Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen életképtelen a...

Miért ilyen életképtelen a lányom?

Figyelt kérdés

22 éves, jelenleg munkát keres, otthon van, intézi a háztartást, én meg dolgozok. Tegnap este óta nincs netünk. Most előbb hív engem, tudna-e valamit tenni az ügy érdekében. Mondom neki hívja fel az ügyfélszolgálatot, idejébe belefér, mire ő, hogy azt biztos nem, utálja az ilyen telefonos ügyintézéseket. Már mogorván mondom neki, hogy kezdje el, tanulja meg ezt is, senki nem teszi meg majd helyette, ha én már halott vagyok, de erre is csak makacskodott, hogy nem fog telefonálni. Jól van, ha nem, akkor nem, hát leraktam.


Miért ilyen életképtelen, hogy nem tud egy egyszerű telefonhívást elintézni?


2023. ápr. 26. 12:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
57%
Van egy olyan érzésem, hogy te troll vagy vagy valami, de nem egy szülő.
2023. ápr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Ne intézd el helyette és ha legközelebb is lesz valami olyan, amit telefonon kell intézni, akkor bízd rá, intézze ő, egyszer el kell kezdeni!
2023. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

1-es: Hogy neked milyen érzéseid vannak, azt rád hagyom.


2-es: Nem is akarom elintézni, de amikor este hazaérek, az egyetlen szórakozásom a netezés. Megnézek 1-2 filmet, eszek, aztán megyek aludni holnapra.

2023. ápr. 26. 12:16
 4/29 anonim ***** válasza:
52%
Ki az előfizető? Mert ha nem ő, akkor nem fogja tudni elintézni. Jártam már én is így, a szüleim nevén volt a net (azóta átirattuk az enyémre), felhívtam az ügyfélszolgálatot és nem segítettek, mert nem az előfizető telefonált, pedig minden adatot helyesen megadtam.
2023. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%
Írj egy SMS-t a lányodnak, hogy haladéktalanul kezdjen el telefonálni, így hogy nem dolgozik, eltartod, van ideje, nem fogadsz el kifogásokat. Magyarul kell intézni, a magyar nyelvet érti és beszéli. Mi ez a hozzáállás, legközelebb, ha haldokolsz, nem hív hozzád mentőt, mert azt is telefonon kell?
2023. ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%

Ez világszerte jellemző jelenség, hogy az Y generáció vége, de inkább a Z és várhatóan az alfa generáció egyszerűen szorong, rosszul van a telefonálás gondolatától is. Számukra vag yélőben, vagy chaten, de a kettő között, hogy nem élőben, de szóban, az nagyon messze áll....


Ennek ellenére természetesen jó lenne, ha megtanulná, mert nem lehet mindent az igényekhez szabni.


Amit tehetsz az ügy érdekében az, hogy mint egy jó szülő, nem fikázol, hanem nevels, segítesz. Vegyétek elő az egyik számlát és keressétek ki rajta az ügyfélszámot. Enélkül kb tök értelmetlen telefonálni. És igazából ha ez megvan, ott a telefon és csinálni kell. Mondd el neki, hogy szeretnéd, ha megtanulná és segítesz benne, de neki kell csinálnia. Kérdezd meg, hogy mi a jobb, ha ott vagy mellette amikor hívja, vagy amikor nem hallja senki, stb.

Bízom benne, hogy az, hogy odafigyelsz a gyerekre és támogatod, nem új neked... de ez az életképtelenezés arra, akit TE NEVELTÉL FEL, elég gyászos képet mutat....


Amúgy meg le merném fogadni, hogy a route rmindig áram alatt van, sosem kapcsoljátok ki. Márpedig azt kb 1-2 hetente illene újraiindítani, mert csak ekkor tudja frissíteni a szolgáltatótól kapott cuccokat. És ha fél-egy évig nincs újraindítva, akkor simán létrejön az ahelyzet, hgoy egyszerűen megáll működni.

Szóval áramtalanítsátok, várjatok fél percet, kapcsoljátok vissza és annyi, nagy eséllyel menni fog.

2023. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes amikor a szobrász csodálkozik, hogy ugyan mitől lett olyan a szobor, amilyen...
2023. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
47%
Te nevelted :D a gyerek tükröt tart a szülőnek. Azért életképtelen, mert annak nevelted. Nem kell mindent elintézni helyette.
2023. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
21%
8: ott a pont
2023. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
#6 ez azért nem igaz, rendszeresen beszélek hívásban (jó, nem telefonon, hanem online, de hang használatával) Z generációsokkal és igénylik, ők szeretnék. Ellenben az Y elzárkózik tőle (én is Y vagyok, számomra semleges, tehát nem is erőltetem, de bajnak nem baj ha valaki beszélne velem).
2023. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!