Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen szétszórt...

Miért vagyok ilyen szétszórt és feledékeny ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2 hétben annyi gáz dolog történt velem ezzel kapcsolatban. Kezdve azzal, hogy a barátnőmnél voltunk, és megtörtént az a bizonyos dolog, a barátnőm pedig megkért, hogy dobjam már ki gyors a használt gumikat. Megfogtam őket, kimentem a konyhába, és még kukához érés előtt, láttam, hogy levannak esve a konyharuhák. Lehajoltam, felvettem őket, kiporoltam és visszatettem a helyükre. Közbe hogy kitudjam rázni a ruhákat, a konyhapultra tettem a gumikat. És sikerült is otthagynom őket... Másnap reggel jön be barátnőm Anyja, hogy látja hogy felavattuk a konyhát... Égett a pofám rendesen.


A másik még gázabb. Tegnap este házavatóra hívott meg a főnököm, meg még pár munkatársamat. Jókat kajáltunk, olyannyira, hogy indulás előtt muszáj volt elmennem nagy wczni. Amint befejeztem a nemesebbik felem tisztogatását, a főnök beszól, hogy csináljon-e kávét indulás előtt, én meg mondom igen, elfogadom. Megmostam a kezem és mentem is ki, és közbe meg otthagytam a bombát beélesítve... Mindig törlés után húzom le a wct, de ez a kv-s kérdés teljesen elterelte a figyelmem. Miután hazaértem, jött is az üzenet tőle, hogy amúgy nagyon bírja a fejemet, de legközelebb ne hagyjam már ott a sz*rt a wcjében. Holnap bentlesz a műszakon, hát nemtudom hogy fogok tudni a szemébe nézni...


Miért van ez? Alapból is szétszórt vagyok, de most (egyetem is van, zh-időszak) kb. vállalhatatlannak érzem magam, annyira szétvan a gondolkodásom. Mit tudnék ez ellen tenni?



2022. márc. 24. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Kamu.
2022. márc. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Tulterhelt vagy. Pihenj tobbet. Kapcsolodj ki kocogassal!!

Illetve az etrenden valtoztass.

2022. márc. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Ha teheted mindig ugyanabban az időben feküdj le aludni és kelj fel, az alvást a tanulás rovására ne rövidítsd meg. A 8 óra legyen meg minimum.
2022. márc. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy hasonló időszakom 19 évesen. Ha nem is pontosan ilyeneket de iszonyat gáz dolgokat műveltem a szétszórtságom miatt. Utólag már tudom egyszerűen túl voltam terhelve akkoriban egyszere volt suli, munka, edzés, barátnők, bulik és még egy albérletet is fent tartottam.
2022. márc. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
adhd?
2022. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jaj, miért kellett említened a zh időszakot...


Próbálj sportolni és valamelyik kötelességedet lazábbra venni.

2022. márc. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A sportolás amúgy tényleg jó erre?
2022. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A pihentető alvás jó erre, de le lettem pontozva.
2022. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7


Az emberi szervezet arra van kitalálva, hogy mozogjon.

Mindenre gyógyszer a mozgás.

Jobban alszol, boldogabb vagy sport után a termelődő hormonoktól, úgy tudom, a nyirokkeringésnek is jó, így "takarítja" magát a szervezet, a szív edződik, hatékonyabban tud dolgozni, ellenállóbb lesz, a tüdőkapacitás nagyobb.

Az agyra is számos jó hatással van. Nem feltétlen a szétszórtság, hanem a szétszórtságot okozó agyi fáradtság/stressz stb ellen.

2022. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Túlhajszolod magad, és igyekszel mindenkinek megfelelni, nagyon rástresszelsz a dolgokra.


Próbálj meg egy picit lelassulni és magadbanézni.


Ha esetleg úgy érzed, keress fel egy pszichológust picit beszélgetni. Hátha valami komolyabbról is szó eshet.

2022. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!