frusztrált kis gyerek lehet ez :D
2023. ápr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
44%
Engem az idegesít a leginkább, amikor diplomás ír szarul. Ha egy egyszerű, képzetlen ember, aki nem találkozik évszámra egybefüggő szöveggel, kvázi nem rögzülnek benne a helyesírás szabályai közvetett módon, az megbocsátható. Az írni-olvasni tudás nem olyan régóta evidencia, ezt sokan elfelejtik.
2023. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
62%
A Pécsett az miért problémás? Ez is helyes forma. Szokták azt is, hogy "Győrött", "Vácott". Vagy csak nem tetszik ez a kifejezés?
2023. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
18%

Be kell állnom a nem lesz népszerű vélemények táborába. Nem a helytelenül leírt szavak zavarnak nagyon, hanem az állandóan mögötte felbukkanó nyelvtannácik. Mert nem a mondandóját nézi, nem arra reagál, hanem eltereli a figyelmet az okoskodással. Főleg amikor egyértelmű az autocorrect vagy az elgépelés. De például a sya meg sexy, holax esetében látszik, hogy szándékosan így írta, nem szorul kijavításra. Avval pedig nem helytelenül leírt szó, hanem tájszólás. Nyugat magyarországi, zalai régiókban szokás így mondani. Hozzá tartozik a magyar nyelvhez.

Ami igazán zavar a nyelvtannácikban, hogy ők sem figyelnek oda mit írnak. ( Én sem, de engem nem érdekel). Megfigyeltem, hogy akik elkezdenek okoskodni egy nyelvtanilag helytelenül leírt szó miatt, náluk is rengeteg a helytelenül leírt mondat. Ez sokkal gyakoribb a magyar nyelvben mint a helytelenül leírt szó. Sok nem oda illő szó, rossz a mondat sorrendje, felépítése.

Továbbá, hemzsegnek az idegen eredetű szavak a leírt szövegben.

Partner, program, migráns, komment, infláció, intelligens és társai. Hát milyen nyelvtannáci az ilyen? Mindegyikre van szép magyar szó, ehelyett mindenféle alávaló idegen nyelvek szavait használja folyamatosan.


[link]

2023. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

#31: Aki elgépel egy szót vagy szavakat, abba nem gondolom, hogy bele kéne kötni.

Mindenkivel előfordul ilyen. Az nem rossz helyesírás. Nem is erről szól a kérdés. :)


#32: Nekem is ezt szokta írni a főnököm ,meg azt hogy "muszály".

2023. ápr. 12. 12:21
 39/48 anonim ***** válasza:
79%

"alávaló idegen nyelv" vs "szép magyar szó" 😂

Aztán mégis ki dönti el, melyik nyelv alávaló, és melyik nem? Azt amúgy tudtad, hogy a magyar nyelv tele van jövevényszavakkal?

2023. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
Nállam, töllem és társai.
2023. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!