Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg igaz az,...

Szerintetek tényleg igaz az, hogy Magyarországon minden emberben van cigány/ roma vér, mégha nem is tudják?

Figyelt kérdés

Nem rasszista kérdés, és ilyen kommenteket nem is akarok!


Egyetemi előadáson hangzott el, szociológus szájából.


Én nem értek vele egyet, de az igaz, hogy keveredés volt. De hogy mindenkiben, az teljesen kizárt szerintem. Márcsak azért is, mert a múltban más társadalmi "rétegbe" tartoztak. Pl, nem hinném, hogy 1644ben (csak írtam egy évszámot) jobbágyok romákkal keveredtek volna.



2023. ápr. 24. 16:32
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
76%

A romák nincsenek mindenkiben jelen. Ennek az az egyszerű oka, hogy vándornép. Magyarul nem ők tesznek hozzá a többségi társadalom genetikai készletéhez, hanem fordítva: általában hozzájuk csapódtak, verődtek a vándorlásuk során mások és színesítették a génállományt.

Igen, az igaz, hogy egy idő után letelepedtek, de elég elszigetelten éltek, nem igazán érintkeztek a falusi parasztokkal, legfeljebb, ha eladtak valamilyen kézműves terméket. A romák többsége nem is beszélt magyarul, a szocializmus idején akarták őket erőszakkal magyarosítani, sokan ekkor hagyták el a nyelvüket is. Persze előfordult keveredés nyilván és most is jellemző egyes esetekben, de közel sem olyan gyakori, mint hinnéd. Nyilván ennek kapcsán felmerül a kérdés: hogy ha a romák magyarul beszélnek, kultúrájuk nagy részét pedig egy átlagos roma elhagyta, akkor miért élnek még mindig szeparáltan és hogyan keveredhettünk volna velük jelentős mértékben jóval korábban, ha most sem megy, az azonos nyelv és a kulturális közeledés ellenére sem?

2023. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
87%

16-os:

"Aki meg azt állítja hogy nagyon elkülönültek a magyarok meg a romák, gondoljanak bele hogy pl 100 évvel ezelőtt a romák és a nem romák kb ugyanolyan körülmények között éltek! A nagyvárosokat leszámítva senkinek nem volt bevezetett folyóvize, csatornázása, angol wcje, döngölt földes padló volt a vályog parasztházakban,"


Igen, a dédszüleim háza pont ilyen volt, ezen kívül volt kertjük, kútjuk, istállójuk, földjeik, vasárnaponként templomba jártak.

A romák pedig a falun kívül éltek sátorban a patakparton, és még alkalmi munkát sem vállaltak a faluban, arra volt ott is elég szegény ember. Legfeljebb koldulni mentek be a faluba vagy eladni valami kézműves terméküket (teknő, fakanál).

Tehát baromira nem ugyanolyan körülmények között éltek!

A lókereskedők talán más kategória, de nálunk nem nagyon voltak lovak, ökrökkel szántottak.

2023. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
0%
22: és a falu suhancai hétvégén a sátras cigányokhoz mentek mulatni, inni, táncolni évszázadokig, és szerinted nem volt rendszeres a keveredés? Nagyon naív vagy.
2023. ápr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:

#16


Nekem te nem fogod beadni azt, hiába olvastam én is tankönyvekben, hogy valóban van gazdaságilag olyan, hogy "neoliberalizmus". Annak ellenére, örülök neki, hogy szociálpolitikai vagy gazdasági tankönyvben eljutottál alapművekhez.


A ma romboló eszmerendszer igenis is a neoliberalizmus. Ennek persze hogy vannak gazdasági vonatkozásai, szabadrablás pl. De ez akkor is egy ideológia, ami megbúj, mint "gazdasági fogalom", vagy a klasszikus, pozitív előjelű igazi liberalizmusnak álcázza magát, és hivatkozik önmagára, mint a klasszikus liberalizmusra. Holott pl. Széchenyi lenne az első aki elszörnyedne ezen a valamin, amit egyesek liberalizmusnak mernek nevezni, és hivatkozni rájuk, mint "elődök". Vagy jönnek olyanok, akik benyögik, hogy ez szigorúan gazdasági fogalom. Ez is, az ilyen "mentések" a romboló, valódi természetének kedvez.


Aztán innentől nem érdekelsz. Jól lepontozták a válaszod amúgy. Ennyire hasznos.

2023. ápr. 28. 12:19
 25/50 anonim ***** válasza:
71%

A lepontozás sokszor nem a hasznosságot, hanem a közönséget értékeli.

Sokszor "lepontoztak" már embereket a történelem során akik a fájó igazságot mondták ki olyanoknak akik azt képtelenek voltak elviselni. Tapasztalatom alapján mégsem haszontalan ez, mert a gondolatmag óhatatlanul átjut az elektromos kerítéseken és csak idő kérdése hogy akik annyira ellenkeztek, majd évek, évtizedek múlva azt hazudják, talán maguknak is hogy mindig is azt vallották ami ellen anno harcoltak.


Szép napot és szép fejlődést.

2023. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

"Aztán innentől nem érdekelsz.."


Na, de nem bírtad ki, most már tudjuk, hogy téged lepontoztak most, aztán 80+ év múlva nemzeti nagyjaink egyike leszel.

Sirály.

2023. ápr. 28. 13:33
 27/50 anonim ***** válasza:
71%

Te mondtad hogy nem érdekellek, tehát te nem bírtad ki :)


De hidd csak okosabbnak magad továbbra is.


Nem áhítozom a nemzet nagyjai címre, de hiszem hogy nem haszontalan amit írok.

2023. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
82%

23:

""és a falu suhancai hétvégén a sátras cigányokhoz mentek mulatni, inni, táncolni évszázadokig, és szerinted nem volt rendszeres a keveredés?"


Erre nem fogsz tudni forrást mutatni, és én sem hallottam ilyenről. Pedig hallottam az öregektől történeteket, nevek és helyek megjelölésével.

Ha mégis előfordult ilyen, akkor is a cigányságba kerülhetett be némi fehér vér, nem fordítva.

2023. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
0%

Nem forrást kell keresni, csak körülnézni.


Első barátnőmnek egyik nagyapja volt cigány. A fekete haj volt az egyetlen jele ennek, (meg hogy 3 hangszeren játszott :) ) amúgy egy stréber volt, egyetemet is végzett.


Az egyik sztárséf a TVben is apai ágon roma nagypapával, zsidó nagymamával rendelkezik.


A roma férfiak is tudnak nagyon vonzók lenni a fehér nők számára. Ha ez 80 évvel ezelőtt így volt, miért lett volna másképp 800 éve?

2023. máj. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
70%

"Nem forrást kell keresni, csak körülnézni."


Feladom.

[link]

2023. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!