Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság egyszerűbb...

Öngyilkosság egyszerűbb lehet? Mindenhol útban vagyok, és lelkileg egyedül.

Figyelt kérdés
Páromtól elváltam,hosszú vivódás után, vissza kellett jönnöm a szülői házba, de közben a munkám is elvesztettem. Teljesen kilátástalan minden, és olyan értelmetlennek tűnik. Fogalmam sincs mit tegyek, csak egyre sűrűbben jelentkeznek ezek az öngyilkossági gondolatok. Eddig volt motivációm, álláskeresés, alkalmi munka, de most mintha az élet nem akarna már engem.

2016. szept. 21. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság nem megoldás, remélem tudod :(

Orvosnál voltál, barátaiddal tudtál erről beszélni?

De szerintem valahol normális, hogy az ember egyszer jobban veszi az akadályokat, máskor meg tele van a töke, és úgy érzi, a világ összeesküdött ellene.

Csak ne tartsd magadban a dolgokat, ne félj segítséget kérni.

2016. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, nem megoldás, csak valahogy nem látok kiutat. Itt vagyok a csládom nyakán, éreztetve van velem, hogy ez nekik sem jó. Volt párom alkoholista és hűtlen is volt, ez vezetett végül a váláshoz. Ezen sem vagyok túl még.

Sajnos nem merem senkinek elmondani. Évekkel ezelőtt voltam orvosnál, akkor "csak" szorongás miatt, illetve szociális fóbia miatt, mert nehezen illeszkedtem be, csupa lámpaláz voltam mindig, ha valaki hozzámszólt, csak makogtam, nyökögtem, tök hülyének éreztem magam. Akkor kaptam antidepresszánst meg szorongásoldót, de semmi több.

Valahogy aztán kinőttem ezt, és azt hittem normális életem lesz, de nem lett. És most munkám sincs , hiába küzdök, nap mint nap, elutasítanak mindenhol. Ettől meg megsajdult már a lelkem és fáradt vagyok. Egy-két barát van, de nekik sem merek erről beszélni- Fogalmam sincs mitévő legyek, nagyon egyedül vagyok lelkileg összetört, és semmi értéket nem látok magamban, olyan mintha az élet is csak azért tartana meg engem, hogy szenvedjek.

2016. szept. 21. 19:38
 3/15 A kérdező kommentje:
és egyre nehezebb mert úgy érzem kolonc vagyok. Mint egy felesleges elnyűtt valami, amit már ideje lenne kidobni. Ilyennek látom magam. Így nem akarok élni. :( :(
2016. szept. 21. 19:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Még nagyon sok szép dolog vár rád az életben, hidd el. Amíg van csak egy ember is ezen a földön, akinek fontos vagy, addig van értelme az életednek. Most egy kicsit pesszimistán látod a dolgokat, de szépen lassan szedd össze magad, képes vagy rá. Először is keress munkát, az majd eltereli a gondolataidat, ott új kihívások, új emberek várnak rád, és visszatér az életkedved, aztán szép sorban jön a többi is. :)
2016. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ez az volt, ami eddig motivált, hogy hátha lesz munkám. Lassan felélem mindenem, ami volt, a család anyagiakkal segít, de érzem, hogy ez nekik is kín. 2 és fél hónapja keresek munkát, egy alkalmi munkám volt, oda meg hosszú távra nem is kellettem, de egyszerűen annyira értéktelennek látom magam, hogy miért nem találok munkát.. Már annyira kikészültem, annyit csalódtam ebben, hogy jobb esetben legalább egy elutasító választ kapok, de van hol szóra se méltatnak. És a volt párom emléke is itt kísért, és fáj nagyon fáj az életem.
2016. szept. 21. 19:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Hasonlo mar velem is sokszor elofordult. A depresszio sajnos olyan ami "atver". Ugy latod hogy nincs kiut, pedig mindig ott van nem latod.


Egy talalo megfogalmazas erre: "A depresszio, egy tesben elni ami a tulelesert harcol, egy elmevel ami meg akar halni"


Nekem leginkabb az segitett hogy megertettem hogy mukodik ez, es ha ugy is erzem hogy mindennek vege akkor is tudom hogy elobb-utobb jo les.

2016. szept. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezt hiszem én is, hogy átver a depresszió, csak erősebb mint én. Ezt hogy tudtad megérteni, vagy mit tudtál a legyőzéséért tenni?
2016. szept. 21. 19:53
 8/15 A kérdező kommentje:
MOst úgy érzem, hogy jó lenne csak becsukni és szemem, és hátha a jóisten nem engedi többet kinyitni. Csak legyen vége. :( :'(
2016. szept. 21. 19:56
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ezt hogy tudtad megérteni, vagy mit tudtál a legyőzéséért tenni?"


Legyozni, elkerulni nem lehet. Viszont ha megtanulsz vele egyutt elni, toleralni es kozben tenni a dolgodat amit a logikusan tudsz, akkor "minden vege" erzesbol csak egy atmeneti rosszkedv lesz. Ha reszletesebben erdekel akkor privatban leirom a modszereket.

2016. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt nagyon megköszönném! Hálás lennék érte!
2016. szept. 21. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!