Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért akkora probléma,...

Az miért akkora probléma, hogyha valakinek van egyfajta "szakmai" büszkesége és nem menne el bármennyi pénzért dolgozni?

Figyelt kérdés

Főleg az idősebb korosztállyal szokott emiatt vitám lenni.


Én bizony nettó 290 ezer forint alatt nem dolgoznék, van egy műszaki tudományi karon és egy gazdaságtudományi karon szerzett diplomám,továbbá angol,német nyelvtudással is rendelkezem, sokkal kvalifikáltabb vagyok annál, minthogy bagóért egyáltalán megmozdítsam a kisujjamat.



Ilyenkor szoktam jönni az "és ha..." kezdetű mondatuk.

És, ha nem találnál állást, ami megfelel elmennél-e gyárba szalagmunkára?

És, ha kilátástalan lenne a helyzeted, elmennél-e közalkalmazottnak?

A válaszom minden esetben mindegyikre, nem.


Az ilyen dolgok miatt nem álltam meg egy diplománál.

Nem az a lényeg, hogy legyen munkád,hanem az, hogy milyen az a munka.


2017. dec. 23. 14:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%

Velemenyem szerint el kell vallalni mindenfele munkat addig, amig nem talal valaki vegzettsegenek, igenyeinek megfelelot. A munka nemesit. Ezenkivul egyszerubb munkakorben is lehet olyan kapcsolatokat letrehozni, amelyekbol kesobb profitalsz. Minden munkahelyen vannak fonokok, ezeknek a rokoni, barati, ismerosi koreben is lehetnek olyanok, akik segitsegedre lehetek abban, hogy megtalald a megfelelo munkat.

Nem muszaj gyarban lenni, irodaban is dolgozhatsz addig.


Kulonben amig nem talalod meg a neked valo helyet, addig mibol elnel? Ha a sajat, korabban megtakaritott, netan orokolni penzedbol, az oke. De massal tartatni magad felnott letedre nem helyes dolog, sot elitelendo.

Ha az en gyerekem lennel, en ugyan nem tartanalak el, ha amugy talalnal szerenyebb melot, csak nem akarodzik elvallalni.

Ekkor azonban muszaj lenne dolgoznod akarhol is. Tehat egyszerubb, ha onkent mesz el dolgozni, mintha a sors kenyszerit ra.

2017. dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

"Nem az a lényeg, hogy legyen munkád,hanem az, hogy milyen az a munka."

Maximálisan egyet értek.

Tanult emberként nekem az is fontos hogy ne a nálam kevésbé tanult vagy kevésbé tisztességes legyen magasabb beosztásban. Mivel ez a követelmény eléggé fehér holló kategória lehet, ezért inkább azt az utat választottam ami első hallásra nehezebbnek tűnik és bizonytalanabbnak: A saját vállalkozásomat építettem fel a teljesen semmiből.

2017. dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
23%

Jogos, és az ilyenekt lehajtom a fenébe.


Nem azért csináltam végig öt-hat év egyetemet, hogy aztán kapjak 180 ezret...

2017. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%
Az idosebb korosztaly, akik mar sokmindent megeltek, nem birja ezt a ratarti, ki vagyok, mi vagyok gondolkodasmodot, amit te kepviselsz kb. 0 elettapasztalattal, legalabbis a munka vilagat illetoen.
2017. dec. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 sanyinak ***** válasza:
100%
Mindenki saját maga dönti el, mennyiért hajlandó dolgozni, ha rendelkezik elég megtakarítással. Akkor van baj, ha eközben mással tartatja el magát.
2017. dec. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

4#

Az a 0 élettapasztalat 2 év szakmai, ebből másfél év külföldön töltött kiküldetéssel.


Az idősebb korosztály meg nem elég tanult, ezért nem értik,hogy egy magasan képzett ember szemléletét, amit merőben eltér az övükétől.

2017. dec. 23. 15:08
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem a szakmai buszkeseggel van baj (foleg mert te egyszeruen nagykepu vagy), hanem azzal hogy tobbnek hiszed magad mert van 2 diplomad.


