Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem akarom, hogy boldog...

Miért nem akarom, hogy boldog legyek?

Figyelt kérdés

Találtam több, elvileg működőképes módszert, ami segít jobbá tenni az általános közérzetem. Semmi bonyolult vagy varázslatos. Pl rendszeres séta bizonyos zeneszámok, kreatív foglalkozás stb stb. Van, ami abszolút nem igényel erőfeszítést. Szóval a lustaság nem elegendő magyarázat. Mégsem teszek semmit, és ugyanúgy befordult és szomorú, lassú és kiegyensulyozatlan maradok.

Miért lehet ez? Miért kerüpheti egy ember tudatosan a jól eső dolgokat?


2023. ápr. 29. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hasonlóan vagyok. Én azt láttam meg magamon, hogy ezek jók, adnak valamit, de önmagukban kevesek. Ha másra vágyom igazán, más ránt ki igazán, akkor ezek hozzáadnak a dologhoz, de önmagukban nem tesznek tényleg boldoggá.


Pl. sokféle filmet szeretek. Ha csak úgy megnézek egyet, leköt, elnézem, esetleg tetszik is. Ha sokáig csak ilyesmiket csinálok, már egyre kevésbé fog meg. Viszont, ha történik olyan, amire igazán vágyok, pl. elmegyek bizonyos emberekkel valami programra, akkor utána filmet is jobban esik nézni.


Te mire vágysz igazán?

2023. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Rising Phoenix ***** válasza:
100%

Mert nem a tudatod tart azon a szinten, ahol vagy, hanem az érzelmeid. Magány, elhagyatottság, üresség, önértékelés hiánya stb...

Kicsit mintha tudat alatt szándékosan bűntetnéd magad valamiért, amit nem is követtél el. Vagy úgy gondolod nem is érdemled meg, hogy jobban legyél. Esetleg, mert egyszerűbb panaszkodni, mint tenni valamit magadért. Nyilván könnyebb kimászni egy ilyen gödörből, ha közben valaki fogja a kezed és húz magával, de vannak azok az élethelyzetek, amikor magadról kell gondoskodnod. Innen egy utat tudsz választani, első lépésként megerőlteted magad és megmozdulsz, másodikként folytatod és utána szinten tartod. Minél több lépést teszel meg, annál könnyebb lesz.

2023. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert már megszoktad a boldogtalanságot, ez lett a komfortzónád
2023. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyiket felpontoztam.

Az elsőre reagálva: nem igazán van olyan, amire vágyom. Mármint magammal kapcsolatban. Mert azt szeretném, hogy a szeretteim jól legyenek és mindenkinek könnyebb legyen az élete. Viszont ha rólam van szó... Nem is tudom, mintha nem lennének igényeim.


Kettes, ez a tudat alatt bűntetés érdekesen hangzik. Volna is rá okom, azt hiszem.

Viszont a többiben nem ismerek magamra. Mármint lenne aki segít, és volnának eszközeim a változásra, de sem segítséget, sem változást nem fogadok és nem is keresek.


Hármas, a te ötleted is szöget vert a fejembe. Hogy mi van, ha én ezt már annyira megszoktam, hogy ezzel azonosítom magam. Hm, el fogok gondolkodni.

2023. ápr. 29. 12:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy számít, de 23.
2023. ápr. 29. 12:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Pasi vagy?
2023. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Számít mert még fiatal vagy, ha idősebb lennél, akkor már nagyon nehéz lenne változtatni, de nem lehetetlen
2023. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es, nem, nem vagyok pasi. Viszont ez sem számít. Szerintem egy férfi ugyanúgy megérdemli a segítséget, mint egy nő. Bár a problémáik nem azonosak, a tanácsokra és meglátások mindenkinek szügsége van, aki kéri.


8 Így már értem. Remélem igazad van, mert ez nálam már egy több éve tartó dolog. Épphogy csak most figyeltem fel rá.

2023. ápr. 29. 12:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Az jó, mert én már 40 múltam amikor már nagyon szarul éreztem magam a világba, szar munkahelyek, szar emberek között és szerencsére fél év alatt sikerült 180 fokos fordulatot vennem mostmár jól érzem magam

Bár 20 évesen éreztem volna ilyen jól magam

Nem kellett volna átmennem azon a rengeteg szarságon, aminek semmi értelme nem volt

Úgy érzem hogy 20 év elment a semmire

2023. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!