Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember meg tudja e változtat...

Az ember meg tudja e változtatni a stílusát egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Én 25 év cigizés után hétfőről keddre letettem a cigit, de nem ilyesmire gondolok. Hanem, pl vki szorongós típus, és egyszer csak felismeri, hogy rengeteg időt elpocsékol vele, ezért gondol egy nagyot és elutazik pl külföldre, legyőzve önmagát. Vagy vki lusta mint a dög, de megunja, és holnaptól elkezd szorgoskodni, pakol, takarít, rendbevágja a kertet. Vagy egy agresszív ember hirtelen kedves lesz, jóságos, jószívű. Nem színészkedésről beszélek, hanem valódi változásról. Amikor nem anyagi érdek, vagy kényszer miatt változik meg vki, hanem mert úgy dönt.

2023. máj. 12. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen.
2023. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Persze. De aki hülye az nem lesz okos, az nem tud változni.
2023. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Szinészkedéssel egy darabig megtudja vezetni a környezetét, de a cselekedetei megmutatják róla a valóságot. Főleg a nála alacsonyabb emberekhez való viselkedése mutatja a valóságot. Figyelmes, okos, értelmes ember 2 db cselekvés után azonnal tudja kivel áll szemben.
2023. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rövid időn belül nem, csak hosszabb idő mentén.
2023. máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, de ez közel sem olyan egyszerű feladat, mint ahogyan azt leírtad. Én például nagyon sokáig egy csendes, visszahúzódó ember voltam, aki mindig meg akart felelni másoknak. Pontosan emiatt, kialakult bennem némi szorongás is. Egyáltalán nem volt rossz életem, (most sincs) viszont csak egy szürke kisegér voltam egy szürke világban. Soha nem álltam ki magamért, nem mertem kimondani a saját véleményemet és felvállalni azt, aki vagyok.


Aztán a fősulis éveim alatt, volt egy "önismeret" nevű tárgyam, amit egy pszichológus tartott nekünk. Elképesztően jó szakember volt, ami sajnos csak utólag tudatosult bennem. Volt némi konfliktus köztem és egy csoporttársam között, amit ő nagyon jól felhasznált arra, hogy tényleg segítsen nekünk. A mai napig tisztán emlékszem arra, hogy az egyik óra alkalmával szembesített azzal, hogy bármennyire is szeretném, nem fog mindenki szeretni. Mert sajnos nem ilyen a világ. Ott abban a pillanatban velem tényleg nagyot fordult a világ, egyik napról a másikra. Rájöttem, hogy azok az emberek, akiknek tényleg fontos vagyok, saját magamért is szeretni fognak. A hülyeségeimmel együtt. Szóval attól a naptól kezdve, a kukába vetettem az "ilyennek kellene lennem" gondolataimat, és úgy élek, ahogy nekem jó. Sokkal boldogabb, és kiegyensúlyozottabb vagyok így, és komolyan mondom neked, minden vagyok már, csak szürke egér nem.


Szóval a saját példámból kiindulva, én hiszek benne (tudom), hogy ez megtörténhet. De valami oka mindig kell legyen a változásnak. Hogy mi, az szerintem személyenként változó :)

2023. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!