Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem, el vagyok késve...

Úgy érzem, el vagyok késve sok mindennel az életben és most már nagyon szorongok. Hogy legyen normális gondolkodásom?

Figyelt kérdés

Facebookon látom, hogy sorban szülnek a főiskolás csoporttársaim. Lassan alig maradtunk néhányan, akiknek még nincs gyereke. Tudom, legjobb kor a szülésre a jelenlegi, de bennem ez nem alakult még ki. Nem vágyom az anyaságra még most. Van egy kezdetleges kapcsolatom. Nem élünk még együtt. Ha minden jól megy majd, akkor is 2-3 év múlva tervezek gyereket.

Viszont a környezetemben csak esküvő van, baba, lakásvásárlás. Én szinte semmit nem tudok felmutatni ilyen téren. Egy nyomorultnak érzem magam.

Hogy lépjek túl ezen?

28N



2023. máj. 10. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért hasonlitgatod magad másokhoz?:D Sosem érdekeltek mások:)
2023. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Párom is mindig ezt mondja amit Te írtál. Meg hogy majd mindennek eljön az ideje.
2023. máj. 10. 21:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem anyukám 32 évesen szült, apukámat 29 évesen ismerte meg. Az ég világon nem vagy lemaradva semmiről és bőven van még időd egyébként is, hogy szülj.
2023. máj. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a szülés korhatára igazán szélesre tolódott, úgyhogy ne aggódj,nem vagy vele elkésve. Sőt, mondok jobbat! Ha később sem akarsz, az sem tartozik senkire. Úgy osztod be az időd és erőd, ahogy és amire akarod.

A lakásvásárlással meg az a helyzet, hogy nem mindenkinek jön össze, vagy nincs szerencséje. Ismerőstől, családtagtól, örökségből könnyebb szerezni. Vagy pedig közös hitellel - ami hidd el, rosszabb, mint a rablánc.

2023. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülj hogy van kapcsolatod, és becsüld meg, ha jót találtál. És persze reméljük, fordítva is így lesz. Más nem számít, haladj a saját tempódban.
2023. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!! Aranyosak vagytok.

Pedig nekem is max hitellel fog összejönni egy saját lakás. Olyan árak vannak...

Próbálok mindent magamnak megteremteni, de nem egyszerű. Bár biztosan ti is tapasztaljátok. Szüleim nem tudnak ilyen téren segíteni.

Közben azt látom a környezetemben, hogy mindenkinek milyen tökéletes az élete. Közeli ismerősökre értem, nem amit a facebookon látok.

Sokszor szégyellem mások előtt, hogy én még sehol nem tartok az életben.

2023. máj. 10. 22:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor előre is elnézésed kérem, de én leszek az, aki elveszi a kedved!

Míg albérlő voltam kb semmire sem volt gondom. Csöpög a csap? Rossz a bojler? Bekrepálnak a vezetékek? Egy telefon a főbérlőnek és máris van szerelő. Egy fityingembe se került. Ha mégis pl ajtó/zár/ablak csere, festés, kevesebbet fizettem. Tiszta haszon.

Amint házunk lett, csőstöl jöttek a gondok. A felújítás, festés, az eszközök megvétele annyi pénzt elvitt hónapról hónapra, hogy akig lehet győzni. Ahhoz, hogy olyan állapotba hozzuk a házikót, hogy jó legyen, egy vagyon és rengeteg munka és fáradzság.

Persze, van benne szép, mert ezt magunknak csináljuk, de szerintem nincs stresszesebb, mint a házfelújítás.

2023. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6 Nincs szégyellnivalód, ne légy kishitű. Csodák mindig vannak, én pont akkor éltem meg amikor annyi idős voltam mint te:D
2023. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7: Ezzel nem vetted el a kedvem. Kertesházban nőttem fel, tudom mivel jár.

Nagyon vágyok egy sajátra majd... egyszer. Bár stresszes és sok munkával jár az tuti.


#8: Na ez egy pozitív hír! :)

2023. máj. 10. 22:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 28 éves koromra lesz meg a mesterdiplomám és technikailag onnantól indul be a karrierem. Na hát párkapcsolat sehol, de az nyilván lehet karrier mellett, na de a gyerek engem max a 30-as éveim végén fog majd érdekelni vagy leginkább soha. Meg persze külfödre is kéne költözni.

Egy másodpercig nem stresszelek, nekem idő kellett, míg eljussak egyáltalán oda, ahol most vagyok. Nem másokat kell nézni, hanem a saját boldogságoddal foglalkozni. Ne siettesd, aminek még nincs itt az ideje, egyelőre a párodra fókuszálj és élvezd ki a kapcsolatotok frissességét és őt magát. Ilyen hozzáállással, ami neked most van, az se lesz elég, ha megkapod az esküvőt és a lakást, mert akkor már Micike meg Sárika az ismerettségi körödből Balin neveli a csemetéit vagy mit tudom én hol, és akkor az lesz a gondod. Semmiről nem vagy lekésve az ég világon. Gondold inkább át a valódi igényeidet, vágyaidat, álmaidat és ne másokhoz mérd, szépen a saját normális tempódban pedig eléred majd.

2023. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!