Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják sokan ismerőseim...

Miért mondják sokan ismerőseim között, hogy a súlyfelesleges emberek sokkal boldogabbak? De hát ők a szívüket, meg minden testrészüket tönkreteszik azzal,hogy kövérek. Vagy én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akivel szoktunk ilyemsiről bezsélni.Azt mondja a buszon megfigyelte,hogy aki kövér, sokkal nevetősebb,jobb a kedve, a többi vékony nő,meg olyan mint a savanyú citrom,hogy mindig azon jár az agyuk mennyit híznak. Mi ebben az igazság? Szerintem a kövér ember egy részről igénytelen, mert túl eszi magát, más részről meg pont az,hogy letojja mit gondolnak róla mások..Pedig nem egy gusztusos látvány,amikor az úton is megy egy kövér férfi vagy nő,és úgy tömi a fejét mintha soha nem evett volna.Mi a véleményetek erről? És ilyenkor szokott jönni az,hogy egészségügyi dolog miatt híztam el, stb..hát szerintem meg pont amiatt lesz majd beteg mert nem mozog,és nem annyit eszik amire a testnek szüksége lenne,hanem többször annyit.22/n
2023. máj. 9. 12:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Ez nettó baromság.
2023. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%
Az mindenkepp boldogga tesz ha nem kell görcsösen ügyelned arra mit eszel és számolni a kaloriakat. Megkivansz valamit és megeszed. És persze őket baromira nem érdekli a hozzad hasonlók véleménye így szinten boldogabbak mint azok akik azon görcsölnek hogy hogy néznek ki. Hogy hamarabb meghalnak? Igen és ezt tudjak is de addig is úgy elnek ahogy jólesik nekik. Ennyi a titok
2023. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%

Erről csak ez jutott eszembe....


Szamár: Mi van veled Shrek? Mi bajod az egész világgal?

Shrek: Nézd nem nekem van bajom, világos? Hanem az egész világnak van baja velem. Az emberek meglátnak és egyből ááá segítség! Futás! Egy buta csúf ogre.

Megítélnek pedig nem is ismernek.


Én mint kövér nő, boldog vagyok, élvezem az életem és elfogadok másokat.

Mások, ahelyett , hogy így állnának dolgokhoz/ hozzám/ kövér emberekhez, csak kritizálnak, megítélnek stb .

Ennyi... :)

2023. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%
Én azért vagyok boldogabb, mert végre végig tudok menni az utcán anélkül, hogy füttyögnének, beszólogatnának, követnének és zaklatnának a faszik. Evés szempontjából pont nem számít, mivel amikor vékony voltam, akkor az akkori étrendemhez voltam hozzászokva, nem okozott gondot, hogy kevesebbet ettem, mint most. Most is vissza tudnék rá állni, csak nem akarok. Jó így nekem, hogy 'láthatatlan vagyok', békén vagyok hagyva és nem kell attól rettegnem, hogy mikor erőszakolnak meg.
2023. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem utóbbi időben sikerült fogynom és így sokkal boldogabb vagyok.
2023. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%

Attól is függ, mit tartanak kövérnek. Van, aki már azt is lekövérezi, aki pár kilóval több az átlagosnál, vagy azt, aki nem úgy néz ki, mint a férfimagazinok címlapjain szereplő agyonretusált modellek. Vagy magát tartja kövérnek, ha nem úgy néz ki. Nem sokkal jobb a túlsúlynál, ha valaki állandóan azon problémázik, hogy jajj felszaladt egy kiló. Mondjuk erről az a belénk sulykolt káros nézet tehet, hogy légy minél vékonyabb, mert csak akkor érsz valamit emebként.

Más, ha valaki tényleg nagyon túlsúlyos, bár itt is megjegyezném, hogy vannak, aki valóban egészségügyi- vagy hormonproblémák miatt híznak el. Épp ezért nem helyes rögtön ítélkezni, ha látsz egy kövér embert, mert nem tudhatod, mi áll a súlyfeleslege mögött.

Aki meg egyszerűen azért kövér, mert sokat zabál és az egészséges életmóddal sem törődik, arról azt mondom, az ő dolga, ha lesz@rja a saját egészségét. Ha jól érzi magát úgy, az is legyen az ő dolga.

Az önmagában nem igénytelenség, ha valakit nem érdekel, mások mit gondolnak róla. Engem sem szokott érdekelni, hogy egy random idegen vagy a harmadik szomszéd milyen véleménnyel van a kinézetemről, a a tevékenységeimről, az életemről stb.

2023. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
10%

*emberként

#6 voltam.

2023. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
48%

Nézd az ember testsúlya nem áll egyenes arányban az egészségével.



Egyrészt van a genetikai hozott anyag, mindenkinek picit máshol van az az egyensúly, amiben a test szeret lenni (azaz az az alkat ami normál mozgás és táplálékbevitel mellett neki úgy alapból van).

Ezt nem tudod, hogy kinek mi, van akinek a kő kemény diétával tartott élete legalacsonyabb súlya egy másik embernek ugyanaz pont a legmagasabb életében.


Másrészt az, hogy valakin van X kiló háj, még nem jelenti azt, hogy az illető nem fitt, nincs alatta egy jó izomzata.

Pl egy szumó birkózó vagy egy erőember versenyformája nem szálkás ám, hanem husis.


A te szubjektív esztétikai ízlésed nem áll egyenes arányban mások egészségével, legyen az mentális vagy fizikai.


Mindig is lesznek olyanok, akikre ha ránézel, azt hiszed egy álom az élete, gyönyörű stb, de közben lelkibeteg, étkezési zavara van, keménydrogozik, stb.

Szerinted ha ez az ember felépül, azaz leteszi a drogot, elkezd enni stb, akkor mi lesz? Fel fog rá szaladni 15-20 kiló, fel fog püffedni, mert az emésztése totál kikészült, és igen, lesznek problémái, de nem hal meg mondjuk 5 éven belül.



Ez az ami szép nekem, az jó is elgondolás kb a Disney mesék szintje, nem a valóság.

2023. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
nem tudom, de én kövérként annyira kivagyok rekesztve szociálisan, hogy öngyilkos akarok lenni. Emelett minden sokkal nehezebb a súlyom miatt, ha fele ennyi lennék sokkal jobban kapnék levegőt, tovább tudnék sétálni, tudnék ugrani és futni, lehajolni nem lenne megterhelő. A belső szerveim meg konstans fájnak.
2023. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

#9


Akkor ideje, hogy elkezdj változtatni sok dolgon. Nem lesz egyszerü és sanyargatni sem kell magad, de tenni kell sajnos érte. Kezdetben az is elég, ha csak oda figyelsz az étkezési szokásaidra.

2023. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!