Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek? Szociális fóbiám...

Szerintetek? Szociális fóbiám és kisebbségi komplexusom van amit pótcselekvéssel, túlzott önbizalommal próbálok leplezni. Mindenkivel könnyen elbeszélgetek, de senkivel se akarok a saját korosztályomból komolyabban megismerkedni.

Figyelt kérdés
Ellenben felnőttekkel könnyedén barátkozok, általában okosnak, érettnek tartanak. Sokan kérdezik hogy vannak e barátaim és azt kell mondanom, hogy nincsenek, erre azt kérdezik hogy miért nincs. Az hogy azt válaszolom hogy nem is kell, az teljesen kiakaszt ja őket. Én úgy érzem hogy egyedül is jól elvagyok. Ti mit gondoltok? Kéne barátokat keresnem, bontosabban hagyni hogy mások közelebb kerüljenek hozzám? (Szoktak hívni moziba, kávézni, egyéb programokra, de mindig azt mondom hogy kösz most nem) 17/F
2016. márc. 13. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Akarsz barátokat?

Nem=> ne keress

Igen=>keress

Ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni.

2016. márc. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha senkivel sem akarsz igazán ismerkedni akkor alapból nincs cél, amiért úgy éreznéd -és valószínűleg mások is éreznék-, hogy "barátokat" szerezz, alapból kérdésed sugallja, hogy "kéne"?


Ez nem kényszer kérdése amit konvenciók szülnek, én is így voltam vele.Valószínűleg majd fogsz találkozni hasonló gondolkodású kortársokkal akiknél nem merülnek fel ilyen kételyek. -ösztön szerűbb lesz, nem pedig analizálsz-

2016. márc. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor most attól függetlenül hogy akarok vagy nem, kellene hallgatnom másokra és emberek között lenni és megpróbálni szocializálodni? Vagy hagyjam?
2016. márc. 14. 00:02
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Látod már megint a "kellene" miben lenne más ha azt mondanám ne hallgass másokra?, ezek alapján rám sem kéne hallgatnod, amivel el is fogadod meg meg is szeged a tanácsom.


De ha nem filozofálok akkor azt mondanám nem "kellene" másokra hallgatnod, nem kell barátkoznod, főleg nem olyanokkal akik nem érdekelnek különösebben. Más meg ne lepődjön meg ezen, mert másoknak meg az a fura.


A barátkozásnak is vannak végletei.

2016. márc. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. márc. 14. 00:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne, be tudnál illeszkedni a saját korosztályodba. Az idősebb generáció előbb- utóbb nagyon el lesz foglalva a saját gondjaival és akkor nagyon magadra maradhatsz.
2016. márc. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Hát igen, lehet hogy később megbánod hogy most nem építettél ki kapcsolatokat.
2016. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem kellenek barátok
2016. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha "magabiztosnak", központi figurának akarsz látszódni, hogy barátokat szerezz, az hisztrionikus személyiségzavar-gyanús... de ennyiből azért nem merném kijelenteni.
2019. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!