Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könnyebben lerázzák a nyugdíja...

Könnyebben lerázzák a nyugdíjasokat általánosságban a kontaktusokban?

Figyelt kérdés
Elsősorban egészséges nyugdíjasok eseteit várnám: boltokban, hivatalokban érzik-e a hátrányt, a kor miatti megkülönböztetést? Fontos: nem is a fiataloktól tapasztalom ezt, hanem a középkorúaktól, gyakran "alapból kioktatás" formájában. Mellékelten kérdőívet próbálok adni ehhez.

2023. máj. 11. 10:41
A kérdező szavazást indított:
igen
gyakran
néha
nem
egyéb véleményem van
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Én noha nem vagyok nyugdíjas és igen távol állok a nyugdíjas életkoroktól, de vannak gondolataim. Ezeket írom le.

Sokat számít a külső megjelenés (arc kinézete (szimpatikus-e vagy sem), mennyi ránc van rajta, kedves-e vagy sem, öltözet, mennyire görbe, milyen tempóban jár van-e botja vagy nincs stb.) ebben a kérdésben, mivelhogy az emberek alapjáraton elsősorban az alapján ítélnek. Igaz ugyan, hogy írtad az egészséges nyugdíjasokat, de én átgondolnám a leírtak alapján, hogy kit tartasz "egészségesnek". Lehet, hogy nem szimpatikus az arca, és mégis egészséges. Valamikor tanulmányozták a börtönre ítélt embereket kinézetük alapján és azt találták, hogy többségében a szimpatikus emberek kedvezőbb, míg a nem szimpatikus emberek szigorúbb büntetést kaptak az elkövetett bűneikhez képest.

Ezenkívül sokat számít a beszéd is. Rendesen meg tudja-e fogalmazni (ha ügyintézésről van szó) vagy nem, és ezenkívül is motyogva beszél-e.

Az életkor (ráncsok, szegénység, életkedv nélküliség stb.) jelentősen befolyásolHATja a véleményt és sokaknál befolyásolja is. Szerintem sokan elítélik a nyugdíjasokat, mert szegények, holott a hátterüket nem ismerik. Itt viszont azt is figyelembe kellENE VENNI, hogy manapság a fiataloknak több lehetőségük van és tudásuk is nagyobb és szerteágazóbb lehet a tudományos fejlődések, valamint az interneten fellelhető információ halmazokból (ezalatt most a hasznos, tudományos és nem ál, téves és tudománytalan információkat értem) kifolyólag. Akik ma 65+ évesek, azok a fiatal évüket a melyik korban is élték? Mi is volt jellemző arra a korra? Mindenki fejezze be a mondatot magának. 2023-45 = 1977 - ekkor volt 20 éves, aki ma 65 éves. És ez a kor nem volt kedvező. Sok keserűséget éltek át, ami megbélyegezte valamennyi életüket évekre, tízévekre vagy életük végéig. (A 90-es évektől már sok év telt el - 33 hmmmm! Ez nem kevés! És idős (77) apukám még mindig abban a korban él.)

A talpraesettség, bátorság, beszélőképesség (lehet, hogy egyedi szó) és sok más jellemvonás nem magától alakul ki, hanem jelentősen befolyásolja a környezete. Megint azt írom, hogy: melyik korban is élték? Mi is volt jellemző arra a korra?.


A kérdésedre pedig a leírtakat figyelembe véve ki lehet jelenteni, hogy: általánosságban igen.

2023. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Kioktatást még nem kaptam. Inkább jóindulatú segítőkészséget. Persze pont ez megy az agyamra, mert világéletemben utáltam, ha sajnáltak valamiért. Meg aztán így látszik igazán, hogy a VALAKIBŐL, aki voltam, egy öregember lett.
2023. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!