Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez most miért akkora probléma?

Ez most miért akkora probléma?

Figyelt kérdés

Ugye van ez a farkasos dolog, hogy szegényt lelőtte egy f.sz hobby vadász. Nagyon sokan sajnálják szegény farkast, amit amúgy totál megértek. Jó dolog az empátia és az állatszeretet. Viszont pár buzgómócsing meg jön ezekkel a tipikus kommentekkel, amitől a falra mászok :

-Sokkal fontosabb dolgokkal kéne foglalkozni, mint egy farkas

-Bezzeg a gyerMeket aki a csomagtartóban halt meg, nem sajnáljátok

-Embereken kéne segíteni, nem az állatokon

-VAN EGY FONTOSSÁGI SORREND


Miért nem lehet azt elfogadni, hogy valakinek az állatvédelem fontosabb, mint az hogy ő emberekkel foglalkozzon? Engem is sokkal jobban megráz egy állat halála, értelmetlen pusztítása, mint egy ember halála. Nem nevetek rajta, meg ilyenek, szimplán vadidegen emberekkel nem foglalkozok, nincs meg irántuk a szeretetem. Rokon meg barát, ismerős az más nyilván.. Már 10 éve menhelyeknek adományozok stb. Miért nem lehet azt elfogadni, hogy valaki pl állatpárti, állatmentő stb, sokan mások meg emberpártiak?!


2023. ápr. 20. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Igazából egy nagyon jó videóban hallottam a múltkor, hogy ez a megrögzött állatszeretet az emberi kapcsolatokat pótolja.

Hiába, sajnos a cukor mindig az ember lesz, az állat az édesítő. Megértem természetesen, hogy az emberiség nagyon rossz irányba halad, de amikor egy hajléktalan a kutyájával kint ül a téren, a kutya elé oda van téve több 10 kiló prémium táp, a hajléktalan elé meg egy csomag száraztészta, kicsit el kellene gondolkodni, hogy miért is ez a fontossági sorrend.

2023. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Mert ezek szerint nincs benned elég emberség. Természetesen fontosak az állatok is, de ha egy ártatlan ember és egy ártatlan állat közül te az állatot tartod fontosabbnak, az baj.
2023. ápr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak az állat a lényeg. Ez a tett jellemzi az országot. Mennyire rossz irányba tart és milyenek itt az emberek. Tisztelet annak a kevés kivételnek, mert egyre kevesebben vannak.
2023. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus "edd meg, mert Afrikában éheznek a gyerekek" eset. Attól hogy megeszed/nem eszed meg a borsófőzeléket, az afrikai gyerekeknek nem lesz se jobb se rosszabb. A kettő nem kapcsolódik egymáshoz, s nem is zárják ki egymást.


Attól, hogy a fél világ azon hőbörög, hogy minden szerencsétlen lövöldözhet jobbra-balra, annak mi köze van ahhoz hogy a nevelőszülő nem tud életben tartani egy gyerekeket?

A kettő hogy kapcsolódik egymáshoz, vagy hogy zárják ki egymást?


A másik meg, hogy nem mindegy, hogy valami balesetből történt (a csomagtartós eset még viszonylag friss, de amit én eddig tudok róla, hogy a gyerek lenyelt valamit, megfulladt, a nevelőanya meg pánikba esett, s azért tette oda), vagy szántszándékkal (a farkas útvonaláról direkt figyelmeztetve voltak a vadásztársaságok, hogy nehogy véletlen kilőjjék)

2023. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Épp ezaz hogy rengetegen az emberekkel vannak elfoglalva. Tegyék, kell az is. De az állatoknak is kell a segítség, támogatás stb. Nehogy már én érezzem magam rosszul, hogy ők többet jelentenek nekem, mint idegen emberek, akikhez semmi közöm. Persze, ha valaki szenvedne, segítség kellene neki, nem hagynám ott. De ettől szeretni, akkor is az állatokat fogom jobban. Akik meg a gyerekeket, embereket szeretik jobban, hát szeressék. Segítsenek rajtuk stb, de ne hőbörögjenek, ha valaki az állatokat jobban szereti.
2023. ápr. 20. 10:46
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

"Nehogy már én érezzem magam rosszul, hogy ők többet jelentenek nekem, mint idegen emberek, akikhez semmi közöm"

De idegen állatokról is van szó, akikhez ugyanúgy semmi közöd. Szóval ez nem érv.

2023. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jogos, de mint írtam, ők közelebb állnak a szívemhez, úgy alapból minden állat. Az ember nem. Csak a barátok, család, ismerősök.
2023. ápr. 20. 10:50
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Na épp ez a baj.
2023. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már akinek.
2023. ápr. 20. 11:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak egyetlen kérdés:

hallottad már valaha, hogy farkas farkasnak az embere??!

2023. ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!