Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet legyőzni azt az...

Hogyan lehet legyőzni azt az érzést,ami arra késztet,hogy ne tegyünk meg bizonyos dolgokat?

Figyelt kérdés
Pl: mi van ha rosszul sül el a dolog,és mindenki engem fog csesztetni amiatt.
2023. máj. 4. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem olyan szokott lenni ha vmit meg akarok tenni, hogy pl nem engedélyezik, vagy nem biztosítják hozzá a feltételeket, nem tudom kivitelezni mert vannak akik akadályoznak hátráltatnak, meg van kötve a kezem, vagy túl nagy áldozatot kéne hoznom érte meg számtalan egyéb.


Ilyenkor olyasmikkel nyugtatom magam ami tapasztalatom az életben, hogy úgyis minden kifogja magát forrni amikor zöld utat fogok kapni. Valahogy mindig úgy alakuonak mindog a környezetben a dolgok hogy szépen szabaddá válik az út ahhoz amit akarok és csak át kell rajta mennem. Mintha az élet környezet is úgy fordulna mint vmi rubukkockák hogy a kezemre játszon. És megesik hogy még pont jól is jött az időhúzás is.

Tehát ilyenkor vmi hülye önnyugtató gondolataim szoktak csak lenni, pl hogy de elfog jönni az én időm muhaha, csak ki kell várni, vagy lassú víz úgyis partot mos(apránként mindog teszek vmit a célért ami nem feltuno de halad), vagy szépen még a fóld is úgy fog forogni ahogy én akarom hehe, csak ki kell várni.

Volt egy olyan film is asszem a Rettenthetetlen című, melyben túlerővel szemben kellett győznie a katonáknak, és inkább okosan harcolni mint elvetemülten és ott is ahogy húzta az időt a főhős és még nem adott oarancsot támadni, mikor már mindenkiben dúlt az adrenalin hogy nekimegy az ellenfélnek, egyre közelebb van az ellenfél, mindjárt pillanatok kérdése és összecsapás van és a főhös ahogy húzta nekik:" még várj..még várj...még vááárj!, és csak az utolsó pillanatban váltott, hogy: "Moooost támadáááás!"


Hasonlít arra is mikor gyorsulási versenyek kezdetén zúgatják a motort hogy már menne indulna nyomná a gázt, de még vár, vár, 3..2...1..és go!!



Na ezek nyugtatnak le olyankor hogy még várj...


Talán 1:00 tól

[link]

2023. máj. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Bocsi pont fordítva értelmeztem hogyan küzdjem le hogy megtegyek vmit azaz hogy kibírjam hogy nem teszem meg :D
2023. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2) én arra értem,hogy van egy érzés,ami nem akarja hogy megtedd,félelmet érzel,de akkor is megteszed
2023. máj. 4. 15:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam csak a nemtidomok vannak


Pl azért nem tanulom az angolt mert tanultam és azután se tudok semmit. Beszélgettem egy külföldivel kézzel lábbal szinte igazábol jol elvoltunk, mert azért értettük egymást, de a végén meg nevetett egy nagyot, hogy ne erőltessem szerinte az angolt nagyon gáz:D szerintem senkit nem hallott életében sem olyan kegyetlenül angolul mint engem.


Erre a gyk-n egy teljesen más kérdésemhez egy tanács hogy szerinte inkábn váltsak munkahelyet egy kis angol aztán ssc és go.

Na mondom én meg az angol...


A nem tudás is sokszor demotiváló:(

2023. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Még mielőtt megcselekeded az adott dolgot, fékezd le magad: gondold át, hogy mi lehet a következménye, valóban neked kellene ezt megtenni, mi lenne, ha nem cselekednéd meg? Ha van más megoldás/lehetőség, hogy ne cselekedj, akkor ne tedd meg.

Azonban életveszély esetén cselekedni kell elháríítani a veszélyt!

2023. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!