Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagytok ilyenek?

Mennyire vagytok ilyenek?

Figyelt kérdés
Én nagyon irigylem azokat az embereket, akik le tudják sz.rni, hogy ki mit gondol, mond róluk. Úgy öltözködnek, ahogyan saját maguknak tetszik, úgy hordják a hajukat, ahogyan nekik jó, viselkedésben nem akarnak állandóan megfelelni másoknak, stb. Én sajnos viszonylag sokat adok mások szavaira, és ez okoz bennem egyfajta szorongást, hogy nem lehetek az, aki akarok lenni. Mondok egy egyszerű példát, nekem nagyon tetszik az a fajta öltözködés, amikor a zoknit fentebb húzzák a lábszáron, ami vagy fehér színű, vagy fekete. Amerikában terjedt el elsőnek ez a szokás, de nekem is tetszik. Na most nem igazán merek így öltözködni, mert nálunk eléggé idegen dolog. Zavarna, hogy megnézik, kitudja, hogy mit gondolnak róla, stb. Ráadásul, ha például kórházba megyek, akkor pláne nem merem, mert az hivatalosabb, komolyabb hely, érzem a tekinteteket még így elképzelve is, ha végig megyek a folyosón az ott ülők előtt, talán még az orvos is furcsán nézne rám. Szóval ezek járnak a fejemben, ezért csak elvétve öltözök így. Szerintem a társadalmunk sajnos eléggé zárkózott, ítélkező ahhoz, hogy akár egy ilyen egyszerű dolgot is befogadjon. Szóval ti mennyire tudtok önmagatok lenni?

2023. máj. 11. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, néha vennék egy-két extravagánsabb, dizájner ruhadarabot, de aztán úgy vagyok vele, inkább nem akarok feltűnést kelteni, meg irigy pillantásokat kapni - ez utóbbitól főleg a munkahelyemen tartok, ahol pár nő gyilkos tekintettel és a hátam mögött kibeszéléssel díjazza, ha lát rajtam valami különlegesebb, csodaszép darabot. Másban se tudom teljesen leszarni az emberek véleményét, sajnos attól függetlenül se, hogy kedvelem vagy épp utálom őket, bár teljesen vadidegeneknél jobban sikerül.
2023. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem totál nem érdekel hogy más mit gondol.


Persze nyilván vannak bizonyos ízlésbéli standardok nálam is, de ezzel inkább magamnak próbálok megfelelni. Vagy annak az esztétikának vagy ízlésnek ami szerintem jól néz ki.

2023. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem egyszerűen nem kell foglalkozni azzal, hogy más mit gondol. Mi köze hozzá? A társadalom meg okkal olyan, amilyen. Köszönjétek meg 3 millió embertársatoknak, akik között található mindenféle egyed, kezdve a hajléktalantól, befolyásos igazgatókig.

Engem nem érdekel más mit gondol, az se, ha beszél rólam, vagy kibeszél. Az ő lelki szegénysége, továbbá legalább van beszéd témája, ha egyáltalán képes kommunikálni normálisan. Nyugodtan öltözz, ahogy szeretnél.

2023. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ShadowGanxter ***** válasza:
Te életed, úgyis megfog halni mindenki, meg most gondolj bele, leszólnak emiatt vagy talán megvetnek, nekik az miért jó? Semmiért, szóval ezen nem érdemes rágódni, az értelmes és nem buta emberek képesek lesznek nem a te öltözködésed vagy kinézetedre alapozni a megítélésüket. Összegezve? Éld boldogan az életed, ahogy te akarod és ne gátoljon senki más ebbe, mert nem az ő életük, mindenki egy helyre fog kerülni.
2023. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Engem nem szokott érdekelni, hogy ki mit gondol, de tény, hogy előnyben vagyok azáltal, hogy sosem érzek késztetést arra, hogy bohócnak öltözzek.
2023. máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Engem nem érdekel mások véleménye. Régen sokat aggódtam miatta de már leszarom.

18f

2023. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kettes tökéletesen és tömören megfogalmazta a gondolataimat:)


Ha valakinek baja van azzal, ami rajtam van, akkor az az ő baja, engem pedig nem érint.

2023. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
100%
Én már rég elengedtem ezt. Egy életem van, ami a világ számára tök jelentéktelen, miért is próbálnék megfelelni olyan emberek ízlésének, akiknek a 99%-át sohasem látom többé? Elmegy mellettem az utcán, áll mellettem 5 megállót a buszon, nem tetszik neki ahogy kinézek, oké. 5 perccel azután, hogy kikerülök a látóteréből, már el is felejtett. Ezen aggódjak, ugyan már.
2023. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Belém nevelték, hogy mások véleményétől függjek, és mindenkinek meg akarjak felelni. Ezek miatt, főként tiniként, rengeteget szenvedtem, aztán valamikor gimi-egyetem határán átkattant bennem a dolog, és azóta nem érdekel mások véleménye. (mármint, ésszerű, legális keretek közt)

Amióta ez a változás történt, sokkal szabadabb vagyok, és már tényleg nem érdekel, ki mit gondol rólam, a külsőmről. Bánom, hogy nem hamarabb történt, de legalább mégis átlendültem rajta.

2023. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En direkt treningezek ez ellen. Teljesen normalis ferfi vagyok, normalis anyagi helyzetben, de van egy szakadt, foltos ruham, amit neha felveszek es abban intezem a bevasarlast es egyeb dolgaimat. A kutya sem foglalkozik velem. Veled se, hidd el. Amikor 10.000 ember tolong egy utcan, senki nem fog veled foglalkozni. Es ha foglalkozik? Ki nem szarja le? Lesz valami hatranyod, ha nem felesz meg?
2023. júl. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!