Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában a vidéki, egyszerűbb...

Általában a vidéki, egyszerűbb emberek bélyegzik meg azt, aki egyedül él?

Figyelt kérdés

Nekem a rokonaim egyik része vidéki, egyszerűbb emberekből áll, a másik városi, tanultabb réteg. Megfigyeltem, hogy a falusiak nagyon sokat rugóznak azon a témán, hogy miért élek egyedül, örökké ez az első kérdésük mikor nősülök meg, miért nem járok el ismerkedni, stb. Sokszor nem is direktben tőlem kérdezik, hanem a szüleimtől. Azt mondják már ők is unják, hogy mindig ez a téma.

A másik rokonaim viszont mindig inkább azt kérdezik hogy vagyok, szeretem-e a munkám, hogyan töltöm a szabadidőm, merre szoktam utazni, stb. Ezek szerintem sokkal normálisabb kérdések és velük sokkal több kapcsolatom is van, mint az előbbiekkel, akik gyakorlatilag alig ismernek.

Én valahogy azt látom az egyszerű emberek azok, akik nagyon szeretnek fontoskodni és mások életébe beleszólni. Meg van a fejükben egy kép, hogy iskola, munkahely, házasság, gyerekvállalás és aki nem ezt követi, azt elkönyvelik, hogy biztos valami probléma van vele.



2023. ápr. 30. 14:34
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
53%
Amiket itt írsz, ezekről egy volt szomszédnőm jut eszembe, aki úgy adta elő, hogy ő főz/takarít a férjére, mintha kb. feltalálta volna a rák ellenszerét. Amúgy világ életében egy napot nem dolgozott munkahelyen, még akkor sem, amikor már bőven felnőttek voltak a gyerekei, de ő hihetetlen büszke volt magára. Miközben anyum pl. a munkahelye mellett - ahol mellesleg több száz gyerekkel foglalkozott - felnevelt három sajátot, ellátta a háztartást és elvégzett egy főiskolát. Mondjuk, azt tegyük hozzá, hogy ebben apum is partner volt, szóval, megoszlottak a feladatok! És nem ő az egyetlen ilyen, aki ezt végigcsinálta! Úgy bírom, hogy a nulla teljesítményre is milyen büszkèk tudnak lenni egyesek, sőt, némelyik még le is nézi azt, aki nem csak a családjáért, hanem másokért is dolgozik!
2023. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy meg köszönöm a kulturált vitát, de mivel ahogy elnézem, elég meddő dolog, én ezt itt befejeztem! További minden jót!
2023. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!