Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tudunk megsértődni...

Miért tudunk megsértődni minden ok és előzmény nélkül?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 23. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Én nem szoktam.
2023. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
53%
Én így születtem. Minden kis apróságon besértődök, de állítólag olyankor cuki vagyok a barátom szerint.
2023. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem gondolkodunk, csak hírtelen haragból cselekszünk, döntünk páran. Vagy épp nem kérdezünk rá, hogy valóban úgy vannak-e a dolgok, ahogyan "én" azt érzékelem, tapasztalom.
2023. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Én azoknál az embereknél látom ezt, akik azt hiszik, mindig mindenki gondolata körülöttük forog, mindenki azt lesi, mit viselnek, mit csinálnak, és minden kijelentés nekik szóló ítélet vagy beszólás.

Ha felismernék, hogy minden ember alapból a maga bajával van elfoglalva, rájönnének, hogy a kutyát se érdekli semmilyen tettük két percnél tovább. És ha valaki mond is valami (elsô hallásra) sértôt, az 99%-ban azért van, mert az illetô esze teljesen máshol jár, ezért nem gondolta át a szóválasztást, vagy pedig a saját frusztrációját vezeti le így.

Ezért semmi értelme megsértôdni, és emészteni magadat csak azért, mert valaki mozgatta a száját.

2023. ápr. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy rafinéria. Így tartják távol a nem kívánatos és a megunt embereket maguktól, olykor zaklatási érzetet súgalva ha szeretné tisztázni a másik fél az ok nélküli sértődést.


Azért működik, mert úgy sem merik megkérdezni, hogy mi a baj mert megkapják az üldözési mánia és paranoia bélyeget, amitől mindenki úgy fél, hogy kényszeresen elkezdi bizonygatni az ellenkezőjét, ami szintén a "sértettnek" jó, mert akkor neki ugrál.


Ha meg mégis megkérdezné és azt a választ kapná hogy semmi, vagy ami még jobb: Rossz napja van csak, de ugyanakkor másokkal meg jól elvan, szintén nem meri szóvá tenni, mert megkapja az üldözési mánia bélyeget.

2023. ápr. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Régen mondvacsinált indok kellett az ilyen esetekre, pl. felfújni valakinek egy jelentéktelen hibáját, most már elég csak előzmény nélkül sértettséget táplálni és paranoiával vádaskodni. Vagy csendben odébb áll, vagy kényszeresen bizonyítja az ellenkezőjét, mint férfiak amikor a nő kétségbe vonja a férfi férfiasságát és a nemiszerve méretét.
2023. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Önelőnyszerzésből. Hogy akit meguntál vagy eleve idegesít, távol tartsd.
2023. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!