Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A párkapcsolatban élő emberekn...

A párkapcsolatban élő embereknek általában nagyobb az önbizalmuk?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon szerintem nagyon mennek a lenéző kommentek azok irányába, akiknek problémájuk van az ismerkedéssel. Persze az esetek jelentős részében ki is provokálja az illető, mert olyan kérdéseket ír ki, hogy mennyi pénz kéne xy nőhöz vagy miért csak szexre kell a férfiaknak, de máskor lehet tök normális, csak éppen nincs szerencséje.

Akik párkapcsolatban élnek, sokszor el sem tudják képzelni milyen a másik oldalon , úgy biztosak magukban, hogy ők jó úton járnak és van, aki őket választotta. Valószínűleg az is benne van, hogy a társadalom példaként állítja azokat, akik kapcsolatban élnek és piszkálja azokat, akik nem. Ez is biztos befolyásolja az önbizalmat.



2023. máj. 3. 14:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
46%

20.

Gondolom te vagy a nő, hisz ezt mondod:

"Vajon mikor talál szebbet és jobbat"


Megmondom neked. Lehet, hogy soha. Manapság nem annyira könnyű ám nőkkel kapcsolatba kerűlni. Sőt. Mondhatnám, hogy kifejezetten nehéz.

Nem úgy van ám ma mint régebben, hogy a nők megőrültek a férfiakért.

Ma, az a férfi akinek jut nő, aki megtud csípni egy nőt, az igazán boldog lehet.

Az elmondhatja magáról, hogy sikerűlt megmásznia a Mont Everestet, és feljutott a csúcsra.

Úgyhogy ne aggódj kedves 20-as.

Sz@r a helyzet most nagyon.

A férfiak nagyon akarják a nőket, de fordítva ?????????


Jobb nemis beszélni róla. Siralmas a helyzet. Nagyon siralmas.

Ha ez így marad, kihal az emberiség. Férfi, férfit nemtud teherbe ejteni, más választás meg nem nagyon lesz.

😥😢

2023. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nagyon személyiség és élethelyzet függő minden emberi tulajdonság. Sok olyan párkapcsolat is van, ami épp hogy elveszi az ember önbizalmát ahelyett hogy megerősítené. Párkapcsolat is sok féle van és messze nem minden kapcsolatban egyenrangúak a felek. Sok esetben valamilyen alá-fölé rendeltség, érzelmi játszmázás, függés, vagy akár érzelmi zsarolás is része a kapcsolatnak, ami egyáltalán nem ideális, viszont nagyon is gyakori.

Főleg ha már eleve úgy mész bele a párkapcsolatba, hogy önbizalom problémáid vannak, akkor a párkapcsolati súrlódások, viták, veszekedések nagyon könnyen még jobban megingathatnak, ami tovább árt az amúgy sem feltétlenül egészséges kapcsolati dinamikának.


Házisárkány, házsártos feleség, papucsférj és hasonló kifejezések ismerősek? Ezek a kapcsolati szerepek sem véletlenül alakulnak ki.


Az önbizalommal az a legnagyobb gond, ha kívülről meríted. Mindegy, hogy egy másik személyből, kapcsolatból, munkahelyből, anyagi helyzetből vagy bármi másból. Ha attól van önbizalmad, hogy te hol dolgozol, hogyan keresel, van kapcsolatod, kivel jársz, stb, ezek mind egy szempillantás alatt megváltozhatnak. A párkapcsolat véget érhet, a munkahelyedről kirúghatnak, vagy csődbe is mehet, az anyagi helyzeted összeomolhat és ez az önbizalmad is nagyon könnyen magával ránthatja, ha ebből épül fel.

Már csak azért is, mert ez nem önbizalom, hanem ezekben a más dolgokba vetett bizalom, büszkeség ezekre, de nem bizalom önmagadban.


Sokkal jobb, ha az önbizalmad a saját képességeid, tapasztalataid, probléma megoldó képességed építik fel, amik mind olyan tulajdonságok, amik veled maradnak, hiszen részeid. Ezért érdemes önbizalmat személyiség fejlesztéssel építeni. Ha elkezdesz sportolni, kigyúrod magad, felhozod a kondidat egy olyan szintre, hogy ne fulladj ki már a busz után futva is, az önbizalmat ad, mert látod, hogy jobban nézel ki, érzed, hogy jobb kondiban vagy, képes vagy valamilyen fizikai teljesítményre. Ha elmész logopédushoz, megtanulsz szépen beszélni, nyelviskolában idegen nyelven beszélni, bármi egyéb képességed fejleszteni, az építi a magabiztosságodat, mert fejlődnek a képességeid, többre, jobbra, ügyesebben vagy képes és ebben a képességben biztos lehetsz, hogy ott van benned, hiszen elsajátítottad, a folyamat során fejlődtél.


A nőkkel, randizásban, párkapcsolatban is ugyanez a helyzet. Ha sosem beszéltél még nővel, akkor az egy idegen, ismeretlen helyzet, ami bizonytalanná tesz, mert nincs benne rutinod. Minél jobban félsz tőle, annál kevésbé megy jól és minél kevésbé megy, annál jobban félsz tőle, hogy rosszul fog sikerülni - ezért aztán tényleg rosszul is fog sikerülni és ha emiatt nem próbálkozol újra, hanem csak nyalogatod a sebeidet és egyre jobban bevésődik a fejedbe, hogy mennyire nem megy neked, akkor nem is fog javulni a képességed, egyre jobban beleragadsz ebbe a helyzetbe. Aztán amikor mégis megpróbálod, akkor még jobban ráfeszülsz, hogy ez mennyire nem megy, de milyen nagyon fontos lenne most jól sikerülnie és ezért a még nagyobb nyomás alatt még kevésbé jársz sikerrel.


Minél többet próbálkozol valamivel, annál kevésbé újszerű az adott helyzet, annál több tapasztalatot szerzel abban a dologban. Nem fog elsőre-sokadikra jól menni, de minden hibából tanulsz valamit és kis szerencsével egyre jobban sikerül finomhangolnod, hogy korábban mi miért nem működött és következő alkalommal kijavítani. Mivel minden ember és minden helyzet más, egyáltalán nem biztos, hogy benned van a hiba. Lehet, hogy rossz időzítéssel, vagy rossz embernél próbálkoztál. Szóval attól, hogy valami nem jött be még nem biztos, hogy hiba és javításra szorul. Lehet, hogy csak másnál kell azzal próbálkozni. Mást meg lehet, hogy senkinél nem kéne próbálnod. De ezeket mind ki kell tapasztalnod. Amihez kísérletezés kell.

2023. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!