Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire átkozottul...

Miért ennyire átkozottul feledékenyek egyes emberek?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyen emberrel találkozom, akinek olyan, mintha víz lenne az agya helyén. De komolyan, olyan dolgok nem maradnak meg nekik, amikre én akkor is emlékszem, ha nem kifejezetten akarom megjegyezni, pedig nekem sem kiemelkedően jó a memóriám.


Alap dolgok nem maradnak meg nekik, emberek nevei, az, hogy a másik mit szeret vagy hány éves. Azt megértem, ha az ember fejéből kimennek a határidők vagy elfelejti, ha valamire megkérték, de ilyen alap dolgok mellett hogy lehet úgy elmenni, hogy állítólag figyelsz a másikra?


2023. ápr. 14. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Mindenkinek más a fontos. Lehet, hogy számodra alap tudni, hogy melyik kollégád hány cukorral issza a kávét, a másikat meg pont nem érdekli az sem, hogy a saját kávéjába mennyit tesz.

Számomra pl. az az alap dolog, hogy nem mennek ki a fejemből a határidők, és azt sem szoktam elfelejteni, ha valakinek megígérek valamit. De nem tudnám pontosan megmondani, hány éves a húgom barátja, mert őszintén szólva nem érdekel annyira, semmiben nem befolyásolja az életemet ez az információ.

2023. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem azért tudom, mert nekem fontos, hanem mert szimplán emlékszem rá és nem értem, mit csinál az, aki mindent elfelejt akkor is, ha erőlködik állítólag és akire semmilyen infó nem "ragad rá".
2023. ápr. 14. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Tehát emlékszel minden egyes kémiai összegképletre, minden matematikai függvényre, az összes versre? Esetleg azokat már nagyrészt elfelejtetted, mert nem voltak olyan lényeges infók számodra, hogy tartósan rögzüljenek?
2023. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
A drog-alkesz megteszi a hatását.
2023. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Vagy pont leszarnak?!
2023. ápr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én még néha azt is elfelejtem, hogy én mennyi éves vagyok! Irigyellek kérdező! Ha meg akarok jegyezni valamit akkor azt nekem le kell írnom, Kb. Minden második nap elfelejtek valamit. A terhességem alatt jött ez elő és azóta így van, most másfél éves a kislányom. Rejtély 🤷‍♀️.
2023. ápr. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszer elfelejtettem a saját születésnapomat. Egyszer pedig a munkahelyemről hívtak munkakezdés után egy órával, hogy amúgy hol vagyok, mondtam, hogy otthon sütöm a palacsintát, miért? Hát, mert be kellett volna mennem dolgozni, csak kiment a fejemből.

Egyébként annak a 3-4 embernek, akikkel jóban vagyok munkában, emlékszem az életére, meg arra, hogy miket meséltek, vagy miket szeretnek csinálni. De a maradék 80 fő, akivel szintén nem vagyok rosszban, csak nem állnak annyira közel hozzám, hááát... van, akiknek keverem a nevét, de a preferenciákat rendszerint elfelejtem, illetve ott van az a kínos dolog, mikor mondok nekik valamit, és erre azt mondják, hogy "tudom, tegnap már mondtad". Olyan is volt, hogy álltam a ház bajáratánál, ahol három éve lakom, és már az összes körmöm lerágtam, hogy jöjjön már ki, vagy be valaki, mert nem akarom azzal felhívni a tulajt, hogy három év után csütörtök délben random kiment a fejemből a kapukód, mert nagyon ciki.

Máshol koncentrálódik a figyelmem, arra sem emlékszem vissza, mit ettem ebédre tegnap, mert nem tartja az agyam fontos információnak, de arra, hogy az egy éve nem látott édesanyám kedvence az őszibarack, arra emlékszek, mert ez egy nagyon fontos információ.

2023. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!