Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják sokan ismerőseim...

Miért mondják sokan ismerőseim között, hogy a súlyfelesleges emberek sokkal boldogabbak? De hát ők a szívüket, meg minden testrészüket tönkreteszik azzal,hogy kövérek. Vagy én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akivel szoktunk ilyemsiről bezsélni.Azt mondja a buszon megfigyelte,hogy aki kövér, sokkal nevetősebb,jobb a kedve, a többi vékony nő,meg olyan mint a savanyú citrom,hogy mindig azon jár az agyuk mennyit híznak. Mi ebben az igazság? Szerintem a kövér ember egy részről igénytelen, mert túl eszi magát, más részről meg pont az,hogy letojja mit gondolnak róla mások..Pedig nem egy gusztusos látvány,amikor az úton is megy egy kövér férfi vagy nő,és úgy tömi a fejét mintha soha nem evett volna.Mi a véleményetek erről? És ilyenkor szokott jönni az,hogy egészségügyi dolog miatt híztam el, stb..hát szerintem meg pont amiatt lesz majd beteg mert nem mozog,és nem annyit eszik amire a testnek szüksége lenne,hanem többször annyit.22/n
2023. máj. 9. 12:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
30%
#10 Anyám tart el közfoglalkoztatottsági béréből, azt eszem amit tud adni és az mind egészségtelen vacak. Kezeletlen súlyos depressziósként munkaképtelen vagyok így nem tudok magamnak venni semmit hisz nincs egy petákom sem.
2023. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

#10 Egyetértek. Nekem 2 tippem szokott lenni azok számára, akik el akarnak kezdeni fogyózni (mondjuk én nem vagyok Schobert Norbi, csak nekem ezek váltak be) és elég, ha csak az egyiket betartja az ember a fogyó kezdetén:

• hagyd el a vacsorát, vagy max. egy kis pohár joghurtot egyél.

• bírd ki 2-3 napig, hogy alig eszel szénhidrátot. Ez viszonylag nehéz szokott lenni, de magamon azt vettem észre, hogy ha ezt a 2-3 napot kibírom, akkor utána nem leszek kívánós, tehát csökken az étvágyam. És logikus, hogy kisebb étvággyal könnyű kevesebbet enni, könnyebben el tud kezdeni az ember fogyózni.


Mindkettőhöz kell valamennyi akaraterő, de mégsem koplalás.

2023. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
40%

Nem hiszem hogy lenne összefüggés a testsúly és a boldogság közt. Akik alapvetően vidám természetűek azok vékonyan és kövéren is pont ugyanolyanok.

Mondjuk ahogy megfigyelem a környezetemben a kövér embereket, náluk sokkal több az ilyen ember, akik mindig vidámak, beszédesek, stb. Az közel sem igaz hogy minden vékony ember besavanyodott lenne, ahogyan a kövér emberek közt sem mindenki vidám, csak a többségük.

2023. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
12%
#11 Ez tök szomorú. Könnyű tornát viszont ingyen is végezhetsz otthon, főleg, ha nem is dolgozol. Neted van, keress torna videókat kövérek számára. És hagyd el a vacsorát. :)
2023. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

hat nemtudom...en terhesem köveren nagyon boldogtalan voltam. elötte es most is vekony vagyok (megint lefogytam) es sokkal jobban erzem magam.

terhesen 70 kg voltam 165 cm-nel elotte es most 48 kg.


szerintem ez pszihes kicsit, mert ugye sokszor vannak a mesekönyvekben meg barhol neveto köverkes emberek abrazolva, egy husis neveto baba is pl cuki szimpatikus.


mig altalaban a gonoszak beesett magas vekonykas karakterek. erre lettünk nevelve wald disney ota ennyi.

2023. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
19%
Nem sok erőm van kikelni sem az ágyból sokszor 14. Örülök, hogy egy fél órára van erőm kimenni sétálni naponta...
2023. máj. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
#16 Azt elhiszem, viszont minimális akaraterőt muszáj beletenni, ha változást szeretnél. Tornázz csak 3 percet ma és holnap is. Csütörtök, péntek, szombat tornázz 4 perceket. Vasárnap pihenj, hétfőn megint 4 perc, utána három napig napi 5 perc és így tovább... Na? :) Ez igazán nem sok.
2023. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintem a kövér ember egy részről igénytelen, mert túl eszi magát, más részről meg pont az,hogy letojja mit gondolnak róla mások.."


Itt azért nagyot kellett néznem. Kérdező, azt hiszed hogy elhízott emberek jó kedvükben híztak el, és milyen jó nekik túlsúlyosként?? Nagy tévedésben vagy! A mondatod másik részéhez csak annyit tennék hozzá, hogy miért lenne neked jobb életed akkor, hogy ha a túlsúlyosok elkezdenének görcsölni a kinézetükön?! Nem is tudhatod, hogy XY épp diétázik-e. Vagy min mentek keresztül.

Ezen gondolkodj el!

2023. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a vacsorát sem kell elhagyni, nincs jelentősége.. lefekvés előtt nem kell enni de azon kivűl kb mindegy. Annyi a lényeg, hogy deficitben legyél és mérteket tarts.
2023. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%

A kövér emberek többsége pont azért van elhízva, mert boldogtalanok és bánatukban állandóan esznek.

Épp ezért jó nagy baromság az, hogy a kövér emberek boldogabbak bármilyen más embercsoportnál.

2023. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!