Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában a vidéki, egyszerűbb...

Általában a vidéki, egyszerűbb emberek bélyegzik meg azt, aki egyedül él?

Figyelt kérdés

Nekem a rokonaim egyik része vidéki, egyszerűbb emberekből áll, a másik városi, tanultabb réteg. Megfigyeltem, hogy a falusiak nagyon sokat rugóznak azon a témán, hogy miért élek egyedül, örökké ez az első kérdésük mikor nősülök meg, miért nem járok el ismerkedni, stb. Sokszor nem is direktben tőlem kérdezik, hanem a szüleimtől. Azt mondják már ők is unják, hogy mindig ez a téma.

A másik rokonaim viszont mindig inkább azt kérdezik hogy vagyok, szeretem-e a munkám, hogyan töltöm a szabadidőm, merre szoktam utazni, stb. Ezek szerintem sokkal normálisabb kérdések és velük sokkal több kapcsolatom is van, mint az előbbiekkel, akik gyakorlatilag alig ismernek.

Én valahogy azt látom az egyszerű emberek azok, akik nagyon szeretnek fontoskodni és mások életébe beleszólni. Meg van a fejükben egy kép, hogy iskola, munkahely, házasság, gyerekvállalás és aki nem ezt követi, azt elkönyvelik, hogy biztos valami probléma van vele.



2023. ápr. 30. 14:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
24%

Mi az, hogy “vidéki egyszerübb” ember?!

Ez értelmezhetetlen. Ilyen formán a belpesti romkocsmaprolinál egyszerűbb nemigen létezik.

2023. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
28%
11: Szerintem a belpesti romkocsmaproli egy nagyon komplex személyiségtípus :)
2023. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek az emberek kb életükben ndm jártak Bécsnél messzebb külföldön, színházban, koncerteken stb. Egyszerű életet élnek, nem látnak bele, hogy milyen sokat változott a világ, hogy mennyire érdekes életet lehet élni, akkor ha az embernek van rá pénze. Nekik itt ki is merül a témájuk, hogy házasság, ház, gyerek. Nekem unalmasak az ilyen emberek, ezért kerülöm a társaságukat. Elég, ha én tudom, hogy mennyire számomrs érdekes és jó életet élet, az a fontos, hogy én jól érezzem magam. Ők egész életükben félnek attól, hogx egyedül maradnak, nekem az egyedüllét nem okoz semmilyen terhet vagy félelmet. Szerintem én járok jobban, hogy nem kell félelemben élnem, hanem tudom élvezni az életet.
2023. máj. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
28%
13: azért lenézni sem kell az ilyen életet, mert az "unalmas" életek tartják fenn/tartják el az "érdekes" életeket. Te is sok ilyen unalmas embernek köszönheted hogy egyáltalán létezel, és míg ők elintézik az uncsi melókat (kaja termesztés, gépkarbantartás/szerelés, takarítás, áruszállítás, stb), ill. szaporodnak, addig te nyugodtan járhatod a világot, művészkedhetsz, influenszerkedhetsz vagy mittomén, amitől az élet fennmaradásához nem sokat adsz hozzá, és talán a nagy érdekes életben annyira eltávolodsz az átlagemberektől, hogy nem tudsz velük megfelelően kapcsolódni ahhoz hogy egy olyan párt találj akivel te is szaporodhatnál.
2023. máj. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem léteznék, akkor nem tudnék róla, hogy miről maradtam le. Igazából nem bánnám, ha nem kellett volna ennyi hülye közé megszületnem, ráadásul olyan szegény családba, hogy örültünk, hogy nem haltunk éhen. Most is azért dolgozok, hogy meg tudjak élni és mennyi ilyen van még.

Rengeteg embernek van, akinek nem kéne szaporodnia és mégis teszi.

Elég szomorú, hogy van akinek ennyiben merül ki az életcélja, hogy szaporodjon.

2023. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
57%

"Ők egész életükben félnek attól, hogx egyedül maradnak..."


Konkrétan ismerek ilyet (falun), aki csak azért vállalt három gyereket, hogy ne legyen egyedül illetve legyen, aki ellássa meg segítse idős korában! Amúgy 70 felett van most néhány évvel és azért annyira nem beteg, hogy ne tudná ellátni magát, de így egyszerűbb neki, hogy a gyerekei meg az unokài szinte mindent megcsinálnak neki! Ez szerintem önzőbb viselkedés annál, mint ha valakinek egyáltalán nincs gyereke!

