Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg igaz az,...

Szerintetek tényleg igaz az, hogy Magyarországon minden emberben van cigány/ roma vér, mégha nem is tudják?

Figyelt kérdés

Nem rasszista kérdés, és ilyen kommenteket nem is akarok!


Egyetemi előadáson hangzott el, szociológus szájából.


Én nem értek vele egyet, de az igaz, hogy keveredés volt. De hogy mindenkiben, az teljesen kizárt szerintem. Márcsak azért is, mert a múltban más társadalmi "rétegbe" tartoztak. Pl, nem hinném, hogy 1644ben (csak írtam egy évszámot) jobbágyok romákkal keveredtek volna.



2023. ápr. 24. 16:32
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkiben nem, de többeknek van, mint azt gondolnák az emberek. Mivel vannak fehér cigányok is.
2023. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
22%
Az én szociológia tanárom is mondott néha olyan feltételezéseket tényként beállítva, amit semmi tény nem támaszt alá. Úgy tűnik a szociológia tanárok szeretik a saját véleményüket tudományos ténynek állítani be.
2023. ápr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
81%
Az én felmenőim 200 évre visszamenőleg biztosan parasztok, és ugyanezen a környéken éltek. Nem keveredtek cigányokkal, még félrelépés szintjén is elképzelhetetlen volt. Egyszerűen nem volt lehetőség rá a közösség árgus szemei előtt.
2023. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%
Kismillió kérdésben felmerült már ez (és ebből elég sok az utóbbi időben volt, szóval remélem, nem ez a fétised, és azért kérdezgeted...). Számtalanszor leírtuk már, hogy valóban erős keveredések voltak a Kárpát-medencében, és a magyar lakosság is kevert. DE: a cigányokkal hosszú évszázadokig egyáltalán nem volt szokás keveredni!
2023. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

#14


Hidd el nem az n fétisem.


A kátpátmedenceik keveredést meg hagyjuk... Művelt embernek gondolom magam. Persze, hogy erősen kevert a térségünk. De Nyugat Európa is!


Én ezt a magam részéről specifikusan magyar népbetegségnek tartom. Angolt, franciát, olaszt nem hallottam rinyálni ennyit erről, mint magunkat. Pedig nehogy egy átlag angol kevertebb legyen a skandináv, kelta, szászstb felmenőivel...

Bár ha belegondolok, nálunk talán az "utódállamok" miatt van ez a dilemma.


Amúgy van romológus ismerősöm, akivel jegeltük a barátságunk. A szociológus miatt kicsit összejöttünk sörözni. Ő egyértelmű nemet mondott erre.


Az említett szociológus valószínű szélslibsi,és azok közé tartozik,akik a mai Magyarországon a cigányságot még jobban helyzetbe akarják hozni,és akkor jön ez a narratíva, hogy 1 ősünk tuti az volt.

2023. ápr. 26. 22:48
 16/50 anonim ***** válasza:
0%

Itt egyesek hiába mondják hogy nem rasszisták, annyira elhatárolódnak még a lehetőségétől is annak hogy egy kis roma vér is csörgedezhet az ereikben, hogy mindenféle eszement módon próbálják bizonygatni annak lehetetlenségét.


Elég egy kis józan paraszti észt használni. A romák egyes források szerint már az 1200-as években megérkeztek Európába, és ezzel együtt nagy eséllyel Magyarországra is. 800 év alatt nagyon sok keveredés volt, és 800 évre vissza a nagy családfakutatók se állíthatnak semmit biztosra (persze, ilyen témánál mindenki azt állítja hogy Árpádtól tudja levezetni a családfáját :D )

800 év az kb 30 generáció!!! Kettő a harmincadikon potenciális felmenő! Abba még sok rokonházasság is belefér! Meg lehet nyugodni, vszeg minden egyes ember Magyarországon a rokonunk, és nem is olyan nagyon távoli! Romákat, zsidókat beleértve!


Aki meg azt állítja hogy nagyon elkülönültek a magyarok meg a romák, gondoljanak bele hogy pl 100 évvel ezelőtt a romák és a nem romák kb ugyanolyan körülmények között éltek! A nagyvárosokat leszámítva senkinek nem volt bevezetett folyóvize, csatornázása, angol wcje, döngölt földes padló volt a vályog parasztházakban, nem volt senkinek kb semmije, se sok ruhája stb, ellenben a magyar is szült ugyanúgy 10 gyereket mert jó ha 2 túlélte felnőttkorig, és ugyanolyan tanulatlanok, írástudatlanok voltak, ugyanolyan babonásak, stb.

Kb a vándorlás volt az egyetlen különbség amit viszont erőszakkal szüntettek be a hatóságok már a kezdetektől, hiszen vándoroktól nehéz adót szedni, nehéz őket kontrollálni, számon tartani, megtalálni stb. Szóval elég hamar letelepedett a többség.


