Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai 40/50-es korosztály...

A mai 40/50-es korosztály miért nem veszi komolyan még a 25-35 éveseket se?

Figyelt kérdés

Igen, én is tudom hogy sokan még ebben a korban is elég szánalmasak de azért nem kellene gyereknek titulálni az embert, még akkor sem ha az illető gyereke lehetnék.

Én csak 24 éves vagyok de mivel nagy szakállam van és a munkám miatt is ingben meg szövetnadrágban járok ezért jellemzően 28-32-nek néznek és még ezek ellenére is megkapom, hogy kölyök, meg kis p.cs, meg mittudomén.


Amit nem értek, hogy ezek az emberek évekkel fiatalabbak voltak, mint most én és sokkal nagyobb dolgokat vittek véghez. Házasodtak, gyereket vállaltak, építkeztek, stb.

A lakhatásomat már megoldottam, egyedül élek és mindent saját zsebből fizetek.

Most csak azért, mert nem akar valaki huszonévesen gyereket vállalni még nem lesz kevésbé komolyan vehető.

Személy szerint nem is értem, hogy annó anyámék is miért nem tudtak volna még 2-3 évet várni az első gyerekkel. 21 évesek voltak amikor a nővérem megszületett.

Szerintem tök felelőtlen volt még egy gyereket is gyorsan legyártani, miközben a ház amiben laktak még félig sem volt kész.

Ha valamelyikőjük keresőképtelenné vált volna lehetett volna kölcsönkéregetni vagy én nem tudom, annyiban maradt volna az építkezés.


Szerintem bunkó dolog ha valaki ebben a korban nem fogadja el a másikat teljes értékű felnőttnek, például hogy magasabb pozíciót szerezzen mint egy sima beosztott vagy hogy udvaroljon egy nála 6-8 évvel idősebbnek.

Nekem mondjuk nincsenek ilyen céljaim de a minap felajánlottam a lakóközösségnek, hogy én szívesen lennék a közös képviselő és le lettem sajnálva a korom miatt.



2023. ápr. 21. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
És mit foglalkozol vele? Én se akarok gyereket,de nem néznek gyereknek mert nem hagyom.
2023. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Már bocsi, de ha 24 éves vagy, akkor miért tekinted magad 25-35 évesnek, pláne miért várod, hogy egy lakóközösség ugyanakkora bizalmat szavazzon neked látatlanban, mi tha kétszer ennyi (50 éves) lennél?

Ugyanúgy egy kalap alá veszed ezt a 25-35 éves korosztályt, mint amit számon kérsz rajtuk, pedig azért ez a 10 év nagyon sok változással és tapasztalatszerzéssel jár. 24 évesen meg van oldva a lakhatásod, tök jó dolog, fiúként nem hiszem, hogy annyira számon kérné rajtad bárki is, mikor akarsz gyereket csinálni. A többi részét a mondandódnak nem is értem. Egyrészt téged vegyenek komolyan a 24 éveddel, másrészt viszont őket te nem veszed komolyan, amikor 21 évesen gyereket vállaltak? Te jobban tudod a helyükben, de ők ne tudják jobban? A 25-35 évesek az egy korosztály, de a 21-24 az nem?

Amúgy ezeket 27 évesként mondom, és annyi meglátásom már van, hogy akihez tisztelettel szólsz, attól nagyrészt ugyanazt fogod visszakapni. De a felnőttet nem a szakáll meg az ing teszi...

2023. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Általános dolog, hogy az emberek mindig a saját korosztályukat tartják a csúcsnak és aki tőlük fiatalabb, az megkapja a ''bezzeg a mi időnkben'' stílusú mondatokat. Ez mindig így volt, évszázadokkal ezelőtt is. Nem kell vele foglalkozni, ez már ilyen. Van benne némi irigység is, hiszen előtted az élet, ők meg már túl vannak a fiatalkorukon. Önigazolásként mondanak ilyeneket, hogy az ő generációjuk mennyivel jobb volt , akkor még mindenki szorgalmas , céltudatos stb volt. Közben meg ugyanúgy volt ilyen-olyan ember, ahogy most is.
2023. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 Azért a gyerekvállalás komolyabb dolog, mint egy közös képviselőség. Teljesen vállalható álláspont, hogy 24 évesen alkalmasnak érzi magát közös képviselőnek, de 21 éveseket nem tart alkalmasnak gyerekvállalásra (én is túl fiatalnak tartom erre a 21 éveseket, mindezt úgy, hogy az én anyám is 22 volt, amikor születtem, de az más világ volt).
2023. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak a munkahelyemen ilyenn fiatalok: nem tudok velük mit kezdeni, így nagyon kerülök őket.
2023. ápr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Saját magukkal van bajuk.Nyomorék az életük,és ott vagy te kéznél,a fiatalabb akin le lehet vezetni a feszültséget.
2023. ápr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amugy a kozos kepviselosegre ajanlkozasod lehetseges, hogy azert lett lesajnalva, mert esetleg nincs meg a hivatalos papirod hozza? Sot, akar arrol sem tudsz, hogy egyaltalan szukseges hozza.


Ha ez a helyzet, akkor ez alapjan sajnos jogos a jelentkezes “komolysaganak” megkerdojelezese.


(Nem ismerem a hatteret, de ez valoszinunek tunik.)

2023. ápr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt Magyarországon sajnos nyuggerterror van, vagyis itthon a legtöbben azt gondolják, hogy az életkor egyenesen arányos a tapasztaltsággal meg bölcsességgel. Én is mindig megkaptam, hogy a "tojáshéj még a seggén van", de megfigyeltem, hogy akkor kaptam meg ezeket a lekezelő megjegyzéseket, amikor valami olyat mondtam vagy tettem, ami az idősebbnek nem tetszett és valójában nem tudott ellene kultúráltan érvelni, helyette elővette az életkor-különbséget, mint megváltoztathatatlan ütőkártyát. Sajnos ezzel még találkozni fogsz itthon, de ne tántorítson el és ha beszólnak miatta, akkor állj ki magadért, és hívd fel a figyelmüket arra, hogy az alkalmasság és az életkor nem függ össze.
2023. ápr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó nagyon jól leírta.

Magyarországon az idősebb generáció (tisztelet a kivételnek) tele van lepukkant, tájékozatlan, igénytelen „jobban tudom, mert idős vagyok” emberekkel, akik jobbára csak pofázni tudnak meg nagyképűsködni. Ne foglalkozz velük.

Én 30-as vagyok, és 40-esekkel általában még elvagyok, de az 50 felettiek…hát többségük borzalmas, különösen az 50 feletti elhízott, „mindenhez értő” férfiak.

2023. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!