2023. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

15: elég kitekert a gondolkodásmódod. Igazából egy saját mondatodban is benne van a lényeg: "örültünk, hogy nem haltunk éhen". Tudom hogy nem úgy értetted, de tényleg örültél, és tényleg nem haltál éhen. Ez is nagy szám, előtted volt vagy egy milliárd ember aki konkrétan éhen halt. Ha nem lenne olyan jó élned, akkor nem dolgoznál azért hogy meg tudj élni. Talán túl sok szósölmédiát fogyasztasz ha azt gondolod hogy csak a mesefilmbe illő életmód "ér valamit", vagy csak annak lehetne örülni.


Mellesleg paradox módon a "legjobb" életet élő emberek szoktak a legdepisebbek lenni. Saját tapasztalatból mondom.

És azt is hogy a legszegényebbek között láttam eddig a legtöbb sugárzóan boldog embert.

2023. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

16: Ez régen teljesen természetes volt, nyugdíj igazából csak a 2. világháború utántól volt, addig az öregek kizárólag a gyerekek jóindulatán tudtak túlélni ha már nem voltak képesek magukat ellátni. A gyerekeknek pedig természetes volt hogy ellátják az öregeket, hiszen egész gyerekkorukban ez fordítva volt. Kínában máig ez a szokás, eszükbe nem jutna pl öregek otthonába tenni a szüleiket, az olyan intézmények tényleg csak a gyerekteleneknek vannak szánva.


Ha meg 70 éves, akkor az ő szülei valószínűleg még ilyen módon nevelték, nem önzésnek tartották az ilyesféle elvárást. Igazából pont fordítva gondolkodtak, amelyik gyerek nem tartotta el a szüleit öregkorukban, azokat tartották önzőknek, hálátlanoknak, stb. És nem csak a szülők, hanem az egész falu.


Csak a nyugdíjrendszer bevezetése miatt változott ez meg, a gyerekek felmentek a városba dolgozni, élni, és a nyugdíjra hivatkozva "nyugodtan" mondhatták az öreg szüleiknek hogy nem segítenek, hiszen kapnak pénzt az államtól.

Persze ott sántít a dolog, hogy egyrészt a nyugdíjból elég nehéz a legtöbb embernek kijönni, pont amikor egy több plusz költségek jönnének (magas gyógyszerszámlák, terápiák, házhozszállítás szükségessége, taxi orvoshoz ha nincs olyan jól, esetleg ápoló, takarító, lelakódó ház karbantartása, felújítása, stb) pont akkor a legkevesebb a bevételük,

Másrészt egy öreg embernek nem is elsősorban anyagi segítségre lenne szüksége, hiszen egyre nehezebben megy neki a mozgás, egyre több mindene fáj, ezáltal egyre nehezebb a tisztálkodás, főzés, takarítás, bevásárlás, wcre menés, gyógyszer bevételére emlékezés, ill. egyre többet éri a magány, a depresszió, stb.


Ezzel a dumával hogy "önző aki elvárja a gyerektől hogy ellássa öregkorára" leginkább az szokott jönni aki valójában saját maga önző, csak nem akar annak látszani. Klasszikus vetítés.

2023. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
57%

#18


Nem vagyok önző, segítek az idős édesanyámnak ugyanúgy, mint más ember, csak nekem nem ebből áll az életem, hogy minden szabadidőmet ezzel töltsem, mint ahogy a fent említett család esetében ez zajlik. Érdekes dolog amúgy ez, mert van egy 77 éves falusi rokonom, akit ugyanúgy segítenek a gyerekei/unokàja, de egyszer azt mondta, hogy ha már nem tudja ellátni magát, nem az utódaitól fogja elvárni, hogy ezt megtegyék! Van, aki így gondolkodik! Nem azt mondtam, hogy nem kell segíteni a szüleinket, de aki rá van kényszerítve, hogy minden szabadidejét ezzel töltse, abban látok némi önzőséget a szülő részéről!

2023. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
53%

19: Persze hogy azt mondja, az én apám is ezt mondta. Amíg le nem esett a lábáról. Könnyű úgy beszélni hogy még nincs abban a helyzetben.


Amúgy pontosan ezért szoktak sok gyereket csinálni régen, azon kívül hogy a sok házkörüli munkában segítsenek, ha volt közülük egy akinek "nem jött be az élet", azaz nem lett család/gyerek akikkel kellett foglalkoznia, az foglalkozhatott az öreg szülőkkel. Cserébe vszeg többet örökölhetett, és/vagy a többi tesó anyagilag támogatta.

Ha meg mind nagyon elfoglalt volt, akkor mindenki tudott egy kicsit, felváltva segíteni, így senkinek nem kellett teljesen erre áldoznia az életét.

Meg volt ez oldva, az elmúlt 60-70 évvel ezelőttig CSAK ilyen megoldás létezett az ember történetében.

2023. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!