A magasan kepzett az nem 2 alapdipomanal kezdodik.

2017. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Te tipikusan az a fajta vagy, aki azt hiszi ő sza**ta a spanyolviaszt.

Egyetértek veled abban hogy xy év egyetem után én sem mennék el szívesen olcsó pénzért dolgozni, nem azért tanultam hogy éhbérért dolgozzak.

Ennek ellenére sajnos nagyon gyakran előfordul tanult embereknél is hogy potom pénzért vállalnak munkát és güriznek csak hogy a családjukat eltarthassák.

Az idősebb korosztály valóban nem érti meg azt, hogy egy ember hogy mondhat olyant, hogy az alja munkát akkor sem végzi el ha nincs más lehetősége.

Elhiszem hogy te neked ilyen meg sem fordult a fejedben, mert te kétdiplomás értelmiségi vagy.

Viszont sok ember életében történt már olyan nem várt katasztrófa, amikor bizony örültek annak a minimálbérnek is amit kaptak a hó végén. Azt mondani hogy te bizony soha nem vállalnád el a kétkezi gyári munkát, elég lealacsonyító stílusra vall.

2017. dec. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kedves 8!


Éppen ezért raktam le egy műszaki diplomát is.

A gazdasági diploma nem annyira biztos mint 15 éve, de a műszaki diplomásokért szinte összeverekednek a cégek.


Ha mindkettő van gazdasági és műszaki is, akkor még inkább keresett ember vagy és kizárt, hogy kulimunkát kelljen végezned életed során.



Magyarországon komoly probléma, hogy kevés a jó állás.A jó állás alatt az olyanokra gondolok, ami nem képzettséget nem igénylő betanított munka.

Kevés az olyan pozíció, amihez ész is kell.Ezért ilyen nagy az elvándorlás a mérnökök körében is.

2017. dec. 23. 15:25
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

"Az idősebb korosztály meg nem elég tanult, ezért nem értik,hogy egy magasan képzett ember szemléletét, amit merőben eltér az övükétől."

Pontosan így van. Én is tanultam a régi rendszerben is, és akkoriban könnyű volt úgy "tanulni" hogy az órákat unalmasan végig ültük, netán unaloműzésből azzal foglalkoztunk hogy a csajok milyen bugyit vettek fel aznap a szoknya alá. De tanultam a rendszerváltás után is, amikor bizony már nem tehettem idézőjelbe a tanulni igét mert valós cselekvést jelentett. Például szinte anyanyelvi szinten megtanulni angolul. Ez egyáltalán nem az mint a régi orosz "tudásunk".

Arról nem is beszélve hogy sokan szereztek papírokat meg nem érdemelten, főleg a szocializmusban. Ők nem fogják megérteni például a kérdezőt akinek valódi tudása is van a papírjai mellé. Például ha egyik legcharmosabb hallgató megszerzi a matek szigorlati kérdéseket a titkárnőtől egy nappal a szigorlat előtt. És ekkor ha a matek analfabéta kap egy jó szigorlati jegyet, soha nem fogja értékelni azokat akik tudásukkal szerezték meg ugyanazt, netán csak egy közepest. Vagy ki ne hallott volna a vásárolt nyelvvizsga bizonyítványokról. Ők sem fogják ám értékelni azokat akik anyanyelvi szinten beszélik is a nyelveket.

Nemrég került a kezembe egy diplomamunka, mivel kutatást-fejlesztést végzek és gondoltam abban is lesz értékes infó. Már a könyvtáros furán nézett rám hogy mit akarok én megnézni egyik műszaki analfabéta szakdolgozatában. Mikor belenéztem megértettem miért nézett úgy. Kettest kapott rá, de teljesen le voltam döbbenve hogy milyen trehányul összecsapott munkákra is adnak kettest. Hát ők sem fogják értékelni azokat a tanult kollégáikat akik valódi tudással és munkával értek el akár jelest. Persze a kettes érdemjeggyel és tanulásban ki nem égve könnyű akár olyan karriert elérni amilyet Stadler ért el a juhász "diplomájával".

2017. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!