Tehát életmódbeli különbség szinte nem volt, keveredés és félrelépések viszont mindennaposak voltak! Annyi hogy nagyobb titokban folyt mindez mert társadalmilag nem volt elfogadott. Tehát egy családfán (ha egyáltalán létezik olyan, hiszen annyiszor kiderült már hogy a családfakutatók sokmindent bekamuznak, a levéltár meg annyiszor nyilatkozott már hogy náluk nincsenek olyan iratok amikből egy igazi családfát össze lehetne rakni) biztos nem találnál romákat, hiszen aki az lenne, azt biztosan eleve fel sem vették volna rá, vagy "kimagyarosították" volna.


Szóval családfa ide vagy oda, meg lehet nyugodni hogy mindenkiben van "vonó", nem csak Magyarországon, de fél Európában is, akár csak 1% erejéig. Amúgy ha csak egy dédszülőd lenne roma, akkor se tudnád megmondani magadról, lehetsz attól még szőke kékszemű is.


Ezek alapján én azon csodálkoznék nagyon, ha nem lenne mindenkiben roma vér.

2023. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

Viszont a sors iróniája az, hogy jó 100 év múlva már ez tény lesz.


De akkor ez már nem fog számítani, mert addigra az "európai civilizáció" szerintem megszűnik.

2023. ápr. 26. 22:59
 18/50 A kérdező kommentje:

#16


Logikus amit írsz, de inkább érzek részrehajlást az írásodban, esetleg személyes érintettséget.


De viszont a "rasszista" hülyeség után nem veszlek komolyan.

Azért nem, mert burkoltan célozgatsz arra, hogy Magyarországon nagyfokú a cigányok iránti ellenszenvsz. Ez igaz, nem foglak megcáfolni, ezért is írtam ki, hogy rasszista hülyeségeket nem kérek. Még is jött a te kommentedben ilyen.


A rasszizmus definícióját nézd meg. Itthon nem azért van ellenszenv a cigánysággal, mert külső jegyeikkel van gond, sőt!


De nem érveleek, mert gondolom neolibsinek tetszik lenni.

2023. ápr. 26. 23:06
 19/50 A kérdező kommentje:

Amúgy különben #16os a te megközelítésed és a szociológusé is hülyeség.


Eleve nincsen egységes cigányság,egységes génkészlettel sem. Meg ők ugyanúgy hoztak a vándorlásaik során keveredést.


Ha meg valaki nem vallásos megközelítésű (pl. én), az is elismeri, hogy van "genetikai Ádám és Éva".


Szegről-végről mindenki rokon. Ám valamiért mégis elkülönült a mi ősünk a pl. polinéz ősünkkel, és létrehozott egy nemzetet.

2023. ápr. 26. 23:11
 20/50 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!

16 voltam. Semmilyen személyes érintettségem nincs, kék szemmel, a napon 5 perc alatt pecsenyevörösre sülő legbénább fehér bőrrel nehéz is lenne ;), cigánysággal nagyon kevés tapasztalatom van, az is többnyire pozitív.


A rasszizmus fogalmával te nem vagy tisztában, olvass kicsit utána. Belső tulajdonság alapján is lehet, nem csak külső. A csoporthoz tartozás a lényeg benne, és az ahhoz kapcsolódó hátrányos megkülönböztetés, előítélet.

Ezek alapján Magyarországon dúl a rasszizmus, nem csak romák irányába.


A neoliberális definícióját is érdemes lenne tanulmányoznod, ami egy gazdasági eszme, lényege a szabad kereskedelem. Nem tudom hogy jön ez most ide. Feltételezem úgy, hogy sajnos Magyarországon odáig ferdült a definíciója a tanulatlan emberek között hogy mára kb annyit jelent hogy "nem fideszes" ;) Ha így értetted akkor talált ;)


Amit meg a cigányság genetikai sokféleségéről mondtál az egy jó pont, én is fel akartam hozni, hiszen ettől még értelmetlenebb a kérdés is, és az összes rá adott válasz is. Mivel "ők" is sokfélék, nem is tudnád megmondani ki tartozik bele és ki nem.


Az "elkülönülés" csak attól van hogy hosszabb ideig elszakadtunk egymástól és más területen éltünk. Mint amikor lemész egész nyárra a Balatonra, én meg maradok a szobában, a tükörben eléggé más bőrszínünk lesz. Ez történt a romákkal is, csak kicsit tovább voltak nyaralni és ezért (nagyon kevès, de) genetikai változások is lettek, és nem csak bőrszínben.


Az hogy most is nagyjából meg lehet különböztetni őket és az hogy mindenkinek van roma felmenője az nem zárja ki egymást. Ha beledobsz egy szappant egy kád vízbe, nagyon gyorsan az egész kád vize szappanos ízű lesz, hiába tudod még nagyon sokáig "elkülöníteni" a szappandarabot a kádban.


A romák is lassan oldódnak fel a lakosságban, holott már rég mindenkiben jelen vannak.

2023. ápr. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!