Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Főállásos munka mellet egyedül...

Főállásos munka mellet egyedül van érdemi realitása megtanulni nulláról egy Pythont adatelemzéshez, szövegelemzéshez, egyszerűbb elemző programok írásához?

Figyelt kérdés

Probléma a következő:


Meg kellene valahogy tanulnom a Python-t nulláról adat és/vagy szövegelemzéshez. Példaul ilyen feladatok lennének, hogy a néhány ezer Facebook és egyéb weblapra érkező comment-ből amiket az érdeklődők, vásárlók hagynak össze kellene gyúrni valami értékelhető statisztikát a vásárlói, érdeklődési szokásokra.

Vagy ha pl beesik valaki az irodába egy excel vagy txt file-lal ami 500 ezer számot tartalmaz amik valahogy azt az 500 ezer kattintást próbálják leírni amit a vásárlók a honlapon csináltak az utóbbi 2 évben. Ebből szinten vmi értelmezhető információt kellene csinálni.

Illetve ilyen nagyon látványos adatvizualizációkat, "látványos prezentációkat" se lenne rossz ebből kreálni mint pl itt: [link]


A kérdés: ha heti 40-60 órámat leköti sz időmet a meló el fogok az életben jutni addig hogy ilyeneket nulláról tudjak csinálni?


Vagy menjek egy 3-6 hónapra fizetetlen szabadságra inkább?


4-6 hónapnak ful time már sztem elégnek kell lenni iylesmikhez.


31 vagyok, mérnök, 8-10 évet foglalkoztam folyamattervezéssel és műszeres vizsgálatokkal mérésekkel, de ilyennel még egy percet se kb.


Amit leírok arra mondjuk úgy cégnél való továbblépéshez lenne szükség mert senki nem tudja csinálni. Vagy akár konkurens más cégek is érdeklődnének ilyesmi iránt.


Attól tartok kicsit hogy meló mellett meg fogok hülyülni egy idő után ha heti 80-90 órát Pythonnal plusz munkával töltök.



2018. jún. 17. 09:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Sosem értettem az ilyen ostoba kérdéseket... Tanulni MINDIG van értelme.
2018. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2018. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Első: ha elkezdem ezt a témát éjszakánként és hétvégén tolni meló mellett 3 hónapig kávén élek, aztán a meghülyülés határán rájövök, hogy ezt így lehet ugyan csinálni, mert ami egy cégnek kellene azt nem fogom tudni így megtanulni és abbahagyom az egészet, mert nem bírom már szusszal meg kávéval, akkor annak nem sok értelme lesz...
2018. jún. 17. 10:20
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

6 hónap O-24 is nagyon kevés 0-ról ilyesmihez.

Ezek nehéz feladatok egy képzett programozónak is. Mellé még megtanulni a programozást meg a vele járó mellékes dolgokat is... Az meg nem úgy megy, hogy délelőtt elolvasod, délután már tudod, csinálod. 100 projektet meg kell csinálni, mire beérik, megérted, átlátod.

Években érdemes gondolkozni.

2018. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4-es: értem amit mondasz, így van ez sok más területen is. Még egy fontos kérdésem lenne:


Ajánlottak nekem egy 7 hetes 0-24-es online minimum Postdoc szintű kutatóknak kiírt Data Sciene tréninget. PhD fokozat a belépő hozzá, ezzel én is rendelkezem, de méréstechnikai területről.

Programozási tapasztalat elvileg nem követelmény....

Kaliforniában szervezik és online is be lehet csatlakozni:

[link]


Elvileg akik ide beesnek, azok már vmennyire hazsnálható tudással jönnek ki. Ha online csatlakozom be a költségek nem vészesen.


Igaz lehet ez szerinted, vagy csak lehúzás az egész?

2018. jún. 17. 11:05
 6/21 A kérdező kommentje:

A tájékoztató 14. oldalán azt írják hogy már 1400 ember dolgozik mint data scientist azok közül akik náluk végeztek. Ez a 13. oldalon van.


Illetve azt is elég egyértelműen állítják hogy a PhD fokozat megszerzésével mint kutató, a szükséges képességek 70-80%-ával már rendelkeznek a jelentkezők és ők csak az a maradék 20%-ot teszik hozzá...


Mi a véleményed?

2018. jún. 17. 11:11
 7/21 A kérdező kommentje:

Tájékoztató itt:


[link]

2018. jún. 17. 11:12
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem mintha értékelhető választ tudnák adni ebben a témában de #1 el egyetértek.


Ha te találsz valamilyen jól használható learning material-t a data visualization-höz akkor nem bánnám ha majd megosztanád velünk ;) Engem is érdekelne.


Még ha huplis és hosszú is a learning curve, attól még előbb-utóbb hasznosítható tudásod lesz belőle. PHD-d sem egyik napról a másikra lett meg (az mennyire hasznos?).

2018. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem tégy egy próbát és meglátod mennyire fejlődsz.


Az egyes válaszoló meg menjen és tanuljon halbiológusnak, vagy medveszar szakértőnek, ha már olyan buta volt, hogy még a kérdező problémáját sem értette meg.

2018. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
8.: Tanuló anyagot annyit találsz neten angolul Data Visualization-höz hogy belefull az ember. De jól mondod a kérdés az hogy ezek közül melyik a hasznos, és melyikből lehet feltornásznod magad olyan szintre amiért már fizetnek is. Továbbá az esetek nagy részében a kérdés az hogy mégis mikor tanulja meg és gyakorolja be ezt az ember ha alapból heti 40-50 órát dolgozik?...
2018. jún. 17